Temat: kopci z otwartego wlewu oleju

Witam
Usiłowałem odpalić silnik po wymianie wału stał jakieś 4 m-ce . Nie chciał  już wcześniej palić były z nim problemy ale myślałem że to pompa i końcówki wszystko zrobione i nic.
Zauważyłem że kiedy rozrusznik kręci a kręci szybko bo też po remoncie to z klawiatury - z wlewu oleju leci dymek. Takie strzały, nie równo cały czas, tylko tak pulsacyjne.
Moja diagnoza  pierścienie. (drugim forszaju wymieniłem pierścionki i przestał dmuchać pod siebie) gdzine po diagnozie ręce mi opadły bo pierścień zdjęty z tłoka włożony do cylindra ledwo wchodzi zostaje około 1,5 mm przerwy,czyli jest OK. Ma ktoś jakiś pomysł?? Głowica?
Dymek dymkiem mnie gryzie to jak zrobili mi pompę i wtryski niby robiłem u fachowców. Ale wiecie sami ilu jest fachowców....

No ale wiem że ciśnienie będzie!!! bo na rozruszniku zegarek pokazuje 1,5 :-) a było 0,1 ;-)

2

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

a byłeś przy tym kolesiu co ci robił ta pompe i wtryski ?? jesteś pewien ze dobrze zrobione i na 100% sprawne ??  bo jeśli tak to niema bata ze nie zapali neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

no właśnie nie było mnie tam
W poniedziałek pójdę do sąsiada sprawdzę na zegarze wtryski

4

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

dokładnie ale piszesz ze pompa robiona może coś w pompie spier****

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-02-07 22:06:57)

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

A przypadkiem, przy zakładaniu pompy, nie przestawiłeś zapłonu o te słynne 180 stopni? Sprawdź to zanim dobierzesz się do pompiarza ;-)

Oprócz wymiany wału, co jeszcze robiłeś? Co z korbowodami?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

6 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2009-02-07 22:40:01)

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

ostawiłem zapłon na 23 stopnie
poza tym nie wierzyłem sobie i obróciłem o słynne 180
nic bez różnicy...... kręci  kopci na biało i nawet samostart nie pomaga
Wtryski podłączone pod pompę  dają ładna mgiełkę tylko zastanawiam się przy jakim ciśnieniu puszczają po słyszałem że są papracze co ustawiają na 120 - 30. Nie wiem jak mój pompiarz ustawił powiedziałem co to i do czego i zrób żeby było ok.

A ten dymek  to co??? nic?

nic poza wałem nie robiłem
Przestawiłem rozrząd o 3 zęby bo był źle ustawiony znaki się nie zgadzały
Dwa razy to robiłem za trzecim spiep....?? W samochodach też to robiłem 2 wałki, jeden wszystko chodziło jak ta lala
Zawór upustowy w filtrze oleju
Głowice sprawdzałem w najprostszy sposób( kiedy są zdjęte) odwróciłem wlałem troszkę benzyny i czekałem. Uciekło ale nie po 30 sekundach tylko po kilku minutach....

7 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-02-07 23:05:44)

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

A co Ci ten pompiarz w pompie robił? Może wałek krzywkowy odwrotnie w niej założył, bo to też się zdarza. Najlepiej zdejmij drugą (albo obie) pokrywkę od klawiatury i przekręć silnikiem tak, aby 4-ty był na wachaniu. Wtedy zdejmij pokrywkę z pompy wtryskowej i kręcąc delikatnie kołem zamachowym zobacz czy pierwsza sekcja w pompie ustawia się do wtrysku. Jeśli tak to już jest dobrze, ale jeszcze dalej kręć silnikiem i sprawdzaj czy kolejne sekcje idą na wtrysk w odpowiedniej kolejności, tzn. 1-3-4-2. Być możne masz jeszcze gdzieś ścięty(e) klin(y) i dlatego ktoś poprzestawiał koła na znakach na rozrządzie. Zanim nie ustawiłeś tego dobrze, wszystko było O.K., prawda? A znaki ustawiłeś dobrze jednocześnie na wszystkich kołach? K do K, N do N i E do E?
Jeszcze, dlaczego wymieniałeś wał?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

8

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

z tym rożrządem ruznie bywa  mam znajomego w firmie JD silniki do kombajnów ma w jednym palcu  koleś mu przywiuzł silnik od john deera bo robił remont  rozebrał  rozrząd i stwierdził ze jakiś"papracz" porobił własne znaki na rozrządzie i według niego był ustawiony silnik chodził ale brał olej to powymieniali wszystko i złożyli rozrząd według fabrycznych znaków silnik  tak jak pisze krzysiek kopcił a się nie odezwał   rozebrali ponownie cały silnik posprawdzali wszystko  poskladali  i dalej to samo  ustawili rozrzad według znaków tego kolesia co sam je nacią i silnik chodzi do dziś dnia bez zazutów i nikt tego nie potrafi wyjaśnic ??:|  wszystko było sprawdzane   pompa wtryskowa ,wtryski,wał,wałek rozrządu,itp nawet nowe koła rozrządu wkładali i silnik nie chodzil  to jest dopiero wielka niewiadoma big_smile może krzysiek ustaw o te 3 zabki rozrząd  inaczej znaczy tak jak był i sprawdz chodz to troche roboty jest neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

9 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2009-02-08 12:00:14)

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Nie no teorie ustawiania rozrządu to znam. no ale nikt nie jest nieomylny
W pompie wymieniony był wałek z tego co pamiętam.
Ale ciągnik pracował na tej pompie przez jakaś godzinę zanim padła decyzja o wymianie wału
Kocił przy tym na biało aż w oczy szczypało nie mogłem ustawić zapłonu tak by było ok. Nie zachowywał się jak silnik jego starszego brata z podwórka. Ciągnik mam od kwietnia i jest w wiecznym remoncie ( dostałem go za 6000 zł z kupą nowych części do b 200)
Wał wymieniłem bo nie miał ciśnienia stary wał miał rysy trochę takie nie wiadomo od czego jakby piachu ktoś na sypał a drugi leżał w garażu to wymieniłem i ciśnienie jest nawet na rozruszniku a wcześniej nie było prawie wcale na pracującym silniku
Panowie ale co z tym dymkiem z klawiatury według mnie nie powinno tak być...

chyba raczej nie możliwe żeby odpalił z odwrotnie założonym wałkiem, no było cieplej o jakieś 20 stopni

10

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

a taka drobnostka jak ustawienie luzu zaworowego?? sprawdzałeś to? bo zwykle tak byważe najprostszych rzeczy nie sprawdzamy

11

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

nie jestem specjalistą od głowic ale sprawdź czy zawory wydechowenie mają luzu - tzn czy nie są wyrobione te prowadnice w których one chodzą. Wogóle bym się przyjrzał zaworom bo jakoś nie widze innej opcji skąd by miało się pulsacyjne ciśnienie tworzyć. Prawdopodobnie jeden z jednego zaworu wyrzuca jak jest opuszczony...

12

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Według mnie to masz padnięte tuleje i nie ma odpowiedniego ciśnienia na tłokach żeby powstał samozapłon.

13

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Dziwny przypadek, ale jeśli w ogóle nie chce zapalić nawet na jednym cylindrze to chyba punkt wtrysku masz źle ustawiony lub z rozrządem pokopane. Co do silnika, a dokładniej jego składania to tłoki, pierścienie i tuleje są skompletowane tak jak były ? Nie wrzuciłeś przy rozbiórce wszystkiego w jedną skrzynkę, a później, składałeś jak leci.

14

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Podobny problem miałem kiedyś w moim byłym ciągniku C 355, a mianowicie po założeniu pompy paliwa po regeneracji, silnik nie odpalał, w końcu po długim kręceniu na rozruchu załapał, ale kopcił na biało, nie wkręcał się na obroty, ogólnie kibel totalny, okazało się że winna była pompa a konkretnie to wałek krzywkowy pompy, wyłupało się w miejscu gdzie siedzi klin trzymający tą zębatke od sprzęgiełka, nie było tego widać, bo zębatka przykręcona na koncówke storzkową wałka wszystko maskowała, zupełnie przypadkiem do tego doszedłem, ale już po czasie, a z innych niedomagań, to kiedyś też tak miałem że po wymianie wtryskiwaczy zachowanie silnika było identyczne, poprostu pompiarz ustawił inne ciśnienie otwarcia wtrysków, nie wiem, czy za niskie, czy za wysokie, ale biorąc pod uwage, że pompa nie była pierwszej młodości, to pewnie ciśnienie otwarcia wtrysków było za wysokie i pompa nie dawała im rady.
W twoim przypadku najlepiej byłoby jak byś sprawdził kiedy pompa zaczyna podawać paliwo na pierwszej sekcji dla pierwszego gara, może zabrzmi to banalnie, powinno to być tuż przed górnym zwrotnym położeniem tłoka, w mm to chyba coś ok 2-3mm, bo wg znaków na kole zamachowym to nie zawsze pasuje, tym bardziej, że coś pisałeś o przestawionych ustawieniach rozrządu, które niby skorygowałaś na właściwe wg znaków na kołach, ale nie wiadomo czy te ustawienia są właściwe w realu dla tego akurat silnika.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

15

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Możliwe, że przestawiając rozrząd na znaki przestawiłeś przy okazji koło od pompy wtryskowej.
Najgorsze jest jak się grzebie gdy coś dobrze działa.

16 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2009-02-08 19:36:18)

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Dzięki Panowie za komentarze każdy ma jakąś wizję ja zacznę od tego że zawiozę głowicę do szpeca   a wtryski sprawdzę na zegarze. według mnie są co najmniej dwie przyczyny w przeciwnym razie odpaliłby ......
Tylko się nie śmiejcie, który zawór jest wydechowy, ten od przodu, czy od tyłu?
Nie widać tego na pierwszy rzut oka,  a nie mogę tego nigdzie znaleźć

17

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Krzysiek  zawór ssący jest zawsze większy  od zaworu wydechowego ale na chłopski rozum zawór ssący będzie po tej stronie co i przykręcasz do glowicy kolektor ssący a wydechowy tam gdzie i kolektor wydechowy smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

tylko w ifie są oba z tej strony co kolektor ssący......

19 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-02-09 21:42:38)

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Krzysiek może daj sobie spokój z remontami zawołaj kogoś co się na tym zna zaoszczędzisz na nerwach a ktoś zarobi parę złoty.

20

Odp: kopci z otwartego wlewu oleju

Nie ustanowiłeś nagrody i liczysz na odpowiedź wink

W moim od przodu 1 ssący, 2 wydechowy, 3 ssący, 4 wydechowy, tak samo w drugiej głowicy.
Fotka 2 głowicy

http://www.fotoload.pl/123aa8/ce52532deb35ab841406e538d36bdc35149_min.jpg