2,621

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To ja nie wiem albo na wiosnę po 2500 albo może *** to wszystko i trochę wróci do normy. Sam już nie wiem co robić. Szczególnie, że ostatnio pytałem, to nawet dostępne nie były mimo, że drogo.

2,622

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja już jestem w stanie uwierzyć że na wiosnę będzie po 2500. Iwan szaleje.

2,623

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie Iwan tylko rozszalała się inflacja. Dodruk walut na potęgę stąd takie ceny. Kryzys gospodarczy chcą ukryć właśnie dodrukiem pieniądza ale długo to nie może potrwać, żadne lockdowny nie uratują sytuacji gospodarczej a jedynie pogrążą nasze rodzime biznesy. Miało być tak pięknie bo jak dajemy kredyty na inwestycję bez pokrycia to w końcu naczynie się napełni i zacznie się z niego przelewać. Pytanie jakie powinno paść to nie czy to wszystko gruchnie tylko kiedy gruchnie?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,624 Ostatnio edytowany przez androl (2021-10-02 07:02:23)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Po drugiej WŚ cała zachodnia Europa kontrolowaną inflacją wyszła z kryzysu gospodarczego. Nominalne długi nie takie straszne gdy pieniądz traci na wartości. Weźmy dziś na warsztat ceny nawozów w stosunku do obecnych cen zbóż. To że Iwan robi swoją grę, tego też nie da się zakwestionować.

2,625

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ani jednego kg nie kupię. Pod pszenżyto już poszła jedna dawka przedsiewnie gnojowicy. Druga pójdzie wiosną pogłównie i jak bedzie chciało to urośnie. Pod jęczmień i qq pójdzie wszystko przedsiewnie i starczy.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,626

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

https://www.youtube.com/watch?v=gmX1DvTjDa8

2,627

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak tam u was cena kuku mokrej i gdzie sprzedajecie? U nas w centrum ceny bardzo różne średnio 660 plus VAT i nie wszędzie chcą przyjmować magazyny pełne. Zastanawiałem się czy nie zawieźć do Wipaszu koło Koła z tym że jeszcze transport trzeba doliczyc

2,628

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W moich stronach paszarnie kupują raczej tylko zakontraktowaną. Skupy póki co biorą każdą ilość i ładują mokrą w rękawy, bo wysuszyć na bieżąco nie sposób.

2,629

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak to jest z tymi rękawami, kukurydza mokra zakiśnie czy jak ona później po wyjęciu z rękawa wyglada?

2,630

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 napisał/a:

Jak to jest z tymi rękawami, kukurydza mokra zakiśnie czy jak ona później po wyjęciu z rękawa wyglada?

No właśnie nie kiśnie i nie pleśnieje, po nawale żniwnym biorą na suszarnie i najzwyczajniej suszą.

2,631

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 napisał/a:

Jak to jest z tymi rękawami, kukurydza mokra zakiśnie czy jak ona później po wyjęciu z rękawa wyglada?

Do marca może leżeć

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,632

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

androl napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

Jak to jest z tymi rękawami, kukurydza mokra zakiśnie czy jak ona później po wyjęciu z rękawa wyglada?

No właśnie nie kiśnie i nie pleśnieje, po nawale żniwnym biorą na suszarnie i najzwyczajniej suszą.

Kiśnie chyba trochę. Jak brat robił w gorzelni to tak trzymali na całą zimę by uniknąć kosztów suszenia. Wygląd miała normalnego ziarna ale zapach kiszonki dla bydła. Chyba była też lekko kwaskowa.

Pleśnieć zaczynała dopiero jak kruki się zorientowały co jest w tych rękawach. Robiły sita z folii sad w ramach ochrony przed nimi zostały rekawy nakryte małymi kostkami słomy (były stosowane w kotle jako opał) kruki przestały dziobać a przyszły myszy i szczury.

2,633

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak do marca poleży to nic jej nie bedzie, po przejściu przez suszarnie zapach ma normalny. Co innego jak leży do maja. Wiem to od znajomego co tak robił

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,634

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Skupy robią u nas tak od kliku lat, właśnie naśladując gorzelnie. Kolega miał nadzieję że w tym roku już nie będzie musiał. Na sezon miała być uruchomiona nowa suszarnia 360 t/doba. Wykonawca ma jednak problem z dostępnością niektórych podzespołów.

2,635

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

To u nas  cena lipna  bo 600  netto i 10zł do  tony  jak mniejsza wilgotność od 30  Dziś na gwałt kosiłem  pod umowę bo kuku schodzi  z wilgotnością poniżej 20% i nie nadążają kosić . Pierwotnie suszarnia  obrabiała 300t na dobę  z 30% w tym momęcie ponad 500 i Gość nie chce jej wyłączać . Jeszcze ze 4 dni i nie będzie w mojej okolicy żadnej kuku ...  Tak że jestem po kukurydzy  wydajność  średnio  12 t z ha ale najlepiej  plonował PLANTUS  przy wilgotności 22 % dał 14t z ha a i trafiła się zakała co  sypała 8  tak że  uważam że nie jest źle smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,636

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ta sama odmiana dała tyle mniej czy inna? u nas dopiero wjeżdżaja, ale szybko ubywa cena słyszałem 620brutto.

2,637 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2021-12-02 23:34:11)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak tam Panowie u Was sytuacja z nawozami? U mnie widzę ludzie po trochu kupuja. ceny szalone nie wiem co robić. Pszenica poniekad 1450brutto.
https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/ … ie-nawozow
Jakieś grube wałki.

2,638

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Przedstawiciele już się sami dopytują czy nie trzeba nawozu... chyba za bardzo im nie schodzi i gadka że wiesz masz dużo qq  to nie czekaj tylko sprzedawaj puki jest cena bo nawóz już i tak tylko będzie droższy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,639

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dużo gospodarzy czeka na wiosnę, ja kupiłem teraz bo na wiosnę może być szał i będzie brakować. Cena nie do pomyślenia, rok temu bym nie uwierzył.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,640

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Podobno  około 50% rolników nie zamierza kupować....
Obstawiam że ci którzy nie żyją z rolnictwa tak zrobią....