2,801

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej napisał/a:

A jakie ceny nawozów i paliwa były?

Paliwo ok 4zl a saletra 600-700

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

2,802

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

sarast napisał/a:

Dotykamy dna jeszcze tylko wodorosty i muł..pomagajmy jeszcze bardziej sąsiadom na pewno będą o tym pamiętali...świat a my z nim zwariowaliśmy..w zniwa będziemy zboże dołowac ....  brak słów i żadnej pomocy dla rolnictwa inflacja 18% miesięcznie ale tanieje tylko nasza produkcja.....cóż się więcej rozpisywać......

Wydaje mi się czy odczuwam nutkę pesymizmu? Hmm coś te Beskidy nie służą..

mdw

2,803

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Matif ......przyczyną  pogadamy w zniwa. ....żywność rok do roku 24%w górę a u nas tylko w dół....o takę Polskę walczyliśmy.

Leszek   dla kolegów'

2,804

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica po 1100. Więc też 20% w górę. Nie bierz pod uwagę cen zeszłorocznych bo reakcja rynku na działania Putina były z dupy....
Wcześniej pszenica szła w górę bo Chiny wiedząc co się świeci kupowały na potęgę wszytko....

2,805

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja też tak to widzę jak Krzysiek. Odebrali dziś odemnie żyto tak jak było umówione w poniedziałek po 800 netto było ponad 53 t zostało około 65 t pszenżyta.

2,806

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Krzysiek napisał/a:

Pszenica po 1100. Więc też 20% w górę. Nie bierz pod uwagę cen zeszłorocznych bo reakcja rynku na działania Putina były z dupy....
Wcześniej pszenica szła w górę bo Chiny wiedząc co się świeci kupowały na potęgę wszytko....

Trzeba patrzeć na relacje zboże do nawozów.
Za normalnych czasów za 1t pszenicy kupiło się minimum 800kg saletry a teraz?

Rolnik z powołania:-)

2,807

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej czaisz Ty matematykę ? Gdyby ceny nawozów do zboża rosły od jakiegoś czasu w takiej samej proporcji, wszyscy byśmy byli milionerami.

2,808

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

androl napisał/a:

Pajej czaisz Ty matematykę ? Gdyby ceny nawozów do zboża rosły od jakiegoś czasu w takiej samej proporcji, wszyscy byśmy byli milionerami.

Kolego przepraszam .to rozumiem że jest dobrze .Zyto po 800 .no chyba że średnia po 7 ton ...I nawozy po 3500 za saletrę a paliwo po 7.6 też pasują.a czynsze do agencji po 150%w górę też bajka o podatkach nie wspomnę jak i kosztach chemi .ale skoro pasuje to proszę o lekcje z ekonomi ...I jeszcze jak byś chciał kupić ciągnik nowy to też skąd takie podwyżki...no ale ja też z matematyki leżę...pozdrawiam serdecznie

Leszek   dla kolegów'

2,809

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Inflacja ukryta jest na poziomie 40%zostaliśmy jako producenci zboża postawieni w konkurencję z najsilniejszym graczem na rynku zboża Ukrainy i Rosji . I oczywiście bez interwencji że strony wiecznej porażki ekonomicznej obecnego rządu. Ważne są 500 plus i inne programy rozdawania pieniędzy ...ktoś musi ponieść koszty ...wypieli się na rolnictwo ...I będzie po nich....w podzięce od chłopów...takie jest moje zdanie...pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

2,810

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No przepraszam ale nie mogę.gaz przypływający z całego świata. Węgiel z Australii o ropie nie wspomnę. Według głównego ekonomisty Pinokia jest tańszy od tego za płotem...jaja.kolejki nagranicy z Białorusią to się biorą z tego że do Rosji nic Europa nie exportuje .wszystko jedzie tylko nie od nas .zrzynaja rolnictwo i wszystkich co handlowali z Rosją za nie nasza wojnę.. to już kończę.pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

2,811

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ps.bym zapomniał jest pomóc nauczyciela matematyki Henryka Kowalskiego ministra RP.kredyt w PKO na 8%  i. 2% prowizji beż zabezpieczeń...ha ha. To jak założenie stryczka i uwiązanie na gałęzi stojącego nad przepaścią....to taka pomóc. Gratuluję....

Leszek   dla kolegów'

2,812

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Elewarr 14.03.2023
Pszenica
Konsumpcja 995
Zwyczajna 980
Paszowa 950
Żyto K 800
Żyto P 780
Jeczmien K 870
Rzepak 2000. To podmiot skarbu państwa odpowiedzialny za rynek zbóż w kraju ...zasypany pszenica z Ukrainy  przez kolegów ministra.....

Leszek   dla kolegów'

2,813

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

androl napisał/a:

Pajej czaisz Ty matematykę ? Gdyby ceny nawozów do zboża rosły od jakiegoś czasu w takiej samej proporcji, wszyscy byśmy byli milionerami.

To mi wytlumacz bo nie widzę czegoś złego w moim myśleniu

Rolnik z powołania:-)

2,814

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej, dodaj ileś tam razy do pszenicy po np. 1000 zł/ t przy 7 t z ha czyli do 7000 zł 10% 
Następnie do saletry po 100 zł/q ×4 czyli 400 zł jako dawka na ha też 10%  Przeanalizuj po iluś latach wynik finansowy.
Leszek jeżeli ktoś czeka z zakupami bo zawsze za drogo. Czeka też że sprzdażą swoich produktów bo zawsze za tanio. To przeważnie budzi się z ręką w nocniku. Myślę że tak nie robisz. Jednak czy nie narzekasz gdy jest dobrze czy źle tego do końca nie wiem.
Żyto tak prawie 7t/ha pisałem wcześniej że rok niemal rekordowy u mnie.

2,815

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Upraszczasz tą ekonomię dwa składniki na koszt produkcji to coś skromnie bardzo księgowość kreatywna.nie jest moim celem się z tobą spierać ale cena za Żyto 1000 złotych to stawka do przyjęcia. Też czekałeś...na co ? Czy ktoś podpisał kontrakty na pszenicę za 2023 zbiór po 1300 a no nie mniejszość może gdzieś...bo że żyjemy teraz w dziwnych czasach i zangazowani w wojnę dziwną to fakt .jeśli tanieje to dla czego u nas błyskawicznie???PALIWO I GAZ ceny niższe jak przed tym śmiesznym konfliktem..staniało????? Polska rowno była podzielona opadami na pół.i nie patrzmy co u nas ....są też tacy co kosili kuku po tony a pszenicy po 6 żyta jak po 3 to cud.  Pogadajmy o ekonomi przy tych wydajnościach....a kroplówki z Ukrainy do firm amerykańskich i niemieckich na naszym terenie gdzie były zapchane po dekle z jesieni cały czas leci..po roku doszło do rządu by może zająć się tym nie zorganizowanym napływem zboża..ale biorą się za to jakk do wszystkiego....jesteśmy w dupie i marca 2024 szykować magazyny bo dopiero będzie jazda w zniwa.powodzenia...

Leszek   dla kolegów'

2,816

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ps.nawozy kupowane po zniwach 2023 ..wariactwo ????czy wiadomo było że na wiosnę będzie o 1000 taniej..trzeba było czekać. Nie.. tak jest ze nasza ekonomia że nic nie wiesz . Bajo..

Leszek   dla kolegów'

2,817

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

I jeszcze jedno czy to czasem nie Minister mówił żeby zboża magazynować.....czy to nie jego pozwem zbiorowym do sądu chłopy zapraszają...by wiedzieli jak by olej w głowie mieli a nie styropian...za klasykiem powtórzę...pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

2,818

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak wytłumaczyć koledze że doinwestować w sprzęt. Zakupił pole nabrał dzierżaw od 3 lat męczy susza ze 7 ton kuku to marzenie zostawił sobie zboże bo w poprzednim roku sprzedał w zniwa a potem było jak było. Wytłumacz to jemu ....dla czego stracił na zakupie nawozów i na trzymaniu zboża....proste nie......ręce opadają...

Leszek   dla kolegów'

2,819

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ale mnie dziś nosi dobrze że w sanatorium jestem ochłonę w basenie...ale jeszcze jedno jak do Unii wchodziliśmy to czy pszenica po 700 nie była przypadkiem.  .a o banknocie 500 nikt nie myślał.....pozdrawiam serdecznie dziękuję za uwagę.

Leszek   dla kolegów'

2,820

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ps.sanatorum krus osobny temat...bardzo szeroki....

Leszek   dla kolegów'