2,061

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Fenol napisał/a:
koseś napisał/a:

Jeśli nie jesteś ich zarejestrowanym  klientem hurtowym to możesz sobie co najwyżej ze sprzątaczką porozmawiać .

ale jesteś, a skąd wiesz czy to nie tomek razem z prezesem nie ustalają ceny tongue

jak takie żeście mądre to czemu rolnik nie może kupić u nich nawozu ?

2,062

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Takie prawo rynku .......... duży może więcej a dokładnie wszystko .........
Zamów wahadło albo dwa nawozu to i kawy się z prezesem napijesz ...
To jest i tak pikuś bo na rynku maszyn rolniczych wchodzi rejonizacja i choć byś pękł to u innego dilera niż przypisany do twojego rejonu nie kupisz a co za tym brak jest konkurencji i można sobie zapomnieć o negocjacji między dilerami jednej marki . Kubota tak już ma..............

2,063

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja kilka lat temu dzwoniłem do Puław,aby kupić samochód RSM-u to mi powiedzieli ,pociąg to może ale samochód to się kupuje w sklepie.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

2,064

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

według mnie to zmowa specjalnie żeby pośredniki robili kase na nas ,jaki problem zatrudnić osobę żeby rolników mogła obsłużyć?  ,coś tu jest nie tak !!!

2,065

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A ty chciałbyś sprzedawać zboże po 10 kilogramów?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,066

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Niestety jesteśmy odbiorcami detalicznymi.  Hurtowo zawsze jest taniej.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,067

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zaraz po upadku komuny sprzedawali i indywidualnym, znajomi którzy już wtedy byli obszarnikami wink i mieli przeważnie ciężarówki star, przywozili sobie sami.

2,068

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Też kiedyś z Bogdanki węgiel przywoziłem starem ,ciekawe czy teraz bym kupił ?

2,069

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

5 lat temu woziłem z bogdanki to można było.ale śląskie kopalnie odpadaja tam tylko przez pośredników.

2,070

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ponoć zanim węgiel wyjedzie na powierzchnie to najpierw przechodzi przez 10 spółek a każdy prezes zarabia 100tyś smile a z nawozami nadal tego nie kumam przecież czy sprzedadzą 100 hurtownikom czy 1000 rolnikom to i tak sprzedadzą tą samą ilość a w detalu nawet mogli by troszkę mieć drożej na tego pracownika co by nas usługiwał ? ale poco jak pośrednik może zarobić co gorsza musimy od nich kupić ,mam blisko do włocławka i z chęcią bym tam kupił ale nie mogę w jakim kraju żyjemy ?

2,071

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

pewnie mógłbyś kupić i we włocławku jak byś się uparł ale daliby Ci taka cenę żebyś sam wpadł na to że u pośrednika taniej.

2,072

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

a co do węgla to na śląskiej kopalni stałem w kolejce 3 dni bo węgla nie ma, a okazało sie że wagony ładowali bo jakiś kontrakt.sęk w tym że u nas ten wegiel kosztował ~850 ,a jakiś prezes podpisał 10 letni kontrakt na 300 zł/tona...

2,073

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dziś zakończyłem czekanie na obniżki cen saletry 860 zł/t czy to był ten właściwy moment, mniejsza już oto.

2,074

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Andrzeju, ale to cena już brutto? Muszę zapytać ile u mnie.

2,075

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

brutto, na cenniku stoi u tego sprzedawcy 900 byłem z kolegą w sumie 29 t i zszedł nam na 860

2,076

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zastanawia mnie jedno czemu prezez woli sprzedać hurtownikowi taniej niż rolnikom drożej?

2,077

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ŁOmatko  nie rozumiesz ? rolnik w tym kraju to nikt ! Przedsiębiorca to jest gość .....
A tak na serio to niestety musi istnieć handel hurtowy ,kolega Androl też hurtem wynegocjował lepszą cenę .

2,078

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Androl saletrę można już było kupić w Ciechanowie po 780zł brutto.Myślę, że będzie można osiągnąć taką cenę.

2,079

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To ja nie wiem o jakimś sprzedawcy ? z kolegą obdzwoniliśmy wszystkie ? punkty w promieniu 40 km. Następny z najniższą ceną który (ten przy wieży ciśnień) miał jak do tej pory najtaniej wczoraj jako ostateczną cenę krzyknął 820 + vat.
Mimo wszystko względem ubiegłego roku jestem 3,5 tyś zł do przodu.
rsm drgnął w górę.

2,080

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie pamiętam jego nazwiska ale to ten na wyjeździe z Ciechanowa w stronę Gruduska.Znajomy tam kupił w tej cenie,a pewnie i mi też uda się dobrze kupić do dalszej sprzedaży w tym roku.