1,881

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

U chinczyków kłopoty.  I to duże.
U nas dolar rósł do wczoraj dzisiaj spadł
Jak w 2008 zaczął się kryzys do ceny i pszenicy i dolara poleciały w dół dolar z 2,5 na 1,9
pszenica z 900 na 500.... Jest się czego bać...
Do tego uchodźcy, Jarosław i cholera wie co jeszcze.... Nie wiadomo co lepiej mieć  towar czy kasę...

1,882

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Scoda  na razie to nie robię większych zapasów bo kasy mało a cieląt muszę kupić ............ Jacy a w jaki sposób sprawdziłeś że akurat lotos w komorze Ci przywieźli ?

1,883

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jadąc wczoraj z Poznania na stacjach widziałem ropę już za 3.82

1,884

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ON na stacji PIEPRZYK w Nowej Rudzie po 3,70

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,885

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W rolnictwie cena ropy niema znaczenia w porównani do ceny płodów rolnych.Średnio na 1 h 100l On przy 1Zł (20%ceny paliwa)różnicy daje 100zł TYLKO 100ZŁ.Wahnięci 20% na cenie płodów rolnych da się odczuć

1,886

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Od żniw przetopiłem prawie 5tys litrów. jeżeli na jednym litrze będę miał 20% różnicy to nie mów że tego nie odczuje. ok 1000litrów różnicy za free.

1,887

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W PORÓWNANIU DO CEN PŁODÓW ROLNYCH!!!Jeżeli oszczędziłeś 4 tyś na 50 h , a straciłeś 40tyś to zaoszczędziłeś free

1,888

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No w sumie jak w zeszłym roku na każdy hektar dałem średnio po 150kg saletry więcej niż ojciec zebraliśmy tyle samo. sprzedaliśmy za tyle samo, to wychodzi, że on nic nie zaoszczędził? :hmmm: Mi się wydaje, że koszty paliwa są jednymi z najbardziej kosztonośnych czynników w wyprodukowaniu towaru.

1,889

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Ja patrzę  w ten sposób że co roku za moje płody mogę kupić coraz mniej paliwa mimo że potaniało 20% .20 lat temu za  1kg świnki 2,8l ON,za 1q pszenicy 28l ON. za 1kg byka 5 l ON za  1 q buraka cukrowego 8 l ON   i tak sukcesywnie co roku coraz mniej. Pytanie- co podrożało a co potaniało? , jak długo to będzie trwało ?. ile wytrzymamy ?

1,890

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie wydaje mnie się. Skopciłem w poprzednim sezonie ok 60 l nafty na ha przy cenie zakupu 3 zł to 180 zł/ ha. To mniej niż gmina wyłudziła na podatek. Gdzie masz kalkulator?
A tu taka rekomendacja http://finanse.wp.pl/kat,1033689,title, … omosc.html
Mój dostawca dzisiaj czapką rzucał po podwórku, bo mu powiedziałem 2 zł i ani grosza więcej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,891

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jakbym dostał dopłaty to bym kupił teraz z 2000l na początek sezonu ale jest jedno ale - dla tych co powyżej 15ha i zazielenienia robili dopłaty w kwietniu najszybciej.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,892

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak bym dostał dopłaty to dokończyłbym kolejny etap remontu chałupiny. Wara im do moich pieniędzy. Inwestycja dopłat w produkcję rolną to skrajna głupota i woda na młyn UE, a szczególnie dawnej 12.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,893

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

zebyś wiedział, zrobiłem modernizację super, łatwiej mi się żyje, kredyt jak cholera, mleko poleciało w dół, odsetki idą a dom nie ocieplony. Czasami myślę że musiałem na głowę upaść.
Finansuję wzrost gospodarczy niemiec moim kredytem.
na dobrą sprawę mam znacznie mniej kasy jak miałem wcześniej. człowiek ciągle o tym myśli.
Latwiejsza praca ale komfort psychiczny gorszy.
nawet jak ceny mleka są do dupy a nie ma się kredytu to można całą sytuację zlać ciepłym moczem ale jak są zobowiązania i kasy nie styka to jest stres. duży stres.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

1,894

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jak już wcześniej pisałem unia dała nam tylko złudzenie, że nam coś dała. Jeden skorzysta drugi nie . Ten skorzysta co nic nie chce rozwijać produkcji. Jeszcze nie było tak, żeby ktoś coś dał za darmo, i my za te wszystkie maszyny, budynki zapłacimy, a kto nie będzie umiał liczyć to będzie żył w słodkiej świadomości, że unia oddała połowę.....

1,895

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

koseś napisał/a:

Scoda  na razie to nie robię większych zapasów bo kasy mało a cieląt muszę kupić ............ Jacy a w jaki sposób sprawdziłeś że akurat lotos w komorze Ci przywieźli ?

firma dba o klienta, mają kilka aut z różnymi komorami, lotos optima ma bezbarwne paliwo, są klienci którym bez różnicy, więc im wożą jak miejsca w komorze starcza, jak zamówisz np.1000 możesz wziąć mniej ,ale więcej nie da rady bo nie ma więcej w aucie.
BESPOL - obsługują KUJ-POM, pomorskie, część zach-pom,część warm-maz, i część wielkopolski  ale cały czas powiększają rejony ,np zaopatruje się cały ampol-merol, amrol a wiadomo oni tylko jochn deere, więc byle czego też nie wożą ,a drugi brat ma midom, mrówkę i stację orlen ale całe paliwo biorą z bespolu -bez bio , a z bio to dla podróznych

1,896

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Nie wiem czy tarfiłem w temat ale podobnego nie widze a mianowicie chodzi mi o kury wlaśnie sobie pomyślałem zeby na wisne zakupić 10 sztuk niosek i jednego koguta pytanie teraz jakie są ceny niosek i jakie najlepiej dobrać i co im najlepiej zapodawać do korytka zeby sie dobrze niosły.
Ciekawe opinie piszcie chętnie sie dowiem

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,897

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

jak na rosół i do jajek to zwykłe brązowe jak tylko na jaja to fermowe białe albo jasnobrązowe a jedzonko to pszenica,jęczmień,kuku,troszkę rzepaku,jakieś strączkowe,ziemniaki gotowane,różne kasze+ koncentrat oczywiście wszystko śrutowane.Najtaniej wychodzi kupić pisklaki ale co 2 tyg szczepionka.

1,898

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

własnie wiesz myślałem tylko nad jajkami na razie tylko 10 sztuk potem sie luknie jak to wyjdzie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,899

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

25 tyg kura rossa, astra, messa ,susex,  kosztuje u nas na dziś 22zł. Taka kura daje już jajka. Na wiosn3 b3dzie o 5zł droższa. Rozróżnianie kur kolorami to jak wróżenie z fusów, bo i pstre i białe i czarne i cał resztra nadają się na podwórko. Te przezemnie wymienione dają równe duże i dużo jajek - pierwszy rok nieśności około 190-210 jaj. Troche mniej ale smaczniejsze daje kura zielononóżka. Jaja są ćiut miejsze, a kury droższe o jakoe 10-15 zł

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,900

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

No zielononozki są dobre jajka i bardzo fajne są też jajka przepiorcze takie pstre i male smile Też myślałem żeby kupić jakieś inne niż te zwykle kury co mówił Bamreras żeby było coś więcej tych jajek chociaż w tym roku sporo dawały te nasze kury ale teraz to już mało co niosa...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)