21

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

benz tak na moje oko sie jakoś rozpędzasz  jesteś tu jakiś tydizeń poto odwiedizłeś to forum bo miales problem z maszynerią ale jak chcesz się coś dowiedziec o swoim problemie i jak go rozwiązac to napisz po ludzku    i z głowy łatwiejsze rozczytywanie łatwiejsza i szybsza odpowiedz  po drugie wyobraz sobie jak by cie tu kazdy opierd**** za błędy   to wtedy co tu by było forum czy burdel ??  tak więc nie czepiaj sie tatki bo on tu był jednym z pierwszych i od nich sie tu wszystko zaczeło   nikt nie mówi ze tu sami świecy są  bo kazdy robi błędy ale  i każdy stara sie pisac bezbłednie  tak wiec  PiotrK Ci starał sie wytłumaczyc  o co chodzi  ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

benz20088 napisał/a:
tatamarty.323a napisał/a:
benz20088 napisał/a:

z tym kotem to wszyscy wiemy o co chodzi co mialem na mysli smile regulacja kata wtrysku nic nie pomaga jest tylko ruznica w odpalaniu motora i jego moc zmiana kata nic nie pomaga a silnik jak kopci tak kopci zzastanawia mnie czy dawki sie nie poprzestawialy lub cos w pompie sie cos nie popsulo i caly czas dymi niespalonym paliwem

Przedtem miałeś kota, teraz masz kata, w końcu nie będziemy wiedzieli o co ci chodzi :nie_wiem:
Pisze się kąt, kątem, kąta, itd. Tak to jest jak się pisze niechlujnie i nie chce się dołożyć odrobiny wysiłku i używać, polskich liter, przecinków, kropek i w ogóle przestrzegać zasad ortografii - ruznica :nooo:

witam tylko ty panie nie wiesz o co chodzi a jesli nie jestes mechanikiem to dla takich ludzi nie ma co pisac dokladnie po tylko glupoty pozniej pisza udzielajac sie ze sie znaja jakos inni nie maja problemow z rozczytaniem tego co napisalem dlaczego bo maja pojecie o mechanice

Szanowny kolego benz20088, jeśli chcesz wiedzieć, to nie jeden traktor jechałem kolegom z forum naprawiać, wcale nie jestem mechanikiem z zawodu, ale to moja pasja i zamiłowanie, ale wracając do tematu, to nie miał bym powodów czepiać się, gdybyś pisał normalnie po polsku, po ludzku, jak się należy, wtedy nie miał bym powodów, do zwracania Ci uwagi, ale jeśli dobrze zauważyłeś (lub chyba raczej nie) to jestem na tym forum moderatorem i poprawianie pisowni, oraz zwracanie uwagi na poprawność wypowiedzi to mój obowiązek, a porady techniczne to moja pasja i robię to z potrzeby serca aby innym w kłopotach pomóc, bo taki już jestem więc następnym razem zanim coś głupiego i nie poprawnie napiszesz, to zastanów się, bo to jest forum publiczne, a nie zlot analfabetycznych wypocin, Tak więc najpierw poczytaj sobie dokładnie forum, to takie problemy z silnikami nie jeden raz były omawiane, posprawdzaj wszystko jak piszą koledzy i zacznij myśleć. Powodzenia!

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

23

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

niektórzy piszą i zaraz ma być odpowiedź migiem bo po co szukać i buk strzyk ( smile ) zwrócić uwagę

24

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

przepraszam panowie za mój alfabetyzm tak jak pisal pan moderator jeżeli ma byc ortograficznie to bede sie starał tak pisac i jeszcze jedno panie moderator teoria to nie praktyka  prawda

25

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Mozille firefox to coś dla ciebie.

26

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

benz20088 napisał/a:

przepraszam panowie za mój alfabetyzm tak jak pisal pan moderator jeżeli ma byc ortograficznie to bede sie starał tak pisac i jeszcze jedno panie moderator teoria to nie praktyka  prawda

Na forum nie tytułujemy sobie na "Pan", a jeśli chodzi o zależność teorii i praktyki, to dokładnie masz racje, nic nie znacząca będzie wiedza teoretyczna przy jednoczesnym braku praktycznych umiejętności, i odwrotnie oczywiście.  Mam jednak nadzieję, że po dłuższym obcowaniu z naszym forum twoja wiedza teoretyczna jak i praktyczne zdolności rozwiązywania problemów, osiągną poziom pozwalający ci na bliższe i dogłębniejsze poznawanie i ewentualne naprawy poczciwego forszaja i nie będziesz już laikiem w temacie. Pozdrawiam i życzę owocnej dalszej współpracy!

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

27

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Jak to mój ojciec lubi mawiać:

".. Różnica między teorią a praktyką jest większa w praktyce niż w teorii .."

Koniec kropka smile

28

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Jedwabiście !

29 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2009-05-31 22:48:53)

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Jasiu sie pyta taty:
- Tato co to oznacza w teorii i w praktyce?
- Jasiu zaraz wytłumaczę Ci to. Spytaj sie mamy czy dałaby murzynowi za 2000$.
Jasiu podchodzi do mamy i pyta sie:
- Mamo dałabyś murzynowi za 2000$?
- No wiesz synku. Meble by sie przydały, a pensja mała. Dałabym ten jeden raz.
Jasiu idzie do taty mówi, że mama by dała.
- Jasiu teraz idź do siostry i spytaj sie o to samo.
Jasiu podchodzi do siostry i pyta sie.
- Siostra dałabyś murzynowi za 2000$?
- Pewnie że tak. Miałabym na kosmetyki, imprezy i ciuchy.
Jasiu idzie do taty i mówi, że siostra dałaby.
- Teraz Jasiu idź do dziadka i spytaj sie o to samo.
Jasio idzie i pyta sie.
- Dziadku dałbyś murzynowi za 2000$?
- Dałbym, bo wiesz emerytura mała, a na starość coś bym sobie kupił.
Jasio poszedł i powiedział, że dziadek by dał.
Tata mówi:
- Widzisz synku w teorii mamy  6000$ .
A w praktyce  dwie kurwy i pedała w rodzinie ! :walka:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

30

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

wracając do tematu big_smile
benz20088-przeważnie jest tak, że coś kosztem czegoś . Jezeli zależy Ci na dynamice i jes Ci to potrzebne to takie sprzegło CI to zapewni. Ale że nie ma nic za darmo to koszt  jest w bajurce i w szybszym zużywaniu części ....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

31

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Tylko że koledze benz20088 nie chodziło o sprzęgło, tylko silnik mu nie purta jak trzeba, "coś" mu się poprzestawiało.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

32

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Sorki koledzy ze sie wcinam ale mam taki problem (chyba z pąpą wtryskową)gdy naciskam na pedał gazu i powoli puszczam to jest wszystko oki problem pojawia sie wtedy gdy naciskam na pedał gazu i go puszczam tak zeby obroty silnika same spadły wtedy traktor gaśnie pomimo ustawionych obrotów na ręcznym gazie na 850 Regenerowałem juz wodziki między pąpą a pedałem gazu i troche pomogło ale i tak coś jest nie tak.Jeśli ktoś by cokolwiek wiedział w tym temacie to bym gył wdzieczny

33

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

pąpą-  pompą

34

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

To objawy dogorywającego regulatora pompy. Sama pompa może jeszcze być niezła. Czy ona nie chodzi na "sucho" ?

35

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

sorki resorki z pąpą. pompa jest smarowana z centralnego układu smarowania i olej jest w niej tak ze powinno być oki a ten tak zwany regulator pompy to da się ustawić czy tylko w rabarbar?

36

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

kamkac49 napisał/a:

sorki resorki z pąpą. Pompa jest smarowana z centralnego układu smarowania i olej jest w niej tak ze powinno być oki, a ten tak zwany regulator pompy to da się ustawić czy tylko w rabarbar?

37

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Tak Sławek 42 ma rację.Zdycha Ci regulator prędkości obrotowej.Trzeba zdemontować pompę  ,wymienić regulator i ustawić na nowo pompę tzn.żeby odcinał paliwo przy chyba jak dobrze pamiętam 2200-2400 obrotów/min.

GG 5704394

38

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Szkoda rabarbaru.
To, że pompa podłączona jest do magistrali, znaczy powinna mieć stąd smarowanie. Powinna, to nie znaczy ma. Na pewno w pompie jest olej ?
Owszem, w pompie mogą się zużyć sekcje tłoczące, wałek krzywkowy, uszczelnienia - czas swoje robi. Żeby padł regulator, trzeba się o to postarać. Jak jest olej w regulatorze pompy, to prędzej Ci serce pęknie niż go zajeździsz. Może być źle złożony przez pompiarza, przy okazji ostatniej regeneracji (jak była).

39

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

Odkręciłem pokrywkę z prawej strony pompy(bo tak mi się wydaje że ten regulator tam powinien być) i tak na pierwszy rzut oka nie ma tam zadnych luzów ,olej też jest i powinno wszystko być ok. Moze to kwestja regulacji pompy tak czy siak dziękuje za podpowiedzi, a pompe będę musiał wyciągnąć i zawieść do jakiegoś magika(moze wystarczą same czary mary i będzie śmigać;)

40

Odp: sprzęgło pompy wtryskowej

A może gdzieś powietrze ciągnie i się zapowietrza.