241

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ULENBERG za pszenicę konsumpcyjną - 800 zł netto z ich odbiorem

242

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wiecie jakie sa ceny paszówki bo moja parametrów nie spełnia paszarnia Kolbuszowa płaci 600zł/t za pszenżyto 550zł/t jak jest u was

Rolnik z powołania:-)

243 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-08-19 10:47:02)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zależy w jakim rejonie. Dolnośląskie/Jawor 700zł brutto ale musi mieć wilgotność 14-15% bo przy 16 już 680zł.

gg 5118068

244 Ostatnio edytowany przez marcin80 (2011-08-20 20:56:05)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jamir12 napisał/a:

Marcin zbyt pochopnie sprzedałeś bo cena jeszcze pójdzie w górę a forsza w ciągu 2 dni nie kupisz więc mogło jeszcze polerzec.

w Raczynie tendencjia ceny spadkowa a na kase trzeba 3 tygodnie czekać innego skupu u nas niema

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg

245

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

w zimie bedzie drozej

Rolnik z powołania:-)

246

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ceny z dzisiaj
Świnki 4,72 zł/kg żywej wagi
Byki 6 - 7 zł/ kg żywej wagi w zależności od widzimisię klasyfikatora
Żyto 856 zł brutto/ tona

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

247

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

żyto grobla-agri Słupca, konsumpcyjne 880zł brutto

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

248

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

panowie w agrobiznesie podaja ceny i żyto kons. jest drozsze od pszenicy kons.!!!! oco  chodzi co sie dzieje czy te ceny wtym roku beda tak wysokie ?

249

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A powiedzmy sobie szczerze gdzie jest to zboże?? W mediach, na skupach mówią że muszą importować zboże do polski , bo nasze nie spełnia parametrów itd, a z drugiej strona pokazują rolnika  jak stoi w kartoflach, czy w zbożu prawie po pas w wodzie i mówi że w tym roku nic nie zbierze...

250

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Bombay napisał/a:

panowie w agrobiznesie podaja ceny i żyto kons. jest drozsze od pszenicy kons.!!!! oco  chodzi co sie dzieje czy te ceny wtym roku beda tak wysokie ?

Przynajmniej do końca września, a potem zobaczysz jaki będzie podatek w przyszłym roku :uuuu:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

251 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-09-18 21:43:22)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

7 zł/kg bysia z czego byś chudziutki bo od kwietnia latał po pastwisku z 20 laseczkami i na wadze 600 kg- nie miał czasu jeść. Laski "wyssały" z niego całą energię i masę wink Cena zadowalająca.
Za jałówki płacili 5-6 zł

gg 5118068

252

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Mięsny ?

253

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica konsumpcyjna 860 + vat.

254 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-09-19 10:52:22)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Scorpion napisał/a:

Mięsny ?

tak, 75% LM. Niestety setki się jeszcze nie dorobiłem bo bazuje wyłącznie na własnym materiale. Kolejny LM rozpłodnik będzie miał już ponad 80% z tym że mam chęć zostawić Simka. Na co się zdecyduje to się jeszcze zobaczy. A tak na marginesie to jak będzie wyglądało cielę po matce LM i ojcu Simentalu ?

gg 5118068

255 Ostatnio edytowany przez niewydostanieszsie (2011-09-19 09:50:45)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Przyzwoicie. Też mam LM wypierające, ale jak dostane kasę za premię to chce kupić jałowek cielnych simentala. Mi LM za bardzo nie podchodzi, chce dobrze zjeść i jest złośliwy o czym sie ostatnio przekonałem. Ja ostatnio sprzedawałem byki ponad 700kg po 7+vat, 50%SM od matki LM mieszańcowej

256

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

no właśnie wszystko pięknie tylko ten temperament LM. W sobotę u sąsiada ładowali właśnie 700 kilowe bysie to jeden chłopaka tak poturbował że w szpitalu leży. Poobijany że nie może z wyra wstać i ciężko łapie oddech. Jak byś by miał rogi to było by po chłopaku.
Uważajmy przy załadunku takich kolosów.

gg 5118068

257

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Spróbujcie Aberdeen Angus albo BBB. Ja spróbowałem i nie żałuję.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

258

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pany  a  Wy  tu  o  czym?

http://www.golpasz.com.pl/cennik2.htm

259

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pod tym względem nasz Golpasz się nie wstrzelił smile

260

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Agro Efekt w Pielaszkowicach pszenica paszowa 744zł brutto cena z dziś