21

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

rmalis tu masz numer telefonu: 0-609-543-593
a tu jest ogłoszenie tego sprzedawcy http://www.allegro.pl/item680832669_roz … arnie.html
Jeśli czekasz od niego na sieczkarnie to radze ci zadzwonic i odmowic i kupic sobie gdzie indziej. Nigdy więcej bym nie kupił tej sieczkarni ze zwgledu na wlasciciela jest to osoba z ktora sie nie mozna dogadac i tłumacze juz mu 2 tygodnie ze kolo na odrzutnik mi ma wyslac to mniejsze a on mowi ze wysle i nic. Wczoraj sie tata zdenerwowal i powiedzial mu ze albo wysle to kolo albo niech przyjezdza i sobie ja zabiera i odda pieniadze. Szczerze nikomu nie polecam tej sieczkarni z tego ogłoszenia

22

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Witam. Kupiłem sieczkarnie kielecką do Fortschnitta E514 z napędem od odrzutnika i jest problem z założeniem i nie mam gdzie podpatrzyć jak zamontować. Mam instrukcję ale przydałyby się jeszcze fotki zamontowanej sieczkarni. I tu wielka prośba do forumowiczów, proszę o zdjęcia zamontowanej sieczkarni na adres pprzemekk8@wp.pl   Z góry dziękuję .

23

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ja mogę wstawić zdjęcia zamontowanej ale jutro, jeśli jest jeszcze taka potrzeba.
Mam za to inną sprawę. Ktoś wymieniał noże w tej sieczkarnii? Ja chcę wymienić, ale nigdzie nie ma takich. W jednym sklepie mieli takie same ale produkcji prywaciarskiej, z pociętej blachy, a i tak nie potrafili powiedzieć do czego one są. Ja chciałem porządniejsze, może Gerlach.

24

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

jakiej firmy masz sieczkarnie

25

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

PPUH ul. Wojska Polskiego 96, Kielce 25-364. Rok prod. 2005, założona 2006.

26

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

S.C. Raczyńscy
Nie mam "edytuj", dlatego nic nie mogę dopisać.

27

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

witam koledzy czy montował ktoś z was sieczkarnie od 514 do 524 mam z Wągrowca na elektromagnes i jest trochę przeróbek robił może ktoś coś takiego prosił bym o kontakt i pomoc

28

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Witam, potrzebuję instrukcję obsługi do fortschritta e 516 w języku polskim, tydzień temu sprowadziłem sobię taką maszynę z czech i niestety jest bez instrukcji obsługi, pierwszy raz mam forsznita, w mojej okolicy niema fochowca który jeździł takim sprzętem.
bardzo proszę o pomoc

29

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Nie ten wątek Panie kolego..... za to ja w temacie. Kupiłem sieczkarnie z Kielc z firmy Pana Sapała i po 15 minutach siekania dzisiaj rzepaku skręciło i zrzuciło pas . krzywo przymocowana jest przekładnia i napinacz. Muszę do nich zadzwonić- dali 2 lata gwarancji na tą sieczkarnie .... tylko się wkurw..em bo bede musiał jakoś sie słomy pozbyć

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

30

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ja mam poważny problem z moją sieczkarnią.
Słoma idzie przez nią bez problemu. Jednak takie rośliny bardziej krzaczaste jak rzepak, gorczyca i trochę wieksze chwasty nie chcą przelatywać przez sieczkarnię i się zawieszają nad nią.
Oglądałem kilka innych i wszystko wygląda normalnie. Jedyna rzecz która mnie martwi to położenie blachy spadowej.
Na jakiej wysokości i w jakiej odległości od przeciwnoży macie zamontowaną tą pochyła blachę spadową? U mnie jest jakieś 8 - 10 cm od wirnika i 4 - 5 cm nad przeciwnożami. Myślałem, że słoma spadając ześlizgnie się po tej blasze wprost pod noże wirnika, a tu nie chce. Czy macie tą blachę bliżej wirnika, może niżej lub wyzej?
Pomóżcie, bo mieć sieczkarnię i nie móc z niej korzystać to porażka.
A i z tyłu są krawędzie z blachy w miejscu łaczenia się sieczkarni z ramą. Może to na tych krawedziach wszystko się zawiesza?
Z góry dzięki za podpowiedzi.

31

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Możesz  zadzwonić  pod  ten numer 606340634  zaopatruje się  tam w części  i kupiłem tam   instrukcję  do  512  ale tylko po niemiecku  6-ść lat temu  cenna  ok 100 zł

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

32

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

spróbuj kolego DoktorB pochylić przeciw noże tak żeby tylko połowa mijała sie z nożami. ja tak w rzepaku robie bo słoma jest krucha i tyle wystarczy a nie obciąża tak ccałości, natomiast w zbożach ustawiam z powrotem na miejsce

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

33

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Przesunąłem blachę spadową na 1 cm od noży i 1 cm nad przeciwnożami. Jak na razie wszystko idzie dobrze. W zbożach zawsze szło dobrze ale zobaczymy w gorczycy co będzie się działo. W rzepaku przeciwnoże rzeczywiście można opóścić ale to nie jest rozwiązanie. Ma ciąć i koniec. Zauważyłem, że gdy blacha spadowa była te kilka cm od przeciwnoży, to słoma miała tendencję do zabijania się na krawędzi przed przeciwnożami i dodatkowo była dobijana do tej krawędzi nożami wirnika. Teraz nie żadnej możliwosci oprzeć się o nic. Albo spadnie pod nóż albo poleci przez pokrywę nad wytrząsaczami. Zobaczymy.

34

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Witam. Koledzy może ktoś ma na zbyciu koło pasowe napędzajace sieczkarnię kielecką chodzi mi o to koło które jest dokręcane do tego na odrzutniku słomy co pas płaski po nim chodzi

35

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Witam. Panowie kupiłem sieczkarnie od bizona i chce ją zampntować do mojej 512. Problem w tym, że nie posiadam koła pasowego napędzającego sieczkarnię chodzi mi o to co jest montowane na odrzutniku słomy. Ze względu na to, że cena koła to koszt w granicy 600 zł pomyslałem czy nie można by było wziąć napęd bezpośrednio z silnika i tu rodzi się problem ponieważ nie wiem jakiej średnicy są koła pasowe w oryginalnej sieczkarni do 512 gdyż obawiam się, żę sieczkarnia może mieć za małe obroty i nie da rady sobie z siekaniem słomy. Jak któryś z kolegów mógł by mi podać wymiary wszystkich kół napedzających sieczkarnie oryginalną ( np koło pasowe na silniku 250 mm koło pasowe przekładni współpracujące z kołem na silniku 300mm itd.) z góry dziekuje.

36

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Słyszałem  że aby zwiększyć jakość ciętej słomy i zmniejszyć przy tym opory sieczkarni wystarczy naciąć po dwa ząbki na nożach .Wydaje mi się to prawdziwe.Może ktoś próbował?

37

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

No to lepiej założyć noże ząbkowane, mam takie przy sieczkarni BISO i jak miałem w dołku łubin z zielskiem to aż para szła z sieczkarni a wszystko ładnie i krótko pocięło

E 516 na części
Telefon 695 076 269

38

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

no właśnie tylko cena noży ???

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

39

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

no właśnie nie wiem ale jak ktoś dużo sieczkuje słomy to pewnie warto bo dobrze potnie i przy tym lekko idzie przez co paliwa wiele więcej nie łyknie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

40

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

jak liczyłem do swojej to pół z tego co sieczkarnia big_smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38