1,041

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jakie to dziwne, brak świń = niskie ceny zboża, niska cena żywca = koniec produkcji.
teraz buraki i ziemniaki zobaczyć to ekstremum, zaraz trzeba będzie jeszcze szukać świnek, za jakiś czas opasów a na koniec krowy dojnej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,042 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2014-01-21 23:28:52)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

yokoslaw napisał/a:

Także miałem nosa kończac tą przygode 6 lat temu...

ja podobnie

1,043

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja saletrę amonową kupowałem po 1180zł po upuście a normalnie liczy sobie 1260zł a mocznik 1480zł. Dodam ze w zeszły piątek kupowałem.

1,044

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

koseś napisał/a:

Dziś przyszło rozliczenie za świnki z poprzedniej środy  ,cena po uboju  6,00+vat  normalnie tragedia ,już zostało mi tylko 9 loch które po oproszeniu się pójdą na rzeź i w połowie roku zakończy się ojca i moja przygoda z trzodą od 38lat

wytrwaly jestes.

1,045

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja mam za mało ziemi żeby zrezygnować z hodowli świnek.

1,046

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

lukas0304 napisał/a:

ja saletrę amonową kupowałem po 1180zł po upuście a normalnie liczy sobie 1260zł a mocznik 1480zł. Dodam ze w zeszły piątek kupowałem.

w big bagach brałes? dasz mi jakis namiar?zawsze to pare zł taniej niz u mnie

Rolnik z powołania:-)

1,047

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

http://skladrolny.pl/pl/p/Saletra-amono … -makro/292 miał ktos doczynienia z tym nawozem, lub z tym sprzedawca?

Rolnik z powołania:-)

1,048

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A jak paliwo u was ? ja zamówiłem dzisiaj cena za litr ON 4,96 brutto

mdw

1,049

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ON 5,23 w detalu i bdb. jakości.
Pszenica kons. młyn-760, elewator Jabłowo cena loco powiat grudziądzki 765, firma z portu 785  loco powiat jw.  ceny netto.
Co do przewidywań cen pszenicy, do końca marca jeśli osiągnie cenę 800/netto to będzie wszystko, ale może też i nieznacznie spaść, no i do żniw na więcej niż te 800/tonę podobno nie ma co liczyć.
Przewidywania te,jak powiedzieli na konferencji należy traktować tak samo jak prognozę pogody wink

1,050

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

800netto to prawie 900 wink Czyli na razie cena stoi, i może dygnie przez ten delikatny zastój z powodu zimy. Jak u nas podskoczy trochę cena to będę chyba pchał, bo z reguły jak do końca lutego nie pójdzie w górę to marne szanse żeby coś jeszcze wzrosło. Dzięki za informację.

1,051

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pajej tak brałem w Big Bagach w worki już się nie bawię. Jak zamawiałem to powiedział że nawozy ma już podnieść on ma paszę itp. jest lekarzem/weterynarzem tu numer bezpośrednio do niego 604 425 570 tylko nie wiem czy on aż tak daleko będzie chciał wieść ale możesz spróbować.

1,052

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Krzysiek napisał/a:

A ja w polo dzis kupiłem szynkę z Polska pieczątką z a 9,90zł/kg se uwędzę.....

Krzysiek przecież te wszystko wiedzący z UE twierdzą że wędzenie szkodzi więc uważaj .Życzę smacznego:smiley:

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

1,053

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Wracając do tego co napisał Wojtas w innym wątku U nas i tak sporo niższa cena zboża. U nas w tej chwili 740zł z vatem.

1,054

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

co do wędzenia to jeszcze troche i będą etykiety jak na papierosach że to szkodzi zdrowiu... paranoja

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,055

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Przed chwilą obejrzałem dzisiejszy Agrobiznes. Co usłyszałem? To że już nas dziady przygotowują na to że pewnie rzepak będzie tani. Już wiedzą jakie zbiory w przyszłym  roku. Chyba powinienem napisać to w ''Ręce opadają''.

1,056

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Grzegorz89 napisał/a:

Przed chwilą obejrzałem dzisiejszy Agrobiznes.

Gzie go oglądałeś o tej porze ?
A co do cen to wiedziałem że tak będzie .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

1,057

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Struktura zasiewów ozimin podobno uległa zmianom kosmetycznym +-2%, więc będzie co ma być, ale oni wiedzą lepiej

1,058

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes
tu można oglądać

1,059

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Był u mnie dziś przedstawiciel z Chemirolu to mówił że jesienią sporo mniej sprzedali żyta hybrydowego

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,060

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Sebastian napisał/a:
Grzegorz89 napisał/a:

Przed chwilą obejrzałem dzisiejszy Agrobiznes.

Gzie go oglądałeś o tej porze ?
A co do cen to wiedziałem że tak będzie .

Jako że nie mam telewizora w domu to oglądam przez internet wiadomości i inne teleexpresy też są. Prawdę mówiąc to u mnie faktycznie jest podobna ilość zasiewów rzepaku co w zeszłym a pszenicy się nawet zwiększyło,o te hektary co był rzepak. Szczególnie u tych co w zeszłym roku spróbowali po wielu latach rzepak zasiać.