2,361

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie jak u was z cenami bydła? Byki i jałówki.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,362

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W zeszłym miesiącu (ok 25) sprzedawałem krowę dostałem po 5.5+ VAT a w ten sam dzień kuzynowi zaoferował za byki po 6.2 cz-b i 6.5 +VAT kolorowe mieszańce. Jak kuzyniak usłyszał jaka niewielka różnica między krową a bykiem nie sprzedał mu. Gdzieś znalazł takiego co zapłacić miał po 7.1 ale po przyjeździe już cena spadła. On też nic nie kupił. Dopiero trzeci zabrał ale podobno nie dał dużo więcej niż ten pierwszy.

2,363

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

2 tyg temu sprzedawałem odsadki LM, cena umowna za sztukę:
- byczki ( 8 miesięcy) 3000zł  sztuka
- jałówki ( 9 miesięcy) 2600zł sztuka

gg 5118068

2,364

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Spadły ceny azotowych, mam z kumplami ofertę cało-samochodową saletrosan 980 zł/t, jutro mamy dać odpowiedź, chyba weźmiemy.

2,365

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

w zeszłym roku o te porze coś koło 800 było

mdw

2,366

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Azotowe na razie praktycznie nie spadły w ogóle. Jest to celowa zagrywka zakładów. Nie ma ruchu w interesie to się im nagle awarie zaczęły i wszystko zamknięte.

2,367

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zapomnijcie o ubiegłorocznych cenach, Yara dyktuje ceny jako potentat, w ubiegłym roku podnieśli że niby były za niskie. Reszta się przystosowuje.
Kamil jak nie spadły, ile kosztował saletrosan zimą ?

2,368

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pytanie do Krzyśka - W jakiej cenie dziś u Ciebie są porzeczki czerwone ? To prawda, że spadła cena do 1.5zł ?

Siły na zamiary zmierz....

2,369

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Tak koło 14 Ci napiszę.

2,370

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No to czekam na informacje. Mam nadzieję, że dobre

Siły na zamiary zmierz....

2,371

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Hmm.  Więc realna cena za 2-3 dni to jeden polski złoty netto.
Nie ma co liczyć na więcej chyba że przy późnej odmianie jak na koniec się okaże że jednak owocu jest mniej niż się wydawało.
Południe Polski ma nadwyżkę.  Nasze chłodnie mogą targać całe tiry z Sandomierza i okolic po 95gr z transportem więc powiedzieli że w ramach solidarności mogą dać za naszą 1zł...
Biorąc pod uwagę to że północ Polski wymarzła południe jest na przeciętnym poziomie nasuwa się wniosek że czerwona podzieliła własnie los czarnej.
Jeśli ktoś zamierza sadzić to odradzam....

2,372

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No to nieźle.... w zasadzie to samo będzie z uprawami. Ceny już nie ma. Kto zbiera ten zbiera a kto nie ma co zbierać to płacze i idzie do banku po kolejny kredyt...
Zaczynam się też zastanawiać nad ekologią...

Siły na zamiary zmierz....

2,373

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Krzysiek napisał/a:

Hmm.  Więc realna cena za 2-3 dni to jeden polski złoty netto.
Nie ma co liczyć na więcej chyba że przy późnej odmianie jak na koniec się okaże że jednak owocu jest mniej niż się wydawało.
Południe Polski ma nadwyżkę.  Nasze chłodnie mogą targać całe tiry z Sandomierza i okolic po 95gr z transportem więc powiedzieli że w ramach solidarności mogą dać za naszą 1zł...
Biorąc pod uwagę to że północ Polski wymarzła południe jest na przeciętnym poziomie nasuwa się wniosek że czerwona podzieliła własnie los czarnej.
Jeśli ktoś zamierza sadzić to odradzam....

ja tylko czekam kiedy to samo się stanie z borówką amerykańską. jest tego mnustwo nasadzone

Rolnik z powołania:-)

2,374

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Byki tak samo lecą w dół. Za hf u nas płacą już po 5 zł za kg

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,375

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jęczmień paszowy 580 netto
rzepak 1580 netto

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,376

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak uważacie, czy ceny zboża wzrosną po nowym roku. Mam ok 30 ton i potrzeba mi nieco kasy i nie wiem cy się jeszcze w wstrzymać.

Kiedy brak jakichkolwiek argumentów, najlepiej siłą narzucać swoje przekonania, a kiedy brak jakichkolwiek przekonań, pozostaje już tylko siła.

2,377

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W tym roku raczej wygrał kto w żniwa sprzedał, ja jeszcze mam z 70 t no ale mnie nic nie pili. Kukurydza ponoć od jutra sporo w dół.

2,378

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jakiś rewelacji nie oczekuję ale myślę że cena pszenicy podejdzie do góry.  W Paryżewie i Chicago od 3 tygodni cena idzie w górę mimo że prognozy zbiorów w UE są wyższe...
Jeżeli chodzi o żyto to słabo to widzę... Niemcy stwierdzili że mają opór kukurydzy na bimber i naszego żyta nie chcą...  Puki co słabe ruchy na rynku silosy pełne

2,379

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Też trzymam ok 200t pszenżyta, bo jak na razie cena słaba. Podejrzewam że zaczną się ruchy jak większość kuku zostanie zebrana. W tamtym roku w żniwa zboża drożały bo kuku wyglądała nie ciekawie, ale okazało się że źle nie sypała. Na to samo liczą skupujący w tym roku i że będzie towaru w opór i nie wyrywają się z cenami.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,380

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica sprzedana w tym tygodniu, trzy auta, cena 640 netto odbiór z podwórka na koszt nabywcy