41

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Panowie z ostrzył ktoś noże tak jak się czasami kosę ostrzy krążkiem  ścierny z papieru

42

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

nóz ząbkowany 17-20 zł do biso

mdw

43

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ja ostrzę normalnie szlifierką i słoma wychodzi pocięta super i lekko idzie. Mam też kielecką, i ostrzę tak ze dwa razy w żniwa.

44

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Witam Panowie mam pytanie odnośnie skrzyni biegów przy e-512
Co może być przyczynom że widełki przesuwu 1wsteczny mi pękają zdarza się kilka razy w sezonie
Prosze o porady co zrobić puki jeszcze jest czas

45

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Wyregulować zwalniacz obrotów (ten połączony ze sprzęgłem)

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

46

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Witam Mistrzu a coś więcej w którym miejscu dokładniej jest ten zwalniacz a może jakąś fotkę
pozdrawiam

47

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

witam panowie mam sieczkarnie przy 514 z wagrowca załaczana  na magnes i słabo mi tnie słome i rorzuca  słometak zewidac kazdy przeiazd kombainu czy morze ma za małe obroty na sieczkari na silniku mam 2.300 morze ktoś miał taki problem proszę o porade

48

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Jak masz napęd sieczkarni z silnika to tak ma. Kumpel ma napęd z koła młocarni i o wiele lepiej to wygląda.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

49

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Policz sobie ile masz obrotów na sieczkarni. powinno być coś koło 3tyś.  KOnstrukor tego cuda nie pomyślał o tym że jest strasznie nisko a przy hederze 5.6-5,9m słomy jest masa.....
szwagier ma taką  jakoś mu to rzuca pobaw się tymi blachami- kierownicami może będzie szerzej.

50

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Dokładnie.  Miałem przy 512 z heder em 5.7m kielecką z napędem od koła odrzutnika. Może nie cięła tak jak oryginał od 516 ale o niebo lepiej niż u sąsiada ta z wągrowca co miała napęd od silnika

Siły na zamiary zmierz....

51

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Nie ważne skąd napęd. według mnie najlepiej z silnika by nie obciążać dodatkowo głównego pasa. Ważne jest przełożenie....

52

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ja tylko potwierdzam zdanie Marka. Co byłoby jednoznaczne z tym, że przełożenie ma lepsze i obroty wyższe. Wiec i robotą lepiej zrobiona.

Siły na zamiary zmierz....

53

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ja mam z Wągrowca, ale nie na elektromagnes, napędzana z silnika i tnie jak złoto, że w pszenżycie 6-7t nie było widać ze ścierniska słomy. Po drodze mam dwie przekładnie i obroty koło 3 tyś. ma.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

54 Ostatnio edytowany przez Matey (2018-07-17 11:38:27)

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

znacie moze rozmiar pasa w tej sieczkarni ktory idzie do wirnika? bo mam jakis katalog od tej sieczkarni i sa tam niby dwa pasy 22x14x5314 ale wydaje mi sie ze jeden z tych pasów jest dłuzszy

55

Odp: Sieczkarnia kielecka do E 512 i E 514

Ja powiem tylko, że pasy które dali w zestawie były do bani. Za długie. Musiałem dokładać napinacze żeby to jakoś chodziło

Siły na zamiary zmierz....