2,341

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja paszówke po 800 netto puszczam teraz kontrakt z grudnia

mdw

2,342

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jeden z młynów w okolicy płaci już po 890 zł netto za konsumpcję.

2,343

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Się trochę pospieszyłem bo parametry miała dobre. Reszta zbóż czeka wiosny również ze względu na to że przy takiej pogodzie nie chce mi się. Agrolok to ostro wydzwania po rolnikach.

2,344

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

chciałem im puścić auto soji, cenę dali 1460, a kontrakt przysłali na 1425, niepoważne zagrywki.

2,345 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2019-01-17 17:48:28)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Właśnie dziś dzwoniłem coś temat podepchnać, a tu dziwna sprawa kobitka miała dzwnić i chyba coś się pozmieniało, bo nie dzwoni. Marku rozumiem, że nie podpisałeś?

2,346

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Byłem dziś na lokalnym rynku, zboża malutko, jeden sprzedawał owies za 1200zł/t  lol Na pocieszenie dodał, że "czyszczony"...

Rolnictwo - moja pasja. Pamiętaj, rób to co kochasz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.
TraktorPedia

2,347

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 napisał/a:

Właśnie dziś dzwoniłem coś temat podepchnać, a tu dziwna sprawa kobitka miała dzwnić i chyba coś się pozmieniało, bo nie dzwoni. Marku rozumiem, że nie podpisałeś?

Nie ma takiej opcji, albo jest to co uzgadniam z przedstawicielem , albo szukam kogoś innego, kto poważniej traktuje słowa.

2,348

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wczoraj  na spotkani w Polskich Młynach proponowali kontrakty na zbiory 2019. Zyto 680/t, Pszenica 710/t , kukurydza mokra 420/ t .

2,349 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2019-01-18 18:44:34)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Żyto w takiej cenie bym podpisał... Ale nie mam ani 1 ara w tym roku.

Gorczyce wczoraj pisałem na 3 zł.

2,350

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

mw_marcin napisał/a:

Wczoraj  na spotkani w Polskich Młynach proponowali kontrakty na zbiory 2019. Zyto 680/t, Pszenica 710/t , kukurydza mokra 420/ t .

ja podpisałbym na jedno i drugie, tylko polskie młyny ode mnie daleko a transport zje duzo, do tego problem z TIRami w sezonie i forszajem ciężko na łudke wysypać

Rolnik z powołania:-)

2,351

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kukurydzę mam po 500 netto a browar po 730 netto . Żyto też bym w takiej kwocie klepnął.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,352

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja browar po 660 podpisałem. tylko taka jest umowa że jak na giełdach bedzie drożej to dołożą. w ostatnie żniwa z 600 na 660 dołożyli.

Rolnik z powołania:-)

2,353

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kukurydze po 500 też bym chyba podpisał.

2,354

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Andrew89 napisał/a:

Kukurydzę mam po 500 netto a browar po 730 netto . Żyto też bym w takiej kwocie klepnął.

Piękne ceny. Tylko mam za mało, żeby o kontrakt się postarać. Tym bardziej, że z tej samej powierzchni jęczmienia w jednym roku 25.5 tony a w drugim 9, 6

Siły na zamiary zmierz....

2,355

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Marcin , kukurydza w Ziębicach w RPPH jezeli Cię to interesuje.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,356

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

mw_marcin napisał/a:

Wczoraj  na spotkani w Polskich Młynach proponowali kontrakty na zbiory 2019. Zyto 680/t, Pszenica 710/t , kukurydza mokra 420/ t .

jak to jest jak parametry zyta nie wyjda potrącenia czy do domu z towarem?

Rolnik z powołania:-)

2,357

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ano bardzo różnie. W tym roku brali wszystko ale były lata, że było po 220 zł/t i jak tylko coś nie pasowało to do domu. Znajomy handlarz woził do Trutnova do elektrociepłowni na opał bo płacili lepiej niż młyn. Generalnie było różnie ale takiego komfortu jaki jest w tym sezonie ze zbytem i ceną to nie pamiętam. Nawet do mnie dają radę wjechać, okazuje się, że znajdują solówki z przyczepami i bez na mniejsze partie. A w Australii spadek plonu pszenicy o 3 miliony ton. i ekstremalne susze i upały.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,358

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Młyny robią potrącenia, no chyba że całkiem beznadziejne ziarno. Mam parę chyba z 11 ha żyta obsianego + 10 nasiennej hybrydy, ale do żniw daleko

2,359

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

mw_marcin napisał/a:

Młyny robią potrącenia, no chyba że całkiem beznadziejne ziarno. Mam parę chyba z 11 ha żyta obsianego + 10 nasiennej hybrydy, ale do żniw daleko

to trzeba pomyslec może by klepnął 1 samochód z 5ha hybrydy powinno tyle być

Rolnik z powołania:-)

2,360

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Krzysiek.
Masz gorczycę? Bo już parę ludzi mnie pytało czy nie wiem kto ma.

Siły na zamiary zmierz....