61

Odp: Czujnik temperatury

Wentylator pełni swoją funkcję dopiero gdy termostat się otworzy i puści wodę z silnika do chłodnicy, więc to że wentylator chodzi cały czas (na stałe), nie ma żadnego wpływu na osiągnięcie przez silnik optymalnej temperatury, bo dopuki termostat się nie otworzy to w chłodnicy i tak jest zimna woda.
Ustawienie momentu załączenia się wentylatora jest uzależnione od termostatu, który ma za zadanie tak długo przytrzymać wodę w obiegu silnika, dopuki nie osiągnie tych 80 stC.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

62

Odp: Czujnik temperatury

Wiem tato.. a sprawdzałeś swój termostat? smile U mnie w golfie pada średnio po 2 latach... sądze że 80% forszajów w Polsce ma uszkodzony termostat.... mój z pewnością otwiera się przy 50-60 oC... a co do tej elektryki w chłodzeniu to nie jestem jej zwolennikiem... nie w ciągniku smile

63

Odp: Czujnik temperatury

No chyba że się termostat wcale nie otworzy a czujnik zaniża podawane wartości temp. Wskaźnik pokazuje wtedy max 60 stopni a w rzeczywistości jest 100. Nowy termostat ! Miałem taki numer. W takim przypadku odzywają się we mnie mordercze instynkty, kogoś wypadałoby udusić. Dlatego każdy nowy termostat gotuję razem z termometrem na wolnym ogniu. Dla bezpieczeństwa, minimalnie, wstępnie uchylam grzybek zaworu termostatu. Niech silnik łapie temp. 80 - 85 stopni 15 minut dłużej niż powinien - świadomie idę na to. Nie mam za grosz zaufania do części zamiennych, żeby nawet sprzedawca zachwalał je pod niebiosa. Z czujnikiem temp. robię podobnie, z tym że podłączam do niego miernik. Nie mam czasu ani ochoty robić wszystko po dwa razy.

64

Odp: Czujnik temperatury

No u mnie jest lekko uchylony jak go teraz rozbierałem.. więc raczej pójdzie w stronę pełnego otwarcia... i to nie powinno zaszkodzić w starych ciągnikach.. tym bardziej że w temperaturach poniżej 0*C prawie nie wykonuję ciężkich robót (wywieźć gnojowicę raz na 2 tygodnie)

65

Odp: Czujnik temperatury

Ugotój go Maxi, co mu będziesz żałował, on to lubi !

66

Odp: Czujnik temperatury

Wiem wiem, w moim 323 też mam strzelony termostat, temp nigdy nie dochodzi do czerwonego, ewentualnie lekko przejdzie za połowe, ale nic nie grzebie, niech tak będzie, wentylator mam na sztywno i tez nie przerabiam, zainstaluję tylko dodatkowy czujnik temp w kolektorze wodnym , taki ze wskaźnikiem elektronicznym, będzie bardziej wiarygodny.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

67

Odp: Czujnik temperatury

gdzieś był link do takiego fajnego

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

68 Ostatnio edytowany przez karlos (2008-01-29 19:57:11)

Odp: Czujnik temperatury

na wska.temp. sa trzy skale  niebieska 0-60 bez koloru 60-80-czerwona 80 i wiecej ..mam to obcykane bo sprawdzałem dwoma termoetrami ..sprawdzałem dla siebie ...aby miec pojecie o tej skali...na tum forum nikt tego jeszcze nie pisal a moim zaniem jest bardz0o powazny problem ..jak podlaczacie czujnik tem.  wazne jest aby był podlaczony pod prod na ktory nie ma wplywu-ani swiatło ani ładowanie ...gdy podlaczymy inaczej skala skacze i skala błedu wzrasta nawed do roznicy 15 stopni ...gdy jes podlaczona pod zly prąd i właczamy światła ...strzałka na wzkazniku spada...wiec trzeba zanlesc niezalezny prad. mam 303..a co wazne ...elektryke mam nowa ..i wszystko dzila ..jedynie co w moim wariacie nie działa jest lampka w kabinie ...a tak to wszystko smiga ..

aha ..termostat mam nowy ...a to kiedy ma sie wlaczyc wentylator..ustawiamy tym kwadratowym czujnikiem ..jak go rozkrecicie tam0 jest srobeczka ktora mozemy to wyregulowac..mam na 94stopnie ...jak juz pisąlm wczesniej mam tez reczne sterowanie gdyby ten nie zalpal ...moj wiracha 303 ma 95% czesci oryginalnych ...z reszta powalcze...i napisze do was o moich postepach ..jak na dzien dzisiejszy ..jestem zadowolony z działania elektryki "cieplnej" pozdro wszystkim
                       

                                        staraj się nie pisać postów jeden pod rugim używaj edycji

\___O___/ modlmy sie za dzieci ktore utonely w przescieradle

69

Odp: Czujnik temperatury

Bezsensowne posty posprzątałem od tego jest "pokój do pogawędek"

kBk nie rozpętuj znowu burzy!!!!!

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

70

Odp: Czujnik temperatury

Panowie, prawdopodobnie padła mi pompa wodna <łożyska> i przy okazji pękł mi pasek napędzający wentylator. Gdzieś to już czytałem na forum ale nie moge tego teraz znaleść hmm Jak się zabrać za wymiane tego paska? Odkręcić pompe od wspomagania czy wystarczy odkręcić to gumowe sprzęgiełko?

71

Odp: Czujnik temperatury

Wystarczy te gumowe sprzegło i poprzekładać nowy pasek przez każdą gumme

72

Odp: Czujnik temperatury

Mam pytanie  co sie mogło stac że zaczoł wariowac mi wskaznika od tmp ?? skoczył do 120C z 50C puznijes spadł do 80C znów sie podniusł do 100C i spadł do 40C w dosyc krótkim czasie około 30min hmm dokłądniej orałem  i to mi sie wydaje nie możliwe żeby tak szybko sie zagotował dodam ze stan płynu jest ok nigdy predzej sie cos takiego nie działo:| czy to wina czujnika czy może gdzieś kable nie łączą ??czy jakas inna może byc przyczyna ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

73

Odp: Czujnik temperatury

Podejrzewam elektrykę, a konkretnie brak masy.

74

Odp: Czujnik temperatury

a po mojemu to czujnik bo o ile się oriętuje to czujnik nie jest elektryczny tylko jakiś wolframowy(ale nie jestem ekspertem więc moge się mylić)

75

Odp: Czujnik temperatury

mam inny problem kupiłem nowy włącznik grafitowy do wentylatora ale po jednym dniu nic z niego nie zostało.- skręciłem śmigło na stałe, w lecie ok , ale teraz zimno a silnik powinien mieć jakąś temperature. pewnie helmut nie wymienił na czas i zrobiła się tarka niech mi ktoś poradzi czy tę część musze wymienić czy da się to naprawić. nie mam schematu i nie wiem jak to wygląda

76

Odp: Czujnik temperatury

Chyba szczotkę kupiłeś do sprzęgła elektromagnetycznego wentylatora wink
Jak Ci się tak szybki zużywa, to może rozbierz to sprzęgło czyli ściągnij je z wałka pompy i zobacz jak wygląda pierścień ślizgowy, po którym ślizga się ta szczotka. Jeśli jest tam jeszcze trochę miedzi to spróbuj drobnym papierem ściernym 1000, 1200 wyrównać tą tarke, a jeśli już tam niewiele zostało, to chyba będziesz musiał poszukać w lepszym stanie sprzęgła. Możesz jeszcze poszukać jakiegoś zdolnego elektryka z dawnych czasów, który Ci dorobi nowy pierścień.
Na rysunku poniżej 31 szczotka, ślizga się po tym pierścieniu. Może to pomoże smile

http://images32.fotosik.pl/414/aa2ad8ca99a9df3fm.jpg

77

Odp: Czujnik temperatury

Zamontuj ręczny włącznik.

78

Odp: Czujnik temperatury

tomek1974, nie mieszaj mu w głowie, bo on pisze o szczotce, a nie wyłączniku.

79

Odp: Czujnik temperatury

Niech się nie bawi w te czujniki i bezpośrednio podłączy cewke magnetyczną w pompie wodnej do włącznika ręcznego w kabinie i kiedy będzie chciał to sobie włączy ten wirnik.

80

Odp: Czujnik temperatury

tomek1974, ja swoje a Ty swoje, ta szczotka doprowadza prąd do cewki sprzęgła, to nie jest czujnik, uwierz mi smile