1

Temat: uciekł olej

Witam.Chodzi o 303 już poruszałem ten temat ale on powrócił jak bumerang.Przepompowywuje mi olej z hydrauliki do skrzyni biegów.Miałem już ten problem ale za poradą was powymieniałem uszczelnienia na pompie hydraulicznej tej przykręcanej do skrzyni,na plecaku na wejściu z rozdzielacza i na wyjściu,na siłowniku oring i manszete i wszystko było ok.Zaorałem 4 ha i problem powrócił.Wymieniłe pompe na inną dobrą i nic.Wymieniłem oringi na wejściu do plecaka i na wyjściu i nic.Jak zapale ciągnik i chodzi na biegu jałowym to jest ok.natomiast jak zaczynam podnosić pług i opuszczać to po paru razach nie mam połowy zbiornika oleju.Zaznacze,że może być podniesiony pług trzyskibowy obrotowy i może tak stać dobe i nic nie opuści.Ostatnie uszczelnienia jakie zostały do wymiany to uszczelnienia w siłowniku ale jest sens skoro siłownik trzyma pług.Sam nie wiem co myśleć i gdzie szukać przyczyny.Bym nie był tak w......ny jak bym miał już wszystko poorane.Proszę szanowne grono o podpowiedzi.

2

Odp: uciekł olej

wymień jeszcze uszczelniacze w siłowniku. Gdzieś czytałem ze właśnie przez siłownik moze się przedostawac olej  najlepiej poszukaj bo gdzieś już był opisywany podobny przypadek

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2008-12-18 22:08:26)

Odp: uciekł olej

Masz wyciek na powrocie czyli dociążaniu,do sprawdzenia jest niewiele ale zaproponuje ci mały test odkręć rurkę od powrotu przy pokrywie podnośnika i podłącz tam sprężarkę z zegarem uszczelnij to tak żeby nie było żadnej dziurki i napompuj powietrza jak ciśnie będzie z chodzić to sprawa prosta jak nie to ja ci nie pomogę.                                                                        http://www.fotoload.pl/index.php?id=c91 … 8f258c1858

4

Odp: uciekł olej

Skąd wiesz Master, że ta druga pompa jest dobra ? A jeśli naprawdę jest dobra i wymieniłeś te uszczelniacze w plecaku, zostaje tylko siłownik. Jak siłownik, to dlaczego nie opuszcza pługa na postoju ? Kółko się zamyka, odpowiedzi nie ma.
W 303 jest kilka niewiadomych. Pompa, uszczelnienia na wejściu w plecak i siłownik. Musisz na coś być pewny na 100 %. Jesteś pewny na uszczelnienia plecaka. Zostają dwa punkty, wyeliminuj jeden. Do szybkozłącza hydrauliki zewnętrznej wkręć manometr. Jak na ciepłym oleju pokaże ciśnienie 150 - 160 atm., pompa jest dobra. Bierz się za siłownik. Przy niższym ciśnieniu nadal masz dwie niewiadome.

5

Odp: uciekł olej

W którym miejscu masz pompę wspomagania?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

6

Odp: uciekł olej

Ja proponuję zrobić to co pisze tomek 1974.
jeżeli to przeciek na powrocie to pług nie opadnie.
przeprowadzenie próby nie wydaje mis się zbyt trudne pozdrawiam

7 Ostatnio edytowany przez Dario (2008-12-18 23:42:49)

Odp: uciekł olej

Nie prościej było by mu podłożenie jakieś klocków pod ramiona podnośnika i podniesienie ciągnika ? Jeśli ciągnik nie opadnie to siłownik podnośnika dobry powinien być.
Pompownie powietrza do hydrauliki to nie najlepszy pomysł, hydraulice nic tak nie szkodzi jak powietrze.

8

Odp: uciekł olej

Pompe od wspomagania mam z przodu ciagnika.Pompa hydrauliczna na 100% jest dobra bo zdemontowana ze sprawnego ciągnika.Tak myslałem,że prawdopodobnie bedzie przeciekać na powrocie na siłowniku bo raczej innej drogi już nie ma.Wymyśliłem sobie tak.Podłącze wąż pod złącze do wywrotu i to dam w powrót plecaka i podniose ciągnik na ramionach i jeśli mi opadnie to powinien byc powrót na siłowniku.Czy dobrze kombinuje?Na siłowniku wymieniałem manszety i ten duzy oring czy ten oring nie jest czasem od powrotu?Zna ktoś wymiar katalogowy uszczelniaczy na siłownik.Jeśli puszcza powrót na siłowniku to czy tą manszete też trzeba wymienić?Dlaczego puścił powrót skoro było wszystko nowe?

9 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2008-12-19 11:53:37)

Odp: uciekł olej

Według mnie to dobrze kombinujesz.                                                                                    http://www.fotoload.pl/index.php?id=f6c … beb2ac8356                         http://www.fotoload.pl/index.php?id=e0c … 264578fd60

10

Odp: uciekł olej

Dzisiaj wywaliłem plecak i rozebrałem siłownik.Z tego co tu widze to najprawdopodobnie wysuneła sie rurka łącząca ten łeb z siłownikiem.Poprostu baryłka nie była dobrze zaciśnięta i cheba tedy walił olej.Ale jak już mam wywalone to wymieniam oringi i ta mniejszą manszete.Prawdopodobnie od poniedziałku w pole i to by było bardzo dobrze.Dzieki za wszystkie rady.Jak poskładam i odpale to sie wam pochwale co sie dzieje dalej.

11

Odp: uciekł olej

Tak się nie robi,nie sprawdziłeś dokładnie gdzie olej ucieka sprawdz chociaż sprężarkom gdzie jest przeciek.Myślałem trochę o twoim sposobie sprawdzenia czyli podłączenia węża z wyjścia na przyczepe do powrotu i zauważyłem jeden błąd bo jak puścisz ciśnienie na powrót to zawór w rozdzielaczu nie puści oleju z siłownika i siłownik w ogóle nie drgnie by trzeba w jednym czasie puścić ciśnienie na powrót i dzwigienką od podnoszenia skierować ją na opuszczanie żeby zszedł olej z siłownika jak będziesz dopuszczał olej powrotem.Wtedy możesz podnieść ciągnik i obserwować czy się opuszcza.Sorki że pisze tak zawile ale i temat zawiły.

12

Odp: uciekł olej

Na 90% ta baryłka była winna.Chciałem z tego miejsca wszystkim podziękować za pomoc,którą mi udzieliliście.Bardzo jestem wdzięczny.Cieszę się też z tego względu,że zdecydowałem sie na markę Fortschritt.Jest tak samo wdzięczny jak mój mercedes 115.

13

Odp: uciekł olej

Ja też się cieszę Master !

14

Odp: uciekł olej

Witam drogich kolegów chciałbym się podpiąć do tematu wycieku oleju,otóż problem wygląda w ten sposób że gdy uruchomię pompą od podnośnika po krótkiej chwili olej kapie  po całej pompie i wale napędowym,dokręcanie wszystkich przewodów i połączeń nie przyniosło rezultatu.Wyjąłem pompę i uszczelka nie wygląda źle ale założę nową ,moje wątpliwości budzi ten uszczelniacz,

http://www.fotoload.pl/123aa3/15ee081b7ffcc50eeeff50383a64d1cf3520_min.jpg

dźwigienki która uruchamia pompę, czy olej podczas pracy pompy może tu uciekać ?

15

Odp: uciekł olej

Jaką uszczelkę? Ten uszczelniacz nie uszczelnia przecieków od wysokiego ciśnienia, on jest w sumie tylko po to żeby brudny olej z opiłkami ze skrzyni, który smaruje sprzęgło kłowe napędu pompy nie dostawał się do pompy hydraulicznej. Na oście od widełek włączających pompę jest chyba jakiś uszczelniacz ale jak on trzyma na wyłączonej to raczej pompa ci się rozpada i olej pod ciśnieniem z niej ucieka nie tam gdzie powinien.

16

Odp: uciekł olej

dźwigienki która uruchamia pompę, czy olej podczas pracy pompy może tu uciekać ?

Raczej nie,  tam gdzie jest wałek do którego podłączona jest dźwigienka nie ma oleju. Foto pompy z tym wałkiem jest w "zrób to sam" wymiana pompy.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

17

Odp: uciekł olej

Chodziło Mi o tę uszczelkę
http://www.fotoload.pl/123aa19/1c4e53d563f07ee1eb9a8df3291bb99116016_min.jpg
Spróbuję wyczyścić wszystko dokładnie wymienić miedziane podkładki i uszczelniacz na dźwigience,zamontuje jeszcze raz uruchomię i spróbuję zlokalizować wyciek.

18

Odp: uciekł olej

Ta uszczelka to ma zatrzymać olej na połączeniu pompy ze skrzynią, tam nie ma ciśnienia.

Piotrfire napisał/a:

Raczej nie,  tam gdzie jest wałek do którego podłączona jest dźwigienka nie ma oleju.

raczej tam powinien być olej.

19

Odp: uciekł olej

To co się dało wyczyściłem i wymieniłem http://www.fotoload.pl/123aa13/cabd0550cb372d3b1221ecbf3aba7e456045_min.jpg
http://www.fotoload.pl/123aa14/e06f6b1969e448c8befc6d23383dbac43239_min.jpg
na razie nie cieknie.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam

20

Odp: uciekł olej

pytanie brzmi tak czy regeneracja pompy tłokowej do fprszaja 303 przez galwanizację jest skuteczne i trwałe czy tylko wystarczy na 6 miesięcy czyli na tyle ile dają gwarancji