Temat: pług Duro-ojanusz

http://www.fotoload.pl/index.php?id=4b0 … 2632644865   To mój nabytek po B-201,musiałem wzmocnić podnośnik dwoma siłownikami bo nie dawał rady.Dodam że jest to 4+1 ,kosztował 12000 zł .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

2

Odp: pług Duro-ojanusz

Mnie nadal męczy zakup pługa wahadłowego, jakoś z obrotowym nie rozumiem logiki: kupić 8 skibowy i tylko 4 orać smile

3

Odp: pług Duro-ojanusz

Wahadłowy niestety nie ma zabespieczeń non stop od kamieni ,a ich mam dostatek .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

4

Odp: pług Duro-ojanusz

Fajny pług ile ci bierze??

5

Odp: pług Duro-ojanusz

to samo jest u mnie .... pługiem bez zabezpieczeń to męka na polu . . . zawsze trzeba mieć zapas lemieszy a i trzeba sprawdzać czy śruba dobrze dokręcona, bo jak nie to zaraz zetnie i szukaj lemiesza śrubokrętem, albo za rok znajdziesz - jak go wyorzesz lol

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

6

Odp: pług Duro-ojanusz

Jak miałem oryginalne koła to brał całą szerokość ciągnika ,a teraz mam koła od 516 to brakuje ok. 10 centymetrów.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

7

Odp: pług Duro-ojanusz

Jaka jest max głebokość orki tym pługiem

8

Odp: pług Duro-ojanusz

Nie mierzyłem  .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

9

Odp: pług Duro-ojanusz

Pytam ponieważ Prezes RSP w mojej miejscowości kupił obrotówke i na max orała 25cm.Na foto widać dość niskie korpusy ale to może tylko złudzenie. a co do pługa to fajna maszyna przodu nie unosi?

10

Odp: pług Duro-ojanusz

są pługi zagonowe, obrotowe i czytam teraz wahadłowe nie mówię że pierwsze słyszę a le co to jet pług wahadłowy?? Dodam że mam b201 i pięknie się nim orze. Jak widzę orkę polskimi pługami młodszymi i starszymi to mnie śmiech ogarnia.

11

Odp: pług Duro-ojanusz

Jeszcze nigdy mi nie poderwało przodu (mam obciążniki) ,ja nim orałem najgłębiej około 35 cm , a regulacji jeszcze było  . Zdjęcie robiłem po ostatniej orce a orałem kartoflisko więc nie za głęboko ,przedpłużki opuściłem  na maksa bo przyorywałem łęty .Na prawie każdym kawałku pola mam klin, poprzeczniak wystarczy przejechać dwa razy w tom i z powrotem .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

12

Odp: pług Duro-ojanusz

Z tego co wiem to wachadłowy to żadna rewelacja, na ciężkich ziemiach w suszy to zapomnij że da rade przeorać kiepsko przykrywa resztki,

13

Odp: pług Duro-ojanusz

Z tego co wiem to wachadłowy to żadna rewelacja

Sąsiad ma , nie chciałbyś po nim uprawiać takie skiby że wątroba wyskakuje

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

14

Odp: pług Duro-ojanusz

koleś niedaleko mnie ma wachadłowy i 4 skiby ciaga ursusem1624  i ma co robic a wyglada po nim jak na okopach big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: pług Duro-ojanusz

@Krzysiek, pług wahadłowy to takie coś http://www.landwirtschaft.sachsen.de/de … 9_6476.htm
Z tego co w necie naczytałem się to są dwa obozy. Jedni mówią że to syf, chyba maja obrotówki wink , a drudzy chwalą. Jaka jest prawda tego nie wiem, bo nie mam takiego pługa, ale jak będę miał możliwość to kupie. Obrotówki zostawię rozrzutnym wariatom smile

16

Odp: pług Duro-ojanusz

nie wiem ale  jeszcze nie słyszałem dobrego słowa o tym pługu jak by był dobry to by był bardziej powszechny a poza tym jest w miare tani

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

17

Odp: pług Duro-ojanusz

3000 za 4 skibowy z Famarolu, na allegro. Nie wiem czy tak tanio, wygląda strasznie prymitywnie smile

18

Odp: pług Duro-ojanusz

3000tys  to nie dużo bo za np phx zagonówke zwykłą też musisz tyle dac więc to taka względna cena a obrotowa np 3  3500zł  za 4 skibowy obrotowy juz wiecej trzeba dac

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: pług Duro-ojanusz

4 skibowy obrotowy to juz kasa kasa kasa zwlaszcza firm w stylu Kverneland

http://allegro.pl/item525229077_plug_kv … d_100.html

18 500 ;D Forszaj tańszy  chodz to ciut przy duzy ten plug do Forszaja chyba, no ewentualnie widze za jakies 13000itd ale widac jaka kasa juz

20

Odp: pług Duro-ojanusz

Tyle że obrotowy 4 skibowy jest na prawdę 8 skibowym, więc normalne, że powinien być droższy. Co do phx to są one najczęściej 5 i 6 skibowe, do tego z zabezpieczeniem hydraulicznym lub pneumatycznym.