Temat: sprzęgło pompy wtryskowej

Znalazłem w garażu pompę od IFY ciężarowej. dostałem ją za darmo...... ale nie chcę jej zakładać
Moje pytanie dotyczy sprzęgła czyli tego co łączy pompę z wałkiem w bloku.
W ciągnikach i kombajnie mam takie blaszane a w tej pompie jest walec z aluminium wystaje z niego takie ustrojstwo do którego trzeba przykręcić wałek ten z bloku. I to coś jest na sprężynie ( sprężyna jest w środku ) Co to jest??? :hmmm: Czyżby w ciężarówkach zmieniał się kąt wyprzedzenia wtrysku??? Można to założyć do ciągnika? I co się stanie?:hmmm:

2

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Tak, to odśrodkowy przyśpieszacz początku wtrysku, jak w Starze 200. Ślimak i przeciwwagi. Nie wiem czy będzie prawidłowo chodził silnik w traktorze, na tym przyśpieszaczu. Ale założyć możesz, a kto Ci zabroni ? Nic złego się nie stanie. Mogą być różnice w spalaniu i wkręcaniu się na obroty. Myślę, że wkręcał się będzie lepiej, spalał więcej. Tak Ci mówię na mojego nosa. Poczekaj na wypowiedzi prawdziwych fachowców. Np. takiego kolegi PK.

3

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

dzięki za wypowiedź
Poczekam
Przypomniało  mi się jak dawno temu miałem 125p i tam w rozdzielaczu był przyspieszacz zapłonu też odśrodkowy. Kiedy wymieniłem rozdzielacz na nowy, silnik mi mulił i palił sporo więcej. Coś mi powiedziało sprawdź sprężyny trzymające ciężarki okazało się że są twardsze wymieniłem na sprężyny od starego i samochód latał w powietrzu :-) od taka przygoda z "dzieciństwa"
Jestem samoukiem mi wydaje się że nie powinno to mieć wpływu na wzrost zużycia paliwa
o ile wszystko jest  sprawne

4

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Ten regulator kąta wtrysku podobno daje efekt pływania obrotów, jak Ci to nie będzie przeszkadzać to zostaw, a jak się znudzi to wywalisz wink

5

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Dokładnie nazywa się to - automatyczne urządzenie przyspieszania wtrysku, i stosowany on był w samochodach w celu uzyskania maksymalnej ekonomi eksploatacji, tzn., zmiany punktu wtrysku w zależności od obrotów silnika. W samochodach silniki chodzą znacznie dłużej na większych obrotach i nieraz w znacznie cięższych warunkach niż traktor, więc tu to było dość istotne. Silnik przy tym jest bardziej dziarski, że tak powiem. Jednak w traktorze moment z silnika przekazywany jest przez sprzęgło gumowe i ono tej dziarskości silnika nie bardzo lubi. Znam takich, co maja pozakładane te przyspieszacze, chwalą chwalą je sobie i za nic ich nie zdemontują, ale też i takich, których to już niestety trochę kosztowało, zwłaszcza jak mieli pozakładane nie oryginalne, tzn., niewłaściwe gumy sprzęgłowe.
Na pewno ktoś gdzieś już to wszystko odpowiednio poprzeliczał i dlatego zrezygnowano w traktorach z tego przyspieszacza, na koszt kła napędowego. Nie sądzę też, żeby było to podyktowane jakimiś oszczędnościami produkcyjnymi.
Chyba jednak najbezpieczniej pozostać przy fabrycznym rozwiązaniu, ale jakby ktoś bardzo chciał, to mam trochę tych przyspieszaczy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

6

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Coś jest na temacie bo ja mam ten przyspieszać a kolega nie i muszę przyznać że mój jest żwawszy.

7

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Hmmm Piotrze krótko i na temat . Czekałem na tą opinie. Co do dziarskości silnika no to jeżeli operator ma głowę na karku to będzie  delikatnie naciskał pedał i nic się nie stanie. Powiedz może wiesz jakie mogą być różnice w spalaniu bo nie chcę tuningować ciągnika, chodzi mi o ekonomię, różnica będzie zauważalna?

8

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Krzysiek a czego ty chcesz ?

9 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-03-13 00:51:05)

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Krzysiek napisał/a:

Powiedz może wiesz jakie mogą być różnice w spalaniu bo nie chcę tuningować ciągnika, chodzi mi o ekonomię, różnica będzie zauważalna?

Najlepiej to sam sobie to sprawdzisz. Pojeździj tydzień z przyspieszaczem i tydzień bez, a będziesz miał najlepsze, jakie możesz mieć, rozeznanie w tej sprawie. Innych traktorków do siebie nie porównuj, bo one nigdy nie będą identyczne, a zwłaszcza ich silniki, pompa wtryskiwacze, opony itp., itd... Do tego jeszcze inna gleba, inne drogi, inny kierownik sprzętu itd... Tylko nie zapomnij podzielić się tu z nami swoimi spostrzeżeniami.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

10

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Witam jak piszecie o tym przyspieszaczu kota wtrysku to z tego co slyszalem to na tych pompach wtryskowych silnik chodzi na 2300 obrotach

11

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Witam czy komus kiedy kolwiek trafilo sie uruchomic silnik ify z przestawionym katem wtrysku o 180stopni  i jeszcze jedno pytanie co morze byc przyczyna kopcacego silnika ostrym dymem innaczej  zwanym zbyt wczesnym kotem wtrysku

12

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

benz20088 napisał/a:

Witam czy komus kiedy kolwiek trafilo sie uruchomic silnik ify z przestawionym katem wtrysku o 180stopni  i jeszcze jedno pytanie co morze byc przyczyna kopcacego silnika ostrym dymem innaczej  zwanym zbyt wczesnym kotem wtrysku

benz20088,nie wiem jakiego ty masz kota ,ale mój kot sam przestawia sobie wtrysk,chyba?

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

13

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Benz, taki przypadek miałam w C 330. Palił trochę ciężej, był drętwiejszy, ale chodził ! Myślę, że IFA też by chodziła.

14

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Dokładnie, IFKA nieraz da się tak uruchomić, ale objawem tego nie będzie tylko samo kopcenie silnika. Napisz coś więcej. Czy tylko kopci, czy też i gorzej chodzi, bo tak to nic Ci nie pomożemy. Zresztą ostrego dymu nie można nazwać zbyt wczesny kątem wtrysku, bo przecież kot to raczej Ci tam nie grasuje ;-)

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

15

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

z tym kotem to wszyscy wiemy o co chodzi co mialem na mysli smile regulacja kata wtrysku nic nie pomaga jest tylko ruznica w odpalaniu motora i jego moc zmiana kata nic nie pomaga a silnik jak kopci tak kopci zzastanawia mnie czy dawki sie nie poprzestawialy lub cos w pompie sie cos nie popsulo i caly czas dymi niespalonym paliwem

16

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Poświęć godzinę i sprawdź w którym miejscu pierwsza sekcja pompy daje wtrysk paliwa. Wiesz jak to się robi ?

17

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

A jaki kolor ma dym z tłumika?Czy końcówki nie leją?Czy ciśnienie na garkach dobre?Czy któryś klin nie dostał luzu?Czy pompa jest sprawna?I czy na pewno zapłon jest dobrze ustawiony.Sprawdzenie tych rzeczy by się przydało.

18

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

benz20088 napisał/a:

z tym kotem to wszyscy wiemy o co chodzi co mialem na mysli smile regulacja kata wtrysku nic nie pomaga jest tylko ruznica w odpalaniu motora i jego moc zmiana kata nic nie pomaga a silnik jak kopci tak kopci zzastanawia mnie czy dawki sie nie poprzestawialy lub cos w pompie sie cos nie popsulo i caly czas dymi niespalonym paliwem

Przedtem miałeś kota, teraz masz kata, w końcu nie będziemy wiedzieli o co ci chodzi :nie_wiem:
Pisze się kąt, kątem, kąta, itd. Tak to jest jak się pisze niechlujnie i nie chce się dołożyć odrobiny wysiłku i używać, polskich liter, przecinków, kropek i w ogóle przestrzegać zasad ortografii - ruznica :nooo:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

19 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-05-31 08:53:22)

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Mogły też Ci jeszcze rozszczelnić się zawory, gdzieś coś blokuje dopływ powietrza, może coś komin zapchało, albo jeszcze elektrozawór świecy płomieniowej Ci poleciał i masz dopływ dodatkowego paliwa prze kolektor ssący... Musisz trochę w rozejrzeć się w silniku.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

20

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

tatamarty.323a napisał/a:
benz20088 napisał/a:

z tym kotem to wszyscy wiemy o co chodzi co mialem na mysli smile regulacja kata wtrysku nic nie pomaga jest tylko ruznica w odpalaniu motora i jego moc zmiana kata nic nie pomaga a silnik jak kopci tak kopci zzastanawia mnie czy dawki sie nie poprzestawialy lub cos w pompie sie cos nie popsulo i caly czas dymi niespalonym paliwem

Przedtem miałeś kota, teraz masz kata, w końcu nie będziemy wiedzieli o co ci chodzi :nie_wiem:
Pisze się kąt, kątem, kąta, itd. Tak to jest jak się pisze niechlujnie i nie chce się dołożyć odrobiny wysiłku i używać, polskich liter, przecinków, kropek i w ogóle przestrzegać zasad ortografii - ruznica :nooo:

witam tylko ty panie nie wiesz o co chodzi a jesli nie jestes mechanikiem to dla takich ludzi nie ma co pisac dokladnie po tylko glupoty pozniej pisza udzielajac sie ze sie znaja jakos inni nie maja problemow z rozczytaniem tego co napisalem dlaczego bo maja pojecie o mechanice