Temat: ginący płyn w 12045ącyą

mam problem z ubywającym płynem z chłodnicy żadne wycieki na zewnątrz, nie dymi na biało, olej w silniku normalnie wygląda i raczej go ubywa a nie przybywa, może jakieś sugestie co się z nim dzieje. na 10godz pracy z 5l znika. a może sąsiad nocami mi upuszcza???

2

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Typuję sąsiada.
Żartowałem.
To się zdarza, tym razem typuje uszczelkę pod głowicą. Znikający płyn c.j wie gdzie, to objaw padającej uszczelki pod głowicą. Na tą chwilę, jeszcze nadąża przepalać. Nie ma żadnych niepokojących oznak. Za chwilę będą. Pytanie - gdzie przedmuchnie ?

3

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

a może odmę odłączyć i zobaczyć czy idzie para? czy nic tam nie zobacze

4

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

jak nie widac gdzie ucieka to idzie do komory spalania i sie spala. Powinno smierdziec z wydechu. Przepalic sie moze jeszcze pomiedzy wondym i olejowym wiec stan oleju powienie sie podniesc. Sprawdz dokladnie bo 5 litrow to nie brzmi dobrze.

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

5

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

z tego co się oriętuje to zetory mają nagrzewnice w dachu więc może tam ci się sączy i po słupku kabiny scieka, ale ja się nie znam więc to tylko sugestia

6 Ostatnio edytowany przez pawlon (2008-11-27 08:23:41)

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

5 litrów to sporo!! jeśli nie podnosi sie olej to musi byc przeciek na zewnątrz

7

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

U mnie ubywało 2,5l płynu na godzinę pracy ( i "nie-pracy" w sumie też;) ) - pompa wody się rozpadła i przez nią płyn wyciekał:(  Ale to kałuża pod silnikiem się robiła..

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

8

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

U mnie był podobny problem po rozebraniu silnika okazało się że jest pęknięta tuleja w górnej części. Dodatkowym objawem było pokazanie się oleju w chłodnicy, to znaczy podczas pracy silnika na korku od chłodnicy pojawiała się tłusta piana. Nie było wody w oleju ani widocznych ubytków oleju.

9

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

U mnie też pękła tuleja to chyba normalka w tych silnikach.

10 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-08-31 10:35:59)

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Normalką jest, że tuleje nie pękają. Tuleje pękają tylko z dwóch powodów. Pierwszy to zła jakość materiału, z którego zrobiona jest tuleja lub jej podkładki, a drugi to nieprawidłowy montaż tulei w bloczku i niestety to jest normalką sad

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

11

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

na razie po wymianie uszczelki pod głowicą jest spokój

12

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

I znów była powtórka z rozrywki tym razem konewka wody znalazła się w misce olejowej po dniu pracy z przyczepą (lekko miał). Ciekawe było to, że w orce ginęła woda a oleju nie przybywało (zdążył odparować ). Po rozebraniu okazało się że puszczał gumkami na tulejach.

13 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2012-01-21 21:41:39)

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

witam pisze w imieniu kolegi ponieważ prosił mnie o to, ma taki problem: zauważa w wodzie w chłodnicy taki szlam chyba olej, kombajn chodził 1h na wolnych obrotach podobno nie ma widocznego ubytku oleju na bagnecie, wody nie przybywa ani nie wyrzuca, co może być przyczyną?  A co do tego problemu z rozruchem który miał i o którym pisałem kiedyś to była wina pompy wtryskowej. Z góry dzięki

14

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Chłodnica oleju? Tuleja? Głowica? Uszczelka pod głowicą?

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

15

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Pęknięty wymiennik w misce olejowej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

16

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Odłącz i zaślep przewody od chłodnicy oleju i nalej wody, to albo znajdziesz wadę albo szukasz dalej....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

17

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

To zależy od tego gdzie ma umieszczoną chłodnicę oleju / wymiennik ciepła. Jak ta chłodnica jest w misce olejowej, to nie ma takiej możliwości. Tam idzie tylko woda do oleju. Winna wtedy tu będzie raczej uszczelka pod głowicą. Pęknięty bloczek i głowica też mogą być ale to dłuższy temat i to praktycznie się nie zdarza. Jeśli chłodnica oleju jest poza miską olejową, to może być winny jej wkład lub dodatkowo jeszcze poprzednie możliwości.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

18 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2012-02-05 20:57:51)

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

widziałem się dziś z kolegą w kościele i powiedział że wymiennik/chłodnice oleju ma chyba w misce bo nic innego nie znajduje się pod silnikiem, powiedział jeszcze że po spuszczeniu wody po pewnym czasie z kranika kapie olej, co mam mu poradzić? Czy może być to przyczyna chłodniczki oleju w misce? Bo nie wie czy odkręcać miche czy ściągać głowice?
W ostatnim czasie wymienił pompe wtryskową ale to nie będzie miało chyba nic wspólnego z tymi objawami. Dzięki w imieniu kumpla i pozdrawiam.

19

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

Jedno i drugie bardzo prawdopodobne,głowice łatwo wykluczyć bo w chłodnicy będzie rosło ciśnienie.Niech ściągnie pasek od pompy i zapali i zaleje chłodnice do pełna jak będą się pokazywać powietrze to wiadomo o co chodzi.

20

Odp: ginący płyn w 12045ącyą

PiotrK napisał/a:

To zależy od tego gdzie ma umieszczoną chłodnicę oleju / wymiennik ciepła. Jak ta chłodnica jest w misce olejowej, to nie ma takiej możliwości. Tam idzie tylko woda do oleju. Winna wtedy tu będzie raczej uszczelka pod głowicą. Pęknięty bloczek i głowica też mogą być ale to dłuższy temat i to praktycznie się nie zdarza. Jeśli chłodnica oleju jest poza miską olejową, to może być winny jej wkład lub dodatkowo jeszcze poprzednie możliwości.

ale tutaj Piotr napisał że jak chłodnica jest w misce olejowej to nie ma takiej możliwości więc jak będzie?

tomek1974 jak będą pokazywać się bąbelki to wina jest po stronie głowicy?