2,881

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej napisał/a:

Zawsze narzekałem, ale w tym roku jest tradiedia. do jęczmienia browarnego dołozyłem. Do kukurydzy dołożę. pszenica może na zero wyjdzie.
chyba trzeba przestać sie bać i iść w ekologe 1500 zł do ha czy cos zbiorę czy nie

W jaki sposób do jęczmienia browarnego  dołożyłeś  ?? to jest realne ??  do pszenicy  rzepaku   ok   jedno i drugie na zero  OBY ,

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,882

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Proste plon około 4t a cena 600zł/t
Materiał siewny ponad 3tys/t dostał 300kg wieloskladnika i 120 l rsm 28

Rolnik z powołania:-)

2,883

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

powiedz mi jakim cudem browar  jary po 600zł  ? paszowy po tyle jest .  J jary browarny w tym roku był średnio po 1230zł brutto  w zależności od umowy , ozimy  po 1024zł średnio    co ty tam masz 6 klasę gleby że tyle ci sypie  czy co ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,884

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ciekawe gdzie tyle dają za browarny. Ja miałem umowę że 110% paszowego.
A plon słaby bo wiosna była wybitnie zimna

Rolnik z powołania:-)

2,885

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Słodownia  GlobMalt  Bydgoszcz , Oraz VikingMalt strzegom  do tej drugiej  trzeba samemu wozić do Bydgoszczy   przysyłają auta  tylko załadunek ,z placu .

na tą chwilę umowa na zimowy jest podpisana na 245Euro  25% kontraktu  a resztę  zdecyduję w ciągu roku za ile sprzedam Bo jest tzw uwolniony rynek cen  czyli co miesiąc dostajesz propozycje ceny . i chcesz to podpisujesz nie to czekasz kolejny miesiąc .  na tą chwilę była propozycja 230 euro za tonę surowca ,

próbowalismy kontrakty  przez tzw pośredników to mimo ceny minimum 1000zł za tonę ledwo  szło po 800   bo zawsze źle .  słodownie  Cargil czy Sufle  to samo  zawsze źle . 

Jary dał słabo bo mimo zimna  kiedy siałeś ?   tu jest cały czar jęczmienia jarego .  im później tym gorzej , Z ozimym na odwrót  im Wcześniej tym gorzej ,
Jary sieje się od drugiej połowy grudnia  jak pogoda pozwala ,  tak wiem głupoty gadam ale tak jest , Wymarznie raz na 7 lat ,,,  przynajmniej u nas

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,886

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wojtek trochę sięklimat zmienił i faktycznie ostatnio kto siał wcześniej to miał. Jednak jeszcze 10lat temu kto zasiał zbyt szybko na naszych ziemiach zbierał max 3 tony. Siedział w ziemi czerwony do żniw, jak się ziemia z wiosny zalała i była zimna bez powietrza.

2,887

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

wojtas napisał/a:

Słodownia  GlobMalt  Bydgoszcz , Oraz VikingMalt strzegom  do tej drugiej  trzeba samemu wozić do Bydgoszczy   przysyłają auta  tylko załadunek ,z placu .

na tą chwilę umowa na zimowy jest podpisana na 245Euro  25% kontraktu  a resztę  zdecyduję w ciągu roku za ile sprzedam Bo jest tzw uwolniony rynek cen  czyli co miesiąc dostajesz propozycje ceny . i chcesz to podpisujesz nie to czekasz kolejny miesiąc .  na tą chwilę była propozycja 230 euro za tonę surowca ,

próbowalismy kontrakty  przez tzw pośredników to mimo ceny minimum 1000zł za tonę ledwo  szło po 800   bo zawsze źle .  słodownie  Cargil czy Sufle  to samo  zawsze źle . 

Jary dał słabo bo mimo zimna  kiedy siałeś ?   tu jest cały czar jęczmienia jarego .  im później tym gorzej , Z ozimym na odwrót  im Wcześniej tym gorzej ,
Jary sieje się od drugiej połowy grudnia  jak pogoda pozwala ,  tak wiem głupoty gadam ale tak jest , Wymarznie raz na 7 lat ,,,  przynajmniej u nas

To już widzę jak ładnie na nas zarabia spółdzielnia. Nie powiem jaka bo nie chcę być posądzany o zniesławienie

Rolnik z powołania:-)

2,888

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Duża ferma nioski w okolicy za pszenice płaci 600 zł a za pszenżyto 500  naj drożej czysty owies ponad 800 zł

2,889

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W okolicy jest jeden skup co kupuje owies i płaci poniżej 500

Rolnik z powołania:-)

2,890

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jacek słyszałeś coś o kontraktach na kukurydzę w Twoich okolicach? U mnie pszenica jak leci 600 brutto. Podobno wipasz robi kontrakty na kukurydzę po 450 netto. CIekawe jak to się potoczy bo może trzeba podpisać trochę?

2,891

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

450 to pisałbym, ale... Ja będę miał tylko 10ha a kontrakt u nich min 100t. A nie wiadomo czy suszy nie będzie więc to byłoby ryzyko.
Jak chcesz nr do przedstawicielki to odezwij się do mnie. Mój tel 886908179

Rolnik z powołania:-)

2,892

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Kurde to u mnie jeszcze gorzej bo tylko 5 ha mam około do zasiania. Myślałem się w kilku zebrać na kontrakt, tylko żeby firma na siebie trochę wzięła odpowiedzialności za załadunek i inne sprawy.

2,893

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Z tego co do tej pory miałem z nimi handel to transport po stronie rolnika

Rolnik z powołania:-)