2,781

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

wojtas napisał/a:

To chyba nie watek o polityce??

a w temacie dostałem oferte na pszenice 1250 netto podpisywac czy czekac??

Ja sprzedałem 1,5 tyg temu tą co miałem w depozycie po 1200 netto

2,782

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Sprzedałem w ubiegłym tygodniu 15.5 białka po 1340 .uffff.dzis jeszcze euro w dół. Nie wiem ale raczej sprzedawać bo albo sytuacja na wojnie ulegnie radykalnej zmianie ...a jest taka opcja ...albo będzie tylko taniej a odbije w 2024 wiosną. Brat trzyma i liczy ile na nawozie stracił bo po żniwach kupił i zboże w magazynie też tylko tanieje....dom wariata.dziadow z nas zrobią.ps.nawoz wczoraj kleplem choć tyle....

Leszek   dla kolegów'

2,783

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Mleko kilkanaście groszy w dół... Co do wcześniejszych postów o władzy to powiem tak , nie lubię pisu ale powrotu po i pslu bym nie chciał za nic... Zaczynałem gospodarzyć na własny rachunek jeszcze za władzy po-psl , mleko po 90 gr , kartofli nawet kopać się nie opłacało, kto miał więcej to szło pod talerzówkę, piękne plantacje nawadniane, wzorowo prowadzone ale cóż z tego, że nie było ani ceny ani zbytu, owoce jabłka szczególnie za grosze, protesty różnego typu a władza to wołanie z rolniczej biedy miało w d*pie.(jak zawsze zresztą). Nigdy też nie zapomnę słów tłuczka do kartofli (sawickiego) "jesteście frajerami"... Całe szczęście, że psl prawdopodobnie nie przekroczy progu wyborczego i ta zasrana partia która wieś ma najbardziej w doopie przestanie istnieć.

2,784

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

wojtas napisał/a:

To chyba nie watek o polityce??

a w temacie dostałem oferte na pszenice 1250 netto podpisywac czy czekac??

Czekaj aż będzie taniej

Rolnik z powołania:-)

2,785

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wojtas wydaje mi się że to dobra cena....
Nie oczekuję większych skoków chyba że Putin coś ***.

2,786

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

wojtas napisał/a:

To chyba nie watek o polityce??

a w temacie dostałem oferte na pszenice 1250 netto podpisywac czy czekac??

Podobną ofertę za 13 dzisiaj dostałem

mdw

2,787

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

nie bardzo kumam o co chodzi z cenami, ale jak znam życie to ktoś na świecie robi na tym procederze ogromną kasę. Najpierw na zwyżkę potem w dół - panika i jeszcze niżej.... podpiszemy kontrakty na niską cenę , to z kolei jesienią ceny pójdą do góry i znowu dostaniemy po dupie... i tak w kółko. Straszą zbiorami na ukrainie i w rosji , tylko tam jest wojna i nie wiadomo jak to będzie wyglądać jesienią. W polu trzeba pracować a ludzi zabrali w kamasze, paliwo i cała reszta do uprawy i zbiorów musi być dostępna a jak to wygląda w gospodarce wojennej to może być różnie. Sowieci raczej nie będą patrzyli z radością jak pszenica się złoci na polach ukrainy, tylko przed zbiorami postarają się dać im popalić...

2,788

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Po części się zgadzam. Tylko, że jedne żniwa w realiach wojennych już były i efekt widzimy w postaci tirów ze zbożem...

2,789

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Najwięcej ziemi w Ukrainie jest rosyjska, potem chiny, kraje zachodu Europy później dopiero ukraińskie

Rolnik z powołania:-)

2,790 Ostatnio edytowany przez androl (2023-02-06 11:37:43)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jest jeden pozytyw, azoty potaniały, np. saletra u mnie 2700

2,791

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Andrzeju sprzedałeś pszenicę? Ja podpisałem trochę kontraktu, ale większość zostanie. Teraz co się dzieje to jakaś paranoja zboża padają na łeb praktycznie co godzinę inna cena była. Ciekawe co w żniwa. może się coś odwróci wcześniej koło 1200 prognozowali, ale tak jest zapchany rynek, że chyba nie uwierzę już w to.

2,792

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Post 2781. Resztę rzepaku po 2480 też był w depozycie w ubiegły poniedziałek. Rzepak przehandlowałem za azoty pod następny sezon. Atrakcyjna ? wdawała mi się szczególnie cena mocznika 3100. Żyto i pszenżyto w silosach.

2,793

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kurde czytam niby dokładnie a jakoś mi umknęło. U nas już dziś 1020 brutto.

2,794

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenice sprzedałem  na dolnośląskie młyny w Ujeździe górnym .  Co ciekawe  przez 3 pośredników   bo inaczej się kurde nie da ...  Cargil  to  pośrednik nr 1   drugiego się nie dowiedziałem a ten 3 to Flora-Praszka    ja na umowie dostałem po 1260 netto   to kurde ile oni mieli bo  za 5 zł to oni nie brudzą  papierów ...

Co ciekawe z wolnego Rynku nie biorą ani grama towaru  Wszystko z umów . Oficjalnie skup  wstrzymany ....
Na wadze się dowiedziałem że   w umowach mają zakontraktowane 25tys ton ziarna .  i do żniw nic nie kupią ,  a tak nie oficjalnie  nawet w żniwa nie będą brali bo i tak tego nie przerobią ...

PARANOJA

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,795

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W poniedziałek umówiłem odbiór żyta na czwartek odemnie z podwórka po 800 netto. Przed chwilą dzwoni kolega, na cenniku 650. Ciekawe czy się odezwą ?

2,796

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Odkąd pamiętam to gorzej niż teraz na rolnictwie nie było

Rolnik z powołania:-)

2,797

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej młody jesteś, znacznie gorzej bywało.

2,798

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pamiętam 2005 albo 2006 rok po żniwach we wrześniu ojciec sprzedawał pszenżyto po 280zł/t a owsem ludzie palili bo cena za nie była tak mała, że nie opłacało się sprzedawać.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,799

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A jakie ceny nawozów i paliwa były?

Rolnik z powołania:-)

2,800

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dotykamy dna jeszcze tylko wodorosty i muł..pomagajmy jeszcze bardziej sąsiadom na pewno będą o tym pamiętali...świat a my z nim zwariowaliśmy..w zniwa będziemy zboże dołowac ....  brak słów i żadnej pomocy dla rolnictwa inflacja 18% miesięcznie ale tanieje tylko nasza produkcja.....cóż się więcej rozpisywać......

Leszek   dla kolegów'