Temat: Jak Sprawdzić Olej

jak się sprawdza olej w skrzyni? jaki powinien być? gdzie go dolać?
nie mam schematu do 303 wogóle to mnie zaczyna w..... mam go drugi rok a co helmut w nim robił nie mam pojęcia planowałem w tym roku zająć się silnikiem ale po dzisiejszej próbie  sam nie wiem

2 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-02-23 15:33:31)

Odp: Jak Sprawdzić Olej

W 303 masz w okolicy prawej podeszwy buta otwór w podłodze a w nim korek z wystającym prętem, odkręć ten korek. On jest razem z bagnetem, będziesz wiedzieć ile masz oleju, jak za mało to tym otworem możesz dolać.

Co do ciężkiej jazdy do przodu po jeździe do tyłu, to albo mylisz hamulec z gazem wink albo przyblokowało Ci się sprzęgło w przystawce przedniego napędu. Spróbuj szarpnąć do tyłu, może się odetnie.

3

Odp: Jak Sprawdzić Olej

masz racje z tym przyblokowaniem coś w tym musi być bo wyglądało na sprzegło  a stukało jak by w skrzyni więc te dwie sprawy się na siebie nakładają . Dzisiaj już tego nie sprawdze bo juz pospuszczałem wode. z tym bagnetem to wiem . ale mam inny problem , jak go kupiłem nie wiedziałem że wspomaganie i pompa są na tym samym oleju, myślałem że poszła pompa i ją wykręciłem (metoda prób i błędów) kolega który tez nie miał pojęcia o forszajach kazał mi spuścić olej koło pompy, zlaliśmy całą miske i gdzie go wlac już nie wiedzieliśmy???? dla tego pytałem gdzie jeszcze leje się olej i z czego go spuściłem

4 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-02-23 17:17:04)

Odp: Jak Sprawdzić Olej

koło pompy to nie mam pojęcia gdzie :hmmm:
Jeśli pompę od hydrauliki lub od wspomagania wykręcałeś to raczej olej hydrauliczny, który spuszcza się z prawej strony korkiem w zbiorniku oleju. Do tego zbiornika masz przykręconą kolumnę kierownicy, a olej hydrauliczny sprawdza się bagnetem, który jest na górze zbiornika. Jego się wykręca, obok jest taki duży aluminiowy korek, który po odkręceniu wychodzi razem z filtrem i tam wlewa się olej do hydrauliki czyli podnośnika i ukł. kierowniczego. Dostać się do tego najłatwiej otwierając klapkę obok korka wlewu paliwa na masce przy przedniej szybie.

Fotki, które może lepiej wytłumaczą

http://www.fotoload.pl/123aa13/2105d532ac01b6878a85fb9c65f27c753923_min.jpg
http://www.fotoload.pl/123aa8/f27d59c8ad37781c8f88e7efbc46c79711017_min.jpg
http://www.fotoload.pl/123aa32/550defd51242e263e7989f69742eb4c318632_min.jpg

Pod korkiem wlewu oleju masz filtr magnetyczny i wkład wymienny, filtr nr.2 jest do czyszczenia, korek spustowy tak wygląda po zdjęciu blachy z prawej strony, która go zasłania. Korek wlewu i bagnet normalnie też są zasłonięte 2 częścią maski silnika smile
Na fotkach jest wersja wyścigowa bez osłon wink

5

Odp: Jak Sprawdzić Olej

czarna magia ! tyle to wiem ale korek był pod spodem koło pompy, może u mnie tam sie spuszcza olej z tego zbiornika? po załozeniu pompy wlałem tam 20l. oleju i było wszystko ok
mieszałem hipol z chydraulicznym (10 +10) dzięki za rady ale dalej mam wątpliwości.
tak jest jak sie nie ma książki ze schematami (rysunkami) wszystko metodą prób i błędów.

6

Odp: Jak Sprawdzić Olej

Do posta wyżej dodałem fotki, może Ci rozjaśnią trochę, co i gdzie jest smile

7

Odp: Jak Sprawdzić Olej

Nie żle żeś na mącił bo na dole masz korek od skrzyni i żeś spuścił olej przekładniowy jest tam go z 80litrów.Jak kolega wcześniej pisał olej hydrauliczny jest razem ze zbiornikiem paliwa wchodzi tam 40litrów ale wystarczy 10.

8

Odp: Jak Sprawdzić Olej

Niezły bałagan Adminowi zrobiliśmy, temat o silniku, przeszedł w skrzynię biegów i przedni napęd, a kończy się na hydraulice big_smile

9

Odp: Jak Sprawdzić Olej

jak patrze na fotki to mnie przeraża stan twojej maszyny ale nie o to chodzi. Tomek mi uświadomił że spuściłem olej przekładniowy a 8l. do 80 nie miałem prawa tego zauważyc na bagnecie i problem rozwiązał się bez bólu. a że namąciliśmy trudno kto nie pyta nic nie wie

10

Odp: Jak Sprawdzić Olej

heheh dodajmy jeszcze problem jak przerobic  303 na 323 i jaki na jaki kolor to pomalowac i wogule bedzie kisz misz:D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Jak Sprawdzić Olej

Niezły bałagan Adminowi zrobiliśmy

Dokładnie. gdybyście za karę musieli po kolei przenosić każdy pościk to może poskutkowało by to jako takim porządkiem , a tak kolega opaldarek dostaje ostrzeżenie za postawienie pytania w nieodpowiednim dziale. Po poprawie kara będzie anulowana :dance:

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

12

Odp: Jak Sprawdzić Olej

Piotrfire, musisz zacząć wysługiwać się Moderatorami wink

wojtas, co do koloru, to może tak jak na fotce poniżej smile

http://www.fotoload.pl/123aa26/63c77b3a4f81172b80f461566a6a90ba7771_min.jpg

13

Odp: Jak Sprawdzić Olej

dario żeczywiście taki kolor to miodzio smile niepowtarzalny by był:):D

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: Jak Sprawdzić Olej

ja  namieszałem to mam ostrzeżenie ale ADMINISTRATOROWI  kto da za nie przestawienie czasu???????

15

Odp: Jak Sprawdzić Olej

hmm o jaki czas ci chodzi ?? o ten co jest na forum?? jeśli tak i dobrze kminie i chodzi ci o to ze posty nie zgrywaja sie z zeczywistym czasem to ty masz coś na mieszane ale po co ci czas ?? na czas żyjesz czy jak ??:D wazne ze to forum istnieje  i możesz z niego korzystac a ty sie do czasu czepiasz:|

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-02-23 20:48:53)

Odp: Jak Sprawdzić Olej

Czas rzeczywiście się przestawił o godzinę, ale to u siebie w Profilu się ustawia. Ustaw na +1 CET i będzie dobrze smile

Znowu się temat ześlizguje big_smile

17

Odp: Jak Sprawdzić Olej

własnie najlepiej wykasowa te posty nie na temat i już  smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Jak Sprawdzić Olej

ja  namieszałem to mam ostrzeżenie ale ADMINISTRATOROWI  kto da za nie przestawienie czasu???????

I kolega się nie popisał . Dario wyjaśnił dla czego

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty