161

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

No właśnie sam nie wiem co ale zafascynowany jestem horsch pronto dc  ale zakup na taki areał to abstrakcja i dlatego myślałem coś podobnie działającego a tańszego .
Sporo agregatów aktywnych jest w używkach ale to nie na moje ziemie z kamieniami , sprężynowe to już mam i lubi się w nim pchać a talerz pójdzie wszędzie .
Jeśli coś proponujesz to pokaż jakiegoś linka z tą maszyną .

162

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

koseś 35 ha hmmm czyli mniej więcej tyle ja obsiewam. Od ubiegłego roku sieję talerzowym agro-masz. W zależności od pola zaczepiam za agregatem z pazurkami lub za talerzówką. Kółka dociskowe robią fajną robotę, wschody wyrównane, wysiew zgadza się z tabelą wysiewu. Czy obsiewał bym nim 350 ? zapewne nie ale 35 - nic lepszego a zarazem droższego mi nie trzeba bo się nie kalkuluje. U mnie to są 3 dni pracy maszyny w roku: jeden dzień na rzepak, jeden na pszenicę i jeden wiosną na jare.

gg 5118068

163

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Sąsiad ma Agro-Masz'a ale na stopce. Wschody bardzo ładne, wyrównane.

164

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Na Pronto tez narzekają znajomi... w szczegóły wdawać się nie będę. Wiem że problemem są między innymi"okazałe kółeczka" które toną w polu od ciężaru samej maszyny. No i łożyska lubią siadax

Siły na zamiary zmierz....

165

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Koseś np coś takiego. W odróżnieniu od agregatu zebowego biernego ten mniej się zapyta
https://www.olx.pl/oferta/zestaw-uprawo … riXbj.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269

166

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

koseś napisał/a:

Pawel ale tak dokladnie to co jest  nim nie tak ,bo wiesz mi do siewu zostało tylko 35ha bo reszta to kukurydza i łąki.

Duuużo by pisać... Po pierwsze nierówno sieje. Pęka mocowanie redlic. Wpadają kamienie w talerzówce między talerz a mocowanie i zaraz się ziemia pcha. W złym miejscu zaciąga powietrze i pełno kurzu w zbiorniku. Potrafią się zacinać znaczniki, albo mechanizm od ścieżek. Zmieniłem połowę łożysk w redlicach, wszystkie w kole ostrogowym i całym mechanizmie... Koło ostrogowe potrafi podskoczyć i staje w górze i wtedy nie sieje, potem łaty na polu... Parę ich mam... Łożyska w znacznikach też wymienione. Deflektory boczne serwis zmieniał bo się zapiekły strasznie. Krzywy wał i obklejający się aż ciągnik czasem nie chce podnieść. ¬le rozwiązane są skrobaki bo są cienkie z blach i u góry wału zamiast na dole... Wtedy szybko się drą i odginają. Próba kręcona jest pop...a, ciężko go ustawić na rzepak, zacina się rolka od wysiewu... Ogólnie gó.no i marchew. Ja sieję nie więcej jak 150 ha a ile nerw mi zjadło te dziadostwo... W tym roku ponad 20 ha siał mi znajomy bo nie dałem rady nerwowo... Serwis do tej pory nie przyjechał.

167

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Dobra cena?
https://www.olx.pl/oferta/siewnik-agreg … x4HE4.html

168

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Laszek nigdy nie widziałem tej brony wachadlowej na żywo i obawiam się takiej kombinacji.
Pawel dziękuję za poświęcony czas bo teraz wiem aby sobie go odpuscic mimo ze to 2014 rok i 25  tyś do zaplaty za wersję pozawieszana.

169

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Ja wolę kupić stare pronto albo vaderstada

170

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Przede wszystkim trzeba patrzyć żeby do skrzyni zapakować całego big-baga bo mając ładowarki nie ma co dymać wiaderkami czy małymi workami. Skoro Koseś orze i uprawia bardzo szybko i wydajnie to stopkowy Accord to idealne rozwiązanie, ewentualnie na niedużym biernym agregaciku. Na grudę lepszy aktywny z talerzowym, ale jak dobrze uprawione to po co dokładać sobie roboty i komplikacji.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

171 Ostatnio edytowany przez szs (2018-10-30 18:36:47)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Kupujesz/robisz taki spust do  bigbaga (taki wbijamy albo przymocowany do tego rękawa spustowego) i sypiesz ile potrzebujesz 😉

https://m.youtube.com/watch?v=laTdXXGHmjc

Kompletny noob w temacie Fortschitt

172

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

koseś napisał/a:

Laszek nigdy nie widziałem tej brony wachadlowej na żywo i obawiam się takiej kombinacji.
Pawel dziękuję za poświęcony czas bo teraz wiem aby sobie go odpuscic mimo ze to 2014 rok i 25  tyś do zaplaty za wersję pozawieszana.

Mam wachliwą Amazone RE 400 z Siewnikiem Amazone d7 . Po orkach zasuwam 10 km  i jest ok.lekki w sumie zestaw spokojnie radzi sobie Ferdek 125 km a holland 175 frówa po polu.

Leszek   dla kolegów'

173

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Ale Marek ma rację. Skoro Koseś sieje po oranym to siewnik na stopce w zupełności wystarczy a przynajmniej tani w utrzymaniu. Żadnych piastek talerzy łożysk... A wahadłówka tak jak sarast potwierdza to nie taka głupia maszyna

E 516 na części
Telefon 695 076 269

174 Ostatnio edytowany przez pablo721 (2018-11-23 18:36:03)

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

I kupiłem nowy siewnik wynalazek marki Yunkkari z dodatkową skrzynią na nawóz. Z tyłu ma 25 redlic talerzowych wysiewających ,a z przodu 12 nawozowych. Myślę całość udoskonalić jak najprościej się da. Z tyłu dodać jakiś wał zagęszczający ,tylko musi on jednocześnie robić jako podwozie transportowe. Zastanawiam się nad jakimiś zębami z grubera do głębszej aplikacji nawozu. Wszelkie sugestie mile widziane zwłaszcza Marka Popisa bo zestaw ma pracować w systemie bezorkowym ,a kiedyś gdzieś czytałem ,że masz prosty siewnik bez zbędnych udogodnień.  https://photos.app.goo.gl/8dK6uuhZWyCtzddY9

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

175

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Eee, czy tylko mi nie działa ten link do foto?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

176

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Teraz powinien działać zapomniałem udostępnić.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

177

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-amazo … HhTxP.html co myślicie o siewnikach talerzowych Amazona? Nie za ciężkie do agregatu uprawowego na hydropak?

178

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Ja mam talerzowy amazona tyle że w wersji nadbudowanej na agregat AD301. Razem z broną wahadłową i wałem pakera rusek 1025 daje radę. No jak podepne do ruska 1221 wiadomo idzie jeszcze lepiej bo stabilniej. Redlice bardzo ładnie sobie radzą. Po qq na ziarno i uprawie bezorkowej sprawuje się bardzo dobrze. Ewentualnie gdybym zmienił brone wahadłową na agregat talerzowy byłoby jeszcze lepiej ale wtedy to już tylko w wersji polzawieszanej

E 516 na części
Telefon 695 076 269

179

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

Masz 1221? 🤔Jak to śmiga? Jaka wersja?

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

180

Odp: ZAKUP SIEWNIKA

No właśnie w przyszłości brona talerzowa z hydropakiem plus Amazon to spory ciężar ... U mnie za małe kawałki żeby kręcić się z połzawieszanym...