2,681

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U mnie orlen podrożał przez dwa dni blisko 40groszy, ale ogólnie to już się sporo uspokoiło.

2,682

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

w hyrcie nigdzie nie idze dostac paliwa detal 6.10. mam troche na zasiewy powinno wystarczyć.
Gorzej z nawozem zamówiony mam RSM czekam na dostawe i nie wiem co to bedze czy dojedzie, czy cena taka jak ustalona...

Rolnik z powołania:-)

2,683

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jakaś abstrakcja  ceny  wszystkiego wywaliły w górę . siew kukurydzy  ze 140 za ha skoczył na 200 ...  cena oleju  napędowego  5.9za litr ..  a pomysleć ze w hurcie tydzień emu płaciłem 5.02 brutto ...  pszenica po ile była tyle jest ...  żaden  skup nie da więcej bo przecież zmowy cenowej nie ma ... Za to panika wśród ludzi ... kupa ludzi  jednak do kraju się dostaje ,,, i boją się ze będzie problem z robotą dla naszych

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,684

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W  skupach nie szaleją bo sytuacja jest nie pewna. Drogo kupić tanio sprzedać to nie sztuka.
Trzeba poczekać z miesiąc...

2,685

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

mam 200 ton jęczmienia i na razie czekam na minimum 1200, jak będzie tyle mogę sprzedać

2,686

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

wczoraj kukurydza 1400 a pszenica konsumpcja 1700. ON wczoraj na zamknięciu stacji 6.29 a już dzisiaj rano 6.59

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,687

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

6,90....wczoraj od rana

2,688

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dobrze, że w ubiegłym roku kupiłem sobie rower

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,689

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U nas podnieśli na 6.5 . Jadę po zapasy.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,690

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Na żniwa po 10zł jak nic ...    weź tu zrób teraz człowieku jakąś usługę ... Po ile ?? jak  to liczyć jak to nie tylko paliwo drożeje  bo za tym ceny wszystkiego maszerują ....

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,691

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Też się nad tym zastanawiam
..

mdw

2,692

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Na lokalnej stacji ON 6.99 zł , saletry dokupiłem paletę 1.5 t , 4350 zł, śruta rzepakowa  przekroczyła 2 tys i będzie drożej...

2,693

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Po cenie paliwa 7 zł hektar koszenia nie mniej jak 450. Ja śruty rzepakowej nie daje od roku , mniej mleka i mniej kłopotu, był insp. Z cukrowni i jak zwykle cenę buraków uzależniają od cen na rynku, mieli mi teraz wypłacić 8 euro do tony jak podpisze kontrakt, ale , że nie podpisze to te 8 i kolejne 8 w czerwcu. Rok był kiepski zebrałem niewiele ponad 40 ton więc zawieszam uprawianie buraków a może już nigdy nie posieje. W tej chwili mam w to miejsce groch i spróbuję kolejny rok ile z tego wyjdzie.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,694

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Podpisałem umowę sprzedaży pszenżyta z paszarnią. 1350 + vat odbiorą sami bez obciążania za transport. Kierowca już dzwonił jutro rano ma być. Pośpieszyłem się ?

2,695

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Chyba tak, od ruskich już nie dostaniemy zboża a z Ukrainy tym bardziej.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

2,696

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja załadowałem 2 przyczepy pszenicą...
A co zrobię z resztą? Jeszcze nie wiem

Saletra ma być podobno po 6500
Kto to kupi?

2,697

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dopiero rozmawiałem z kolega. Saletra koło 6tys, mocznik 8.... chore to się robi, bo o ile toś ma zapasy na ten rok, to co zrobić w przyszłym?

2,698 Ostatnio edytowany przez Massey (2022-03-08 20:47:13)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ekologia... ja pod jare już w tym roku nie sypie , gnojówka tylko i wszystko. Najwyżej jakimś koktajlem dolistnym później prysnę i tyle

2,699

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Rano  dostałem cennik  od kuzyna   Anwil wystawił ceny salera 6125
CANWIL 5125
itp  tak się kształtują ceny  a co ciekawe po  godzinie 10 cennik został  zniesiony z ich strony i go nie ma ...  może się pospieszyli i za tanio  napisali ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,700

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja pchnąłem pszenice po 1720+VAT (1840 Na reke) tyle dostanę , koszta transportu już odjęte. Ładowałem we wtorek . Parametry takie sobie gęstość 78,7-80 białko 12.1-12.3 gluten 28.5-28.7.
Po sprzedaży stwierdzam że średni plon wyszedł 6.75t/ha.

Siły na zamiary zmierz....