1

Temat: Rosliny drobnonasienne.

Witam.Jestem nowy na forum,interesują mnie ustawienia E-512 do omłotu roślin drobnonasiennych takich jak facelia ,koniczyna,trawy .Jakie używacie sita ,ustawienia wiatrów,oraz czy do forszaja można podpiąć podbieracz pokosów.Proszę o pomoc w tym temacie.

2

Odp: Rosliny drobnonasienne.

trawe kosiłem  wiater wyłąnczaj całkowicie  obroty około 900 bębna młucącego  i jazda  z resztą to metoda prób i błędów smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Rosliny drobnonasienne.

Niewiem jak w forszajach ale w bizonie mątuje się pod klepiskiem takie specjalne blachy żeby lepiej przecierał koniczyne lub trawe, podbieracz to raczej da się podpiąć ale po co zamontuj podbieracze do polęgłego zbażai też pojedziesz.

4

Odp: Rosliny drobnonasienne.

jak kupiłem moją 512 miałem zamontowany na klepisku coś takiego jak gęsta siatka tylko szkoda ze jest troche uszkodzona bo mugł by być zniej porzytek

5

Odp: Rosliny drobnonasienne.

Witam smile Chcę się dowiedzieć w jakiej cenie chodzą frezy do bębna młócącego w E 512 . I czy przypadkiem nie pasują one z bizona????

GG 16238418

6

Odp: Rosliny drobnonasienne.

jakie frezy ?? może o cepy ci chodzi ??:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Rosliny drobnonasienne.

Tak chodzi o cepy ja to nazywam "frezy":D

GG 16238418

8

Odp: Rosliny drobnonasienne.

Otóż ja jakiś miesiąc temu kupowałem do 514-stki i płaciłem po stówce za jeden

9

Odp: Rosliny drobnonasienne.

nie wiem ile kosztują ale zadzwoń do sklepu pantery  masz numerek w dziale linki  a od bizona nie pasuj bo może być bicie i se biedy napytasz:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Rosliny drobnonasienne.

tak się zastanawiałem gdzie zagadnąć o pewnej sprawie ale tutaj jest chyba w porządku big_smile
Sieje ktoś z was z forum (oprócz chyba dwóch osób co się wypowiadali w postach wyżej i w innym temacie) facelie? Ostatnio rozmawiałem z wujkiem i mówił ze podpisał kontraktacje na facelię i będzie siał, mówi żeby tez kontaktować. W zeszłym roku u sąsiada widziałem ale myślałem że on posiał tylko dla siebie na ziarno aby na poplony było, ale chyba też na sprzedaż miał , a poza tym jeszcze jeden gość miał chyba ze 60 ha tej facelii. zastanawiałem się po co on to sieje pszczoły chce podkarmić czy co smile ale to chyba lepszy interes niż zboże bo zbyt jest i cena a i jeszcze mało tego jest i kolejek nie ma w skupie:)
co o tym sadzicie wypowiadacie się kto już miał z tym do czynienia i jak to wygląda w praktyce?

11

Odp: Rosliny drobnonasienne.

sąsiad miał w zeszłym roku facelie zakontraktowaną do rolnasu cena na umowie 5.50+20% premii jak dobrze by wyszła nasienna   totalna porażka wzięli mu ją zaraz po żniwach dopiero teraz zapłacili namłócił jej 170kg czystego tak długo ją czyścili z pół przyczepy było piękna był ładnie kwitła ino jak zaczęło padać to tak się pokładła jak by ją powałował i jeszcze musiał ją zasuszyć reglone bo randap na nasienną się nie nadaje swoją 12 mu tego nie mogłem zebrać bo nie mam podnośników dopiero kumpel mu to wymłócił bizonem 2h hektar całości miał   ja miałem do nich zasianą gorczyce  i do tej pory próbę wzięli a o nasiona to się nawet nie zapytali a jakbym to sprzedał na boku to 5000zł kary umownej za 1ha  cena na umowie rynkowa+ 20% premia nasienna  jakieś1400kg z ha  dodam że cały czas monitowali plantacje {ile urosła przez 2 tygodnie zabiegi  no i reglone} także czy lepiej niż zborze to nie wiem  może za dobre ziemie mamy 2-3 klasa bo koło mojego lasu miał facet facelie na 6 klasie i omłócił 350 kg z hektara ?

12

Odp: Rosliny drobnonasienne.

mam w rodzinie gościa, który w zeszłym sezonie  posiał 5 ha facelii. Z całej tej powierzchni zebrał lekko ponad 1,5 tony nasion. Kasa nie była zbyt wielka. W tym sezonie na facelie nie zostawił ani kawałka.

13

Odp: Rosliny drobnonasienne.

No zeszły rok nie był najlepszy na facelię. Ze skupem też średnio- wszędzie gadka o kryzysie. Na moich terenach wielu popłynęło na tym. Jeden rolnik namłócił 500 kg z 10ha, porażka. U mnie aż tak źle nie było 250-300kg/ha, ale też nie zarobiłem. powiedzmy bilans równa się zero. Za to dwa lata temu całkiem nieźle wyszła bo sypało coś w granicach 400kg i cena dopisała.

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

14

Odp: Rosliny drobnonasienne.

dwa lata temu gorczyce sprzedałem zaraz po rżniwach za 3.20 i plon był 1800kg z hektara aż miło wspominać a w tym nie wiem co zasiać na czym można byłoby trochę grosza zgarnąć

15

Odp: Rosliny drobnonasienne.

Rmalis zapewniam Cię że nie tylko Ty masz taki problem w tym roku , h.. wie co tu zasiać żeby przetrwać (może budyń?)

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

16

Odp: Rosliny drobnonasienne.

pier**l! w tym roku sieje kokainę z rozsady:D  kupuje na AF wink
chłopaki a do drobnonasiennych czasami nie trzeba przekładni? te blachy pod klepisko z tego co wiem lepiej nawet nie zakładać, już lepiej zebrać całe koszyczki z zanieczyszczeniami i później przepuścić ten towar przez bukownik. wiatry z tego co wiem to na minimum a najlepiej wentylator z jednej strony zasłonić dyktą, te nasionka są tak małe że byle podmuch je wyrzuci za kombajn, i sita chyba możliwie najmniejsze, obroty bębna pewnie też bardzo małe, prędkość kombajnu raczej też możliwe najmniejsza.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]