Temat: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

chce  zamówic sieczkarnie tzw kielecką jeśli takie posiadacie proszę o opinie i uwagi co do tego sprzętu

2

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Napisz coś więcej o tej sieczkarni , bo nie wiem jak ona wygląda .Ja mam od trzech lat z Wągrowca załanczaną elektromagnesem .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

3

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ja mam z Kielc,jak na razie nie mam problemów z nią.Kupiłem ją w Agromie w Wągrowcu,miałem brać Wągrowiecką na elektromagnes no ale nie mieli akurat.
Fakt że aby ją załączyć trzeba trochę się pobawić tzn założyć pasek potem korbka i windujemy ją do góry na koniec klucz i ją skręcamy.W przypadku tej na elektromagnes jest chyba o wiele szybciej bo wystarczy przestawić tylko ślizg słomy i załączyć elektromagnes i gotowe. Nie wiem jaka jest różnica w cenie ale może warto zastanowić się nad tą z elektromagnesem,docenisz go na polu gdy będziesz sam i będziesz musiał założyć sieczkarnie. W dwie osoby nie ma problemu ale samemu trzeba trochę się nagimnastykować.:pa:

4

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Panowie a jak to wygląda cenowo.

5

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Gdy ja kupowałem swoją to różnica w cenie była na pewno poniżej tysiąca ale nie pamiętam już dokładnie ile bo to już 3 lata minęły.Byłem w Wągrowcu w tej firmie co robią te sieczkarnie,facet nas oprowadził po całym zakładzie.:)

6

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Kielecka kosztuje 5400 taką cene ja mam

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

WITAM wszystkich na forum.Mam sieczkarnie kelecka zwyklą przy E-512 trzec sezon. Zamontowanie tej seczkarn na polu to akes 10min  dodam ze kombajn posada heder5,60m i ne ma problemu z przerobeniem slomy i rozrzutem

8

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ja też Cię witam !

9

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

U mnie też już już 3 lata chodzi,cheder 4,2m. Jeżdżę 2 biegiem chyba że faktycznie jest dużo słomy no to 1,ogólnie nie odczuwa się sieczkarni fakt zawsze troszkę wolniej się jedzie żeby nie przeciążyć silnika.

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ja jeżdżę 1 biegiem w durzym łanie zborza.wiadomo durzy heder ale w jęczmieniu 2 bez przyspieszacza i wcale nieczuć obciężenia,są dobrze dobrane przełożenia[przekładni pasowej] sieczkarni.

11

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

dzieki za odpowiedzi .Jestem w trakcie montażu sieczkarni własnie kieleckiej wgląda solidnie    i wszystko pasuje tylko wiercenia troche jest .Co do napędu to jest ta zwykła ze ściąganym paskiem .Wmojej okolicy nikt słomy nie zbiera 100 procent do przeorania wiec inny napęd to byłby wydatek około tysiąca zł bezzasadny  .Kupiłem bezposrednio u producenta za 4600 z dowozem a było ponad 400 km w jedną strone .Jeśli byłby ktoś zainteresowany to tel do producenta 041 3031046

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ciesze sie ze wybrałeś właśnie kieleckom, będziesz z niei zadowolony. a propo ceny jak ja kupywałem 3 lata temu terz od producenta to cena była podobna.

13

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

mam pytanie przy kupionej sieczkarni jest taki załącznik z taką klapką który powinien sgnalizowac gdyby kombajn zapchał się słomą .Gdzie to ma być zamocowane chyba gdzieś nad wytrząsaczami  ale nad sieczkarnią czy bardziej z przodu  .Jeszce gdzie  podłączyć te przewody , to ma swiecić czy trąbieć  czy może jeszcze coś innego z góry dziękuje   za odpowiedzi

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

ten czujnik z taką klapką montuiesz na tyle .na wylocie słomy ugury nad sieczkarnią. a czuinik ja mam podłęczony pod sygnał dżwiękowy [szybciej usłyszysz niż zobaczysz lampke kontrolnom]

15

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

.U.góry na suficie centralnie nad sieczkarnią czy u góry nad sieczkarnią na tylnej ścianie?

16 Ostatnio edytowany przez PrzemoO (2009-04-24 07:13:45)

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Na tylnej ścianie nad sieczkarnią.:D

17

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ja również jestem w trakcie montowania tej sieczkarni i koleś co kupiłem od nigo mnie zrobił w balona ;/ okazało sie ze kolo na odrzutnik jest za duże i jedno kolko do napinacza jest nie takie ale na szczescie powiedzial ze przysle inne (a co do kola na odrzutnik to mowil ze sa 2 typy mniejsze i wieksze). Kupowałem ją prosto od producenta i płaciłem 4400zł i 100 za transport i czekałem na nią chyba z 2 tygodnie jak nie więcej

18

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

łukasz15 podajnomi numer na komurke też za te kase i czekam już tydzień i naco gościowi zwrócić jeszcze uwage jeżeli to ten sam niby z kielc

19 Ostatnio edytowany przez Matey (2009-07-03 18:55:42)

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ale o której kieleckiej sieczkarni mówicie? Bo z tego co mi znajomy tłumaczył, to firma z Kielc, Kielce-Dyminy jak dobrze pamiętam produkowała sieczkarnie do m.in. Fortschrittów, ale po pewnym czasie częśc osób się wyłamała i produkują swoje sieczkarnie, praktycznie niczym nie różniące się, jedyna różnica jaką widziałem, to to, że kupując oryginalna kielecką sieczkarnię, dajesz przystawkę razem z kołem do wyważenia, natomiast w tej drugiej o której mówie, dostajesz tylko przystawkę, wiercisz otwory na kole odrzutnika i przykręcasz. Nie wiem jak w oryginalnej kieleckiej, ale w tej drugiej firmie (dowożą osobiście do domu) jest troche wiercenia, niebardzo otwory pasują na śruby, sam jestem na etapie montażu, w trzy osoby jakieś półtora dnia i 85% pozakładane

Aha i mam pytanie, czy chcąc kosząc bez sieczkarni wystarczy ściągnąc pas napędzający z odrzutnika, czy trzeba drugi pas też ściągac?

20

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Nie trzeba go ściągać,ale jak opuścisz  sieczkarnie to on wtedy luźno wisi i dotyka tylnego koła więc i tak musisz go podwinąć.