161

Odp: Układ kierowniczy

wtam mam taki problem zalozylem nowa pompe wyczyscilem ten zawor od wspomagania sprzegla i hamulca tak wiec sprzeglo chodzi dobrze ale na postoju nie moge skrecac kierownica jak jest jeszcze zimny ciagnik to cos tam da sie skrecic ale pochodzi chwile i nie idzie wcale gdzie szukac problemu czy jest jeszcze jakis zawor czy orbitrol siad

Fortschritt zt 423 a razy 2

162

Odp: Układ kierowniczy

Zawór z prawej strony przy zbiorniku paliwa. Tam jest zasilenie ze spływem połączone zaworem. Chodź wątpię, żeby to siadło z chwili na chwilę.

163

Odp: Układ kierowniczy

A przed wymianą pompy jak było ze wspomaganiem?

164

Odp: Układ kierowniczy

podłącz zegar to będziesz wiedział czy jest ciśnienie.

165

Odp: Układ kierowniczy

Przed wymiana pompy bylo jeszcze gorzej wymienilem pompe na ruska i jest troche lepiej ale w miejscu krecic nie idzie nie moge znalez tego zaworu dokladnie gdzie patrzec

Fortschritt zt 423 a razy 2

166

Odp: Układ kierowniczy

Jak masz tą osłonę przykręcaną na dwie śrubki to pod nią będzie. Osłona z prawej strony maski nad akumulatorem,co zasłania zbiornik paliwa.

167

Odp: Układ kierowniczy

nie ma tego zaworu nigdzie przelecialem weze i na zasilaniu i powrocie nie ma zadnego zaworu

Fortschritt zt 423 a razy 2

168

Odp: Układ kierowniczy

Na przewodzie zasilającym orbitrol powinien być. Jeżeli go nie ma to tym bardziej ciśnienie powinno być na orbitrolu... Sam już nie wiem, gdzie jeszcze może być feler...

169

Odp: Układ kierowniczy

kurcze no naprawde nie ma w 303 mam taki zawor a w 323 oby dwuch nie ma tylko ze w jednym sie kreci leciutko a w tym drugim no za cholere

Fortschritt zt 423 a razy 2

170

Odp: Układ kierowniczy

michu a odpowietrzałeś po wymianie pompy ten układ ja jak robiłem orbitrol to to samo też kierownica koniem stała i nie szło kręcić wystarczyło go odpowietrzyć i wróciło wspomaganie i to na oryginalnej pompie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

171

Odp: Układ kierowniczy

w tygodniu robiliśmy zmianę pompy na tą boczną od ify i nic nie trza było odpowietrzać tylko fest przekrój szlałcha musi być na zasilaniu pompy, 516 na dawcę w tym celu w sam raz big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

172

Odp: Układ kierowniczy

no patrze w nim juz pare dni nie wiem zaworu nie ma pompa nowka weze wszystko wpozadku i jest tak rano jak odpale to jeszcze idzie krecic z lekkim oporem ale idzie pol godz pochodzi wspomaganie ucieka objawy jak by pompa byla do kitu ale jest nowa nie odpowietrzalem nic rozumiem ze jak by stala caly czas koniem w miejscu ale to nie te objawy a w olbitrolu nie ma jakis zaworow czy cos w tym stylu

Fortschritt zt 423 a razy 2

173

Odp: Układ kierowniczy

trochę dużo roboty jest żeby podmienić orbitrol, ale może nie ma innego wyjścia jak spróbować. Zawory są, zależy jeszcze jaki orbitrol jest. A może ta nowa pompa nie jest wcale taka dobra? :hmmm:

174

Odp: Układ kierowniczy

ja jak rozebrałem raz orbitrol to przez przypadek wypadła mi taka sprężynka i kulka na jednym wyjściu nie zauważyłem złożyłem to  z powrotem uszczelki nowe bo ciekło i złożyłem z powrotem założyłem podłączyłem przewody i lipa nie działa odpowietrzamy dalej lipa potem się okazało że to co się zgubiło wsadziliśmy z powrotem odpowietrzyliśmy układ i działa   z powrotem też 3 dni zanim się dopatrzyliśmy o co chodzi

Nie ma to jak FORTSCHRITT

175

Odp: Układ kierowniczy

może nie te obroty pompy? ale to by od razu uszczelniacze wywaliło

E 516 na części
Telefon 695 076 269

176

Odp: Układ kierowniczy

Witam. Mam problem z Forschritt zt323. Otóż sprzęgło oraz hamulec stwardniało. Pozatym brak wspomagania w kierownicy. Ciśnienie jest ok. W czym może być problem?

177

Odp: Układ kierowniczy

Odpowietrzyć trza!!

178

Odp: Układ kierowniczy

Karol1234 napisał/a:

Witam. Mam problem z Forschritt zt323. Otóż sprzęgło oraz hamulec stwardniało. Pozatym brak wspomagania w kierownicy. Ciśnienie jest ok. W czym może być problem?

ok to znaczy ile ?

179

Odp: Układ kierowniczy

Trochę nie na temat ,ale może ktoś się orientuje gdzie można dostać podkładkę zabezpieczającą nakrętkę łożyska przedniego koła w 323. Po sklepach takich dużych nie mają ani Pszenno i Panków też na thu też nie ma.

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

180

Odp: Układ kierowniczy

Na złomie, może w agromie ( od czegoś pewnie pasuje ) lub u tokarza....