161

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U nas dwa tygodnie temu tuczników w ogóle nie skupowali,ubiegły cały tydzień facet mnie zbywał a dzisiaj przedzwonił, że jutro weźmie za 3 zł-i jak tu żyć? A w sobotę udało mi się sprzedać 6 prosiaków 9-cio tygodniowych po 180zł za parę.

162

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zostało mi jeszcze ok. 15 ton....

163 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-01-24 14:28:53)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

za jaką cenę można w Waszym rejonie kupić tygodniowe, dwutygodniowe cielęta (byczki) ?? U mnie mieszańce mięsne można trafić za 650-700 zł ale trzeba szukać po rolnikach i zazwyczaj po jednej sztuce. Większe partie to handlarze i trzeba dać 800-1000 a czasem i 1200 zł. Znalazłem fermę mleczną która tygodniowe byczki oddaje za 400-450 zł ale niestety HF czarno-białe. Muszę podjechać i zobaczyć bo cena ok tylko późniejsza cena za dużego HFa to raczej duża nie będzie.
Wiecie jak a cena za 2letnie HFy ??

gg 5118068

164

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

u mnie cena za kg żywej wagi między HF a mieszańcem wynosi ok. 20-30gr na kg gdy potrzebują do 50gr gdy mają dość i szukają ładniejszych sztuk

165

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Różnica nigdy nie przekracza 30-40 gr, a waga w tym samym wieku i przy takim samym karmieniu to 50-70 kilo przewagi dla MM. W sumie daje to ok 500 zł różnicy i otyle więcej trzeba dać za cielaka. W sumie kulawy interes.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

166 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-01-24 15:35:22)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

tylko że HFy dostępne od ręki i praktycznie kiedy nie pojadę to zawsze będą a kto jest w temacie to wie jak ciężko kupić większą partię wyrównanego materiału mięsnego. Na dniach pojadę obgadać szczegóły bo przez tel to nie rozmowa.
Obecnie można zaobserwować bum na małe byczki - ciekawi mnie cena za rok czy dwa jak "narybek" podrośnie i pójdzie na rynek.

gg 5118068

167

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zorak napisał/a:

Obecnie można zaobserwować bum na małe byczki - ciekawi mnie cena za rok czy dwa jak "narybek" podrośnie i pójdzie na rynek.

Normalnie po Polsku  Ci co stale się tym zajmują to zaliczą chwilową padakę a banda nieudaczników, która miota się co dwa lata z jednego profilu w inny w poszukiwaniu łatwej kasy dalej będzie jęczeć że ciągle do wszystkiego dokłada Tylko skąd na to  bierze?
Wracając do opasów to kupuję najtaniej jak się tylko da i gdzie się da i nie patrzę HF czy MM aby zdrowy byczek i hoduję do wagi przeważnie 600-700 Kg i pcham do rzeźni przeważnie zabiera ode mnie HEMA Ząbkowice Sląskie, rzadziej handlarz Iwona i Marek Opoń z Wąwolnicy

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

168

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

kto w tym siedzi dłuższy czas to pamięta co był z cielakami 2-3 lata temu

169

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Rodzice szwagra jakiś czas temu kupili 4 pary prosiąt,chowali je do 20 stycznia i zapisywali ile zboża zjadły za ile pasze i inne dodatki,po z sumowaniu wszystkiego wyszło im że na 8 świń są 700 zł w plecy.

170

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

po ile się u was płaci za małe cielaki  2 tygodniowe ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

171

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Norma, ale wiedzą co jedzą To też jakaś wartość, dla mnie i mojej rodziny bardzo duża. Widzieliście kiedyś w markecie schab w promocji po supercenie? Taaaki gruby. Stare lochy i knury takie mają, a mimo wszystko popyt jest na taki towar ogromny.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

172

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

wojtas napisał/a:

po ile się u was płaci za małe cielaki  2 tygodniowe ??

Czasem trafi się i za 200 ale norma to 400.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

173

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

czyli  nie przepłacam bo   płace po 400

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

174

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Norma

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

175

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U nas za 5 dniowe cielaki (byczki) płacą od 600 do 750.

176

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

A po ile chodzi u was zborze paszowe?

177

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

marczi80 napisał/a:

U nas za 5 dniowe cielaki (byczki) płacą od 600 do 750.

Chyba że ma 60-70 KG, bo 5 dniowy HF to waży 35-40 kilo max x 10-12 zł kilo i nie wiem kto da więcej

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

178

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

witam u nas świnie po 3.10 ,a cielaki hf 3-4 tygodniowe kupywałem po 650 zł,prosięta 120 parka 9-10 tygodni i nikt nie chce,a zboże paszowe mieszanka 550-600,jęczmień ,przenzyto 600-700,pozdrawiam.

179

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Teść dziś ładuje pszenicę dla Ulenberga - 960 zł netto/tona + ich transport.

180

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

slaw1 napisał/a:

witam u nas świnie po 3.10 ,a cielaki hf 3-4 tygodniowe kupywałem po 650 zł,prosięta 120 parka 9-10 tygodni i nikt nie chce,a zboże paszowe mieszanka 550-600,jęczmień ,przenzyto 600-700,pozdrawiam.

Za takie ceny zboża to z pocałowaniem reki wziąłbym

Rolnik z powołania:-)