Temat: Pompka sprzęgła 323A

Witam
Opisywałem już mój problem ze sprzęgłem we wcześniejszym poście. Doszedłem co się stało, przepuszcza mi pompka sprzegła ( po całym dniu jazdy zbiorniczek z płynem DOT jest pusty). Potrzebuje części i wiedzy do jej zregenerowania lub nowej pompki o ile nie kosztuje majatku.

2

Odp: Pompka sprzęgła 323A

wumień uszczelniacze koszt ok 50 zł max

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Pompka sprzęgła 323A

mam problem ze sprzegłem w zt323. problem jest że niechce sie cofać do kąca wysprzeglik (ten który jest polączony za siłownikem pneumatycznym i dochodzi do niego hydrol) a mianowicie jest odpowietrzone niby wszystko dobrze ale po dwóch dniach jazdy nie cofa sie do kąca.
łożysko oporowe sie obraca aż sie zaczyna ślizgać sprzeło. jak upuszcze hydrolu z wysprzeglika albo z tej pompki co jest wyżej pod pedałem to tłoczek sie cofnie i jest ok.  jakieś ciśnienie go blokuje co to może być? prosze pomórzcie

4 Ostatnio edytowany przez Bartosz955 (2011-08-16 22:48:46)

Odp: Pompka sprzęgła 323A

na początek załóż sprężyne jeśli nie ma, ale to chyba będzie jakaś grubsza sprawa

5

Odp: Pompka sprzęgła 323A

U mnie tak było po kompinacjach z regulacjami i sprężynami okazało sie ze jest ścięta kulka w pompce sprzęgłowej .Wymieniłem na nowom i jest dobrze i nic sie nie dzieje .

6

Odp: Pompka sprzęgła 323A

Marcin K napisał/a:

U mnie tak było po kompinacjach z regulacjami i sprężynami okazało sie ze jest ścięta kulka w pompce sprzęgłowej .Wymieniłem na nowom i jest dobrze i nic sie nie dzieje .

dzieki jak bede miał troche czasu to rozbiere i zobacze

7

Odp: Pompka sprzęgła 323A

O jaką kulkę chodzi. Ja rozbierałem pompkę i żadnej kulki tam nie widziałem.

8

Odp: Pompka sprzęgła 323A

Już  wiem co za kulka. Rozebrałem pompkę przed wejściem na to forum, tej kulki tam nie było (wyczyściłem poskładałem) - sprzęgło dalej nie cofało się, więc  następnie poczytałem posty - mądrzejszy poszedłem do garażu, wstawiłem kulkę i wszystko pięknie działa.
PS. Miejsce wstawienia tej kulki było opisane na tym forum. Pozdrawiam.