Temat: Piszczący rozdzielacz

Witam wszystkich mam problem z rozdzielaczem a mianowicie jak podnoszę albo opuszczam np. pług i dłużej przytrzymam wajchę od podnoszenia to strasznie coś buczy gdzieś w okolicach zbiornika z olejem  , oleju w zbiorniku mam około 30 litrów, jak olej jest zimny to jeszcze gorzej buczy. Co to może być za przyczna bo od tego buczenia to oguchnąć można bardzo proszę o radę.

2

Odp: Piszczący rozdzielacz

rozdzielacz to taki punkt gdzie się cały syf zbiera (takie sitko). Po latach pracy masz tam dużo więcej ciekawostek niż na filtrze hydrauliki (jakieś kawałki oringów, kawałki metalu). Może jakiś paproch gdzieś ci wpadł i powoduje takie piszczenie. Ja ostatnio rozbierałem poszczególne sekcje i tą tylną część rozdzielacza (zawór i te dzwignie od orki) i sporo kawałków metalu było (jakby kawałki podkładki stalowej)... skąd?? nie mam pojęcia.. krążyło po hydraulice aż gdzieś tu wpadło i zostało..

druga sprawa to zawór ciśnieniowy. Może ktoś napodkładał tam czegoś i ci ryczy. Jego sprawdź na początku wink

3

Odp: Piszczący rozdzielacz

A gdzie ten zawór ciśnieniowy jest i jak on wygląda

4 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-03-16 20:14:38)

Odp: Piszczący rozdzielacz

http://www.fotoload.pl/123aa36/80aee23b6deed4e28da247537864246310802_min.jpg

Fotka z innego wątku.

5

Odp: Piszczący rozdzielacz

To trzeba rozkręcić ten zawór i go przejrzeć , a jak to nie ten zawór to co to jeszcze może być???

6 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-03-16 20:37:52)

Odp: Piszczący rozdzielacz

Może najpierw odkręć taki duży aluminiowy korek, a właściwie sam dekiel z niego. korek od wlewania oleju hydraulicznego do zbiornika, bo buczy Ci olej jak idzie powrotem, a w tym korku jest filtr oleju, który filtruje olej powracający do zbiornika. Może być już zapchany ten filtr.

Ten korek jest pod klapką, którą otwierasz jak chcesz sprawdzić poziom oleju hydraulicznego w zbiorniku, obok wskaźnika . Jest tam jeszcze jeden filtr przykryty blaszaną puszką on z kolei filtruje powietrze wpadające do zbiornika. Nie mam dnia na pisanie logiczne.

7

Odp: Piszczący rozdzielacz

Ale tam na tym korku są tylko takie magnesy a gdzie tam jest filtr

8

Odp: Piszczący rozdzielacz

Ja też mam tylko magnesy, a filtr powinien być poniżej nich. Poprzedni właściciel wywalił, chyba stwierdził, że jak czegoś nie ma to się nie psuje. Więc jeśli nie masz filtra to albo te magnesy robią taki hałas albo to wiaderko co jest poniżej, takie z wężykiem przymocowanym do dna.

9

Odp: Piszczący rozdzielacz

Nie wiem jutro sprawdzę jeszcze ten zawór , a to nie będzie czasem zajechana pompa???

10

Odp: Piszczący rozdzielacz

Podnośnik działa Ci normalnie, jak dochodzi do końca a Ty dalej trzymasz wajche to zawór przeciążeniowy się otwiera i upuszcza olej, a że robi to nerwowo to wina i braku filtra, możliwe że i zawór trochę się przycina, pompa jak jest stara, a jest to pompa tłoczkowa też nie utrzymuje równomiernie ciśnienia. Tak wszystko po trochu powoduje, że hydraulika zamienia Ci się w kościelne organy wink

11

Odp: Piszczący rozdzielacz

mpierzak92 powiedz najpierw czy wcześmiej było ciszej bo według mnie to buczy pompa hydrauliczna bo ma za ciężko jak podnosisz czy opuszczasz to nie wolno za długo trzymać.Szukasz awarii której nie ma.

12

Odp: Piszczący rozdzielacz

Ja jak kupiłem ten traktor to już tak buczało ale jak jezidziłem z przyczepą i kiprowałem to wtedy trzeba przytrzymać wajche bo przecież od razu nie wykipruje i wtedy też buczy

13

Odp: Piszczący rozdzielacz

Przewody, którymi pompa podaje olej na rozdzielacz masz metalowe ?
Oryginalnie to są 2 metalowe rurki.

14

Odp: Piszczący rozdzielacz

Mam jeden wąż i jedną rurkę

15

Odp: Piszczący rozdzielacz

Ja bym tą rurkę też na wąż wymienił, będzie ciszej, chociaż jeśli hydraulika robi hałas gdy kiprujesz przyczepe to coś nie jest w porządku.

16

Odp: Piszczący rozdzielacz

To hałasuje gdzieś w pobliżu zbiornika z olejem

17

Odp: Piszczący rozdzielacz

Pod zbiornikiem w obudowie sprzęgła masz pompę od podnośnika, w okolicy idą przewody hydrauliczne. Tam jest trochę części które mogą hałasować. Możliwe że masz coś na dnie zbiornika oleju i jak pompa zasysa olej to to gdzieś się telepie, ale bez spuszczenia oleju nie zobaczysz chyba.

18

Odp: Piszczący rozdzielacz

Jutro to jeszcze raz przejże jak wrócę ze szkoły jak coś to jutro się jeszcze odezwę, ale na razie wszystkim dzięki za podpowiedzi.

19

Odp: Piszczący rozdzielacz

Dzisiaj przejrzałem jeszcze raz to wszystko i zauwarzyłem że jak podnosiłem dzisiaj agregat to strasznie ryczało i ta rurka co idzie pod spód rozdzielacza ona idzie też do pompy olejowej to ona tak ryczała i cała drżała ale czemu ona tak drży to nie wiem. Może ktoś wie???

20

Odp: Piszczący rozdzielacz

ale jak drzy to musi gdzieś tez udezac ze chałas robi sprawdz czy gdzieś nie udeza bo jak ją przetnie to olej wypompuje zanim zobaczysz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile