1,901

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Sąsiad 250 m ode mnie a zarazem kuzyn od kilku lat bawi się w ten biznes. Ma około 300 szt. na jajka ma sporo stałych odbiorców, ale raz na tydzień jeździ też na targ. Czy faktycznie jest to dobry biznes ? mówi że tak. Przy okazji i ziemniaki sprzedaje. Na 15 ha zawsze jakieś rozwiązanie.

1,902 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2016-01-10 13:04:43)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W kwesti niosek teorię jak i praktykę mam solidnie opanowaną,zajmuję się tym od czterech lat a żonka ma kuzyna doktoryzowanego drobiarza z Uniw-Przyr-Poznań i tak sobie eksperymentujemy.Traktuje to jako hobby  dla wypełnienia czasu szczególnie zimą.Obecnie mamy ponad 200 szt.rasy Tetra węgierska[brązowe] hodowane od pisklaka.Mam solidne pomieszczenie po chlewni -80m2 i wybieg.Pasza własnej prod,-pszenica,kuku,łubin,koncentrat,witaminy,kreda.Nieśność dobowa takiego stadka 220szt to 180 do 20 jaj[ilości skrajne],zjadają ok30kg paszy na dobę.Jajka w cenie 60gr.Jak policzyłem jest to lepszy interes jak świnie czy bydło.Z takiego małego stadka zostaje 1000 do1500 zł/mc.Pomału myślę o zamknięciu interesu czas spróbować czegoś innego ale klienci napierają
że wciąż za mało jaj.
Ponieważ podstwawa to wolny wybieg to przy gwałtownych spadkach temp.i opadach śniegu wubieg odpada a taki stres gwałtownie wpływa na spadek nieśności.I tak jak obecnej zimy zdarzyły się nieśności na skrajnie niskim poziomie 20 szt/dobę.Również upały i wiatry mają negatywny wpływ na nieśność.Ogólnie jak są warunki to dochodowe hobby.

1,903

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Panowie jaka cena pszenicy ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,904 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2016-01-10 13:09:33)

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

I ja chciałbym wiedzieć i czy pójdzie w górę bo mam ok 200ton konsumpcyjnej i planuję sprzedaż w lutym
Mam też 50 ton żyta kons[hybryda]

1,905

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

PawełS.64 napisał/a:

W kwesti niosek teorię jak i praktykę mam solidnie opanowaną,zajmuję się tym od czterech lat a żonka ma kuzyna doktoryzowanego drobiarza z Uniw-Przyr-Poznań i tak sobie eksperymentujemy.Traktuje to jako hobby  dla wypełnienia czasu szczególnie zimą.Obecnie mamy ponad 200 szt.rasy Tetra węgierska[brązowe] hodowane od pisklaka.Mam solidne pomieszczenie po chlewni -80m2 i wybieg.Pasza własnej prod,-pszenica,kuku,łubin,koncentrat,witaminy,kreda.Nieśność dobowa takiego stadka 220szt to 180 do 20 jaj[ilości skrajne],zjadają ok30kg paszy na dobę.Jajka w cenie 60gr.Jak policzyłem jest to lepszy interes jak świnie czy bydło.Z takiego małego stadka zostaje 1000 do1500 zł/mc.Pomału myślę o zamknięciu interesu czas spróbować czegoś innego ale klienci napierają
że wciąż za mało jaj.
Ponieważ podstwawa to wolny wybieg to przy gwałtownych spadkach temp.i opadach śniegu wubieg odpada a taki stres gwałtownie wpływa na spadek nieśności.I tak jak obecnej zimy zdarzyły się nieśności na skrajnie niskim poziomie 20 szt/dobę.Również upały i wiatry mają negatywny wpływ na nieśność.Ogólnie jak są warunki to dochodowe hobby.

wszystko fajnie, ale jak urzedasy sie dowiedza to bedzie nie wesoło, czy masz zgłoszony dział specjalny?

Rolnik z powołania:-)

1,906

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Właśnie cena pszenicy u nas 640-650 brutto. Sam nie wiem co robić niby zima się robi może coś podskoczy.

1,907

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Zakazany owoc najlepiej smakuje..... Specjalnie wrzucili to w działy specjalne żeby sie rolnikom nie chciało w papierki bawić...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

1,908

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

ja chcę na wiosnę sam dla siebie chodować tam te pare kurek żeby mieć własne jajka a nie kupne mam taką szopkę metalową kiedyś juz były w niej kury i miały się dobrze potem długo jak nic nie było a teraz bym sobie pochodował trochę na swoją skale

Nie ma to jak FORTSCHRITT

1,909

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

chyba do 300 kuraków jest bez biurokracji i działów specjalnych, a na pewno nie interesuje to inspekcji weterynaryjnej

1,910

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

o to fajnie, mógłbym trzymac wiecej kurek, zbyt chyba miałbym, tylko te lisy...

Rolnik z powołania:-)

1,911

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

moja mama hoduje kurki na jajka, co miesiąc na jedzenie i opłaty zarobi, jednak kury u nas muszą być ogrodzone bo lisy w dzień potrafią polować. Mam zrobione ogrodzenie z 2m siatki leśnej i do tego 4 druty pastucha. Mam ogród po którym mogłyby chodzić ale po tygodniu nie miałbym już żadnej kury.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

1,912

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Pszenica hmm dostałem cynk można liczyć na coś więcej w ty miesiącu. Poczekamy zobaczymy.

1,913

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

50 jajek dziennie i specjalny

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,914

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

miałem kiedyś kury które jak dorosły ważyły 0,5 kg  może trzymać tylko takie i w razie kontroli skarbówki mówić że to gołębie big_smile:D:D

niosły jednak zadziwiająco duże jaja ok 40g (gdzie przeciętna dla niosek to ok 65g)

rasa ta to    Czubatka polska bezbroda (białoczuba polska) w wersji miniaturowej

https://www.google.pl/search?q=Czubatka … +polska%29

.

1,915

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Krzysiek napisał/a:

Pszenica hmm dostałem cynk można liczyć na coś więcej w ty miesiącu. Poczekamy zobaczymy.

A Ty jak przeczuwasz? Niby ja podobny miałem cynk, ale głowy nikt nie da sobie obciąć. Nie wiadomo jak to planować, bo w zeszłym roku ceny nie wzrastały mocno na wiosnę i trzymały się do żniw. W tym roku sprzedawałem na wiosnę koło kwietni maja to średnio też dostałem od 640-690brutto. później już było tylko niżej.

1,916

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Jestem optymistą.  Ale wiesz, ja do portu mam 130km i zazwyczaj mam lepsze ceny niż Ty.
Jutro pierwszy pracowity dzień w tym roku byle nie spadło... zobaczymy

1,917

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

W starym roku sprzedałem po 700 netto do Lechpolu a teraz kumpel mi mówił że cena u nich już spadła do 640.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

1,918

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Cenę to na pewno będę miał mniejszą i nawet już zdążyłem się z tym pogodzić. Jednak jak w Polsce pójdzie w górę to i u mnie też pewnie trochę podskoczy. Nie marzę o super cenach, no ale zawsze byłoby więcej.

1,919

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Dzwoniłem przed chwilą do Agromat-u to pszenia po 660 bruttu i wymagania
bez śnieci
bez owsika
bez robali

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

1,920

Odp: Ceny zboża,mleka,świnek,nawozów itp. w waszych regionach.

Czyli żadne wymagania. Bez białka, opadania i glutenu? To może rzeczywiście coś ruszy, poniekąd duże zakłady po renamentach nie ruszyło w nowym roku i stąd nie można się nic dowiedzieć. Przez to kazali dzwonić po dziesiątym..