2,001

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie ruszyło coś z cenami w skupach zbóż? Ja okazało się że wywiozłem trochę do jednego skupu i w nim opuścili cenę, a w pozostałych utrzymali na poziomie 600zł brutto za pszenicę. Jęczmień 560-580 brutto.

2,002

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie podobno gdzieś w świętokrzyskim buduje się duże magazyny na zboże z ukrainy.
W Chełmie podobno stoi pociąg z pszenicą po 280zł.
Nie sprawdzone szukam....

2,003

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jeżeli byłaby to prawda, to rząd powinien coś z tym w końcu zrobić.... Zamknąć te *** granice i kupić od nas już mnie to wkur.. po to są i mają nad tym władzę, jak nie chcą żeby znowu był szum i blokady na drogach. Już prognozują klęskę urodzaju....
Sam już nie wiem, czy te gadki tylko po to, żeby chłopy sprzedali wszystko co mają, czy w końcu rzeczywiście taki te rynek zapchany.  Jakby to się sprawdziło to chyba wypchnąłbym wszystko. Chyba, że to tylko propaganda.

2,004

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzesiek jaka klęska urodzaju ??
w zeszłym roku była susza klęski nie było
zostanie wszystko zalane kleski nie ma
chyba że się spali cały kraj to może powiedzą że klęska ... w przeciwnym razie co roku rekordowe zbiory
cena gówniana i takjuż będzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,005

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No właśnie trzeba się przyzwyczaić, że będzie kilka lat chudszych. Nie marzę o cenach 900 za tonę ale te 700 mogłoby być już brutto. Przecież u nas przy obecnej cenie trzeba 4tony pszenicy, żeby koszty wyrównać....

2,006

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

strajkować to możesz w brukseli

2,007

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tak już budowane ogromne pojemności nie znam ale mega to wygląda nawet na zachodzie ciężko takie spotkać.... miejscowość to Wola Żydowska wcześniej znajdował się tam tylko terminal gazowy a teraz obok zbudowali magazyny.... Ale nic o pszenicy nie słyszałem tylko mowa była o rzepaku i ddgs ....

Krzysiek napisał/a:

Panowie podobno gdzieś w świętokrzyskim buduje się duże magazyny na zboże z ukrainy.
W Chełmie podobno stoi pociąg z pszenicą po 280zł.
Nie sprawdzone szukam....

2,008

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak oni pieprzą w tej tv... Rekordowe zbiory, super przezimowania, grają na czas, bo wiedzą że już widać ile przezimowało. A opinie na temat wymarznięć dopiero za kilka tygodni.

2,009

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

to jest prawda ekranu!!ktos płaci ktos mówi.
co do cen tuczniki 3,8zł/kg otreby pszenne 690zł/t! a pszenica paszowa 630zł/t.

2,010 Ostatnio edytowany przez androl (2016-03-01 19:55:10)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jack napisał/a:

to jest prawda ekranu!!ktos płaci ktos mówi.

oni w tym palce maczają.
http://www.izbozpasz.pl/co-robimy.php

2,011

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja tylko sie ciesze ze moja przenica pojechala do portu po 700zl netto  bo o takich cenach teraz to tylko pomarzyc zostaje:/ 2 strona medalu trzeba zbic cene bo ludzie zaczynaja podpisywac kontrakty na zboze  a nic tak nie motywuje do podpisywania jak spadajaca cene wiem cos o tym ten wolny rynek to jedno wielkie dziadostwo!

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

2,012

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A kto Ci takich głupot nagadał  ze w polsce masz wolny rynek ?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,013

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W Polsce mamy rynek sterowany z paryża i chikago

2,014

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

I do tego nie ma Zmowy cenowej smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,015

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jest tak, wystawiłem zboże do sprzedania. Pszenicę po 650zł i zadzwoniło od razu 2ludzi. Na dziś mogą dać 600zł i odbiór z domu. Ewentualnie większa cena w zależności od próby. Sprzedać to czy jeszcze potrzymać? Sam już nie wiem, i aby niepotrzebnie mam żołądek podniesiony, bo już mnie to wkxrwia.... Dowiadywał się ktoś z cenami?

2,016

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ale to 600 to netto czy brutto? i druga kwestia czy te firmy wiargodne?

Rolnik z powołania:-)

2,017

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ceny brutto, ogólnie to jakby to były netto to nawet nie pytałbym. Firmy nie wiem czy wiarygodne, bo nigdy nie handlowałem. Ogólnie faktóry wystawiają na 14 dni i próbki najpierw przyjeżdżają i biorą. Mówią, że nie zdarzyło się, żeby później wyszło co innego od tego co na próbie. Jednak nie chcę, żeby zabrali towar, a później cyrki. Najgorzej, że nie widzę, żeby coś szło w górę, a raczej w drugą stronę. Robi się późno i żeby nie było tylko taniej....

2,018

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

nigdy się nie zdarzyło ... wezmą próbkę > powiedzą cenę > załadujecie > towar pojedzie> zadzwonią że cała partia ma inne parametry i albo niższa cena albo towar wraca na Twój koszt. Niedawno ktoś tak miął na forum - nie pamiętam kto.

gg 5118068

2,019

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej. Ogólnie tego się boję, i najlepiej jak firmy się ogłaszają, że pieniądze do ręki przy załadunku.. Kiedyś brali jęczmień z janow lubelskiego to jak się w gadkę wdałem z kierowcą to powiedział, że jakby coś było nie tak, to już dawno nie ładowalibyśmy i telefon do szeryfa. Wszystko poszło tak jak ugadane, ale kierowca miał pilnować, żeby trocin nie dorzucić... Niech przyjedzie ktoś weźmie próbę i niech się tego trzymają. Jednak już nie raz było inaczej. Jakby mi mieli zabrać z domu i miałoby być tyle taniej co transport z domu, to wolę sam wywieźć...

2,020

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zorak napisał/a:

nigdy się nie zdarzyło ... wezmą próbkę > powiedzą cenę > załadujecie > towar pojedzie> zadzwonią że cała partia ma inne parametry i albo niższa cena albo towar wraca na Twój koszt. Niedawno ktoś tak miął na forum - nie pamiętam kto.

dokładnie juz sie wyleczyłem z takiego handlu

Rolnik z powołania:-)