201

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

MAREKPE napisał/a:

Ceny z dzisiaj
Pszenica 1100 + vat
żyto 815 + vat
owies 800 + vat !!!

Chyba  czas  wywozić?

202

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Znajomy sprzedał owies w grudniu po 400, 300 ton, a inny znajomy nasz delegat do Izb rolniczych jeszcze nic nie sprzedał - nawet rzepaku. Może coś wie bo nic nie sprzedaje i nawet nie szykuje się do sprzedawania.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

203 Ostatnio edytowany przez draqon22 (2011-02-12 00:13:36)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jak  sobie  przypomnę  jak  wiosną  ubiegłego  toku  sprzedawałem  pszenice  to  mnie  kur.....  bierze  .  Gdzieś  tu  wspominaliśmy  o  budowie  nowych  silosów  na  zboże  zeby  mieć  miejsce  na  zboże  z  nowych  zbiorów, a  to  ze  starych  zeby  przetrzymać  aż  cena  pojdzie  do  góry..  Cena  tak  skoczyła  do  góry  że  i  na  budowę   silosu  by  starczyło  i  jeszcze  w  kieszeni  by  sporo  zostało .

204

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To nasza strzelecka  grupa troche lepiej płaci za mleko.

205

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

MAREKPE napisał/a:

Znajomy sprzedał owies w grudniu po 400, 300 ton, a inny znajomy nasz delegat do Izb rolniczych jeszcze nic nie sprzedał - nawet rzepaku. Może coś wie bo nic nie sprzedaje i nawet nie szykuje się do sprzedawania.

Działasz Marku w izbach? Niebawem wybory, jesteś pierwszym rolnikiem którego spotkałem który wie że jest coś takiego jak delegat poza KRIR, mam nadzieję że izby zdobędą realną siłę popartą prawem.  Czy wiesz że do wyborów uprawnieni są nawet działkowcy? każdy kto płaci podatek rolny.
Tak jak wspomniałem w mojej okolicy pszenicha staniała. Zaklepałem 10 ha słomy na żniwa, mam 14 ha i rozterkę co posiać, kukurydza na ziarno, jęczmień lub gryka? Jęczmień zwykle jest względnie tani i zależny id ceny paszowej pszenicy która jest zależna od konsumpcyjnej bo jak trzeba to biorą nawet syf co może ponieść cenę jęczmienia. Konkurentem paszowym jest jeszcze kukurydza która jest droższa w uprawie od jęczmienia ale wydaje mi się pewniejsza, mokrej nie ma sensu sprzedawać trzeba dosuszać i czekać z ceną ostatnia mi znana to 900zł, na polu zostanie dużo wartościowego towaru. Żniwa są dłuższe i mniej inwazyjne. Ale jak ziarenek zbóż będzie nadmiar to i tak cena będzie lipna. Gryka zawodna i najtańsza w uprawie, też trzeba dosuszać. Cena aktualna zupełnie nie jest mi znana. Najbardziej pasowałby mi rzepak ale to już musztarda po obiedzie. Wychodzę z założenia że jak wszyscy rzucą się na zboża to wywinduje to cenę gryki i może być czarnym koniem żniw tylko ryzyko kiepskiego roku na grykę mnie hamuje boję się że zbiorę tyle co dla siebie na kasze. Do siewu jeszcze trochę czasu co tu posiać?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

206

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kukurydza moim zdaniem raczej na minus ,będziesz musiał wynająć siewnik do kuku, a potem kombajn do kuku i suszyć skoro po 400 mokrej z pola nie chcesz sprzedać. Ja na twoim miejscu siał bym jęczmień ,paszówkę zawsze ziomalom sprzedasz gdzieś do fermy. A żeby zminimalizować koszty siej to co masz zeby nie kupować materiału siewnego.

207

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja stawiam na jęczmień. Jest to mniej więcej po środku nakładów finansowych i robocizny, a spodziewanym przychodem, no chyba że ze Sławkiem się skumasz i podpowie Ci jak zrobić ziemniaki tak z 5 ha smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

208

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Oj ziemniaki by pasowało! Anna czeka pod wiatą na lepsze czasy smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

209

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jesli chodzi o izby to chcialem wystartowac jako kandydat ale ze jestem studentem i ni emam ziemi na wlasnosc tylko rodzice maja gospodarstwo to ni emoge. a na wiosne my siejemy jeczmien oweeis i zastanawimay sie nad lubinem.

210

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To atakuj Sławka o sadzeniaki i walnij na początek z hektar. Potem niech Cię trochę poprowadzi jeśli chodzi o zabiegi i będzie OK. Swojego czasu importowaliśmy z dawnego Konińskiego ziemniaki. Przecież u was tego po horyzont było wtedy.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

211

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Z ziemniakami to jest tak jak z warzywami ,  Raz  się  sadzi  na  próbę  i  już  nigdy  więcej  big_smile

212

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja mam we wtorek zawieźć tonę owsa za 1000zł + paliwko

Rolnik z powołania:-)

213

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ziemniaka sadzeniak kupuj w stacji hodowli roślin w szyldaku  w warmińsko mazurskim mają super sadzeniaka

214

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Cena mleka za luty 1,37 przy dostawie13500 litrów i parametrach -4,66 tłuszcz i 3,41 białko.

215 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-03-17 15:28:28)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

wczoraj kupowałem jęczmień jary do siewu - 175 zł/q brutto

gg 5118068

216

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja zamówiłem pszenice jarą Taifun po 230+ vat.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jaka jest cena owsa paszowego w waszych regionach?

218

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie sprzedaję słomę w balotach ze stoga, w cenie 16zł za sztukę. Nie za tanio?

219

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja małą kostkę słomy sprzedaję po 3 - 3,5 a siano po 4 - 5 zł w zależności czy stały klient czy jednorazowy z tym że magazynowane w stodole więc suchutkie.
Zależy jaki w Twojej okolicy jest popyt i podaż na słomę. Zerknij na allegro ceny od 13 do 50 w zależności gdzie składowane.

gg 5118068

220

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u mie słoma po 250 zeta tona warmińsko-mazurskie