21

Odp: obroty silnika

Ostojnik w pompie paliwowej sprawdź, i filtr powietrza

22

Odp: obroty silnika

sławek77 napisał/a:

...Pompę wymieniłem na inną i to samo...

sławek77 napisał/a:

Przewody paliwowe nowe, paliwo dobre reszta sprzętu lata, silnik w zeszłym roku zaczął robić to samo a w tym roku dostał remont i tak jest to samo...

A przy okazji remontu, robiłeś też i pompę wtryskową? Czy przypadkiem ta druga pompa nie była podobnie zajechana/wyregulowana?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

23

Odp: obroty silnika

Pompa wtryskowa jest w 100 % sprawna miałem ją w ciągniku dla sprawdzenia i idzie jak burza, myślę że to jednak będzie coś z linką od gazu, wczoraj zauważyłem że po dodaniu gazu do dechy przy pompie nie zawsze jest do oporu, wymontuję linkę i wyreguluję wszystko od nowa zobaczymy co będzie.

24

Odp: obroty silnika

Linka, cięgła jak najbardziej, też lubią czasami broić. Sprawdź też dobrze dźwignię gazu przykręconą bezpośrednio do ośki pompy. Tam bardzo często lubi znacznie się powiększyć otwór, do którego przykręcone jest cięgno/linka gazu. Robi się z niego spore jajo i z tego powodu też mogą być podobne problemy.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

25

Odp: obroty silnika

Dzięki Piotrze za wskazówkę, na pompie jest delikatny luz ale nie ma wpływu na obroty sinika, okazało się że pancerz linki był pęknięty a w pierwszej chwili nie było tego widać, po założeniu nowego pancerza i wyregulowaniu obroty trzyma równo 2100 big_smile

26

Odp: obroty silnika

A jakie obroty powinien mieć w pozycji start?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

27

Odp: obroty silnika

Witam, posiadam fortschritta 512 i mam mały problem dotyczący : wjeżdżając w pole przy obrotach 1900 zaczyna mi tracić obroty, mam już wymienione pompkę zasilającą, przewody zasilające  ( ogólnie silnik jest po remoncie). Mam zwiększyć mu obroty czy jak?  Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki.

28

Odp: obroty silnika

ma mieć 2000 a wcześniej było ok

29

Odp: obroty silnika

2000 pod obciążeniem musi mieć.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

30

Odp: obroty silnika

Ale chodzi mi o pierwszy ząbek start, ile na nim powinien mieć  skoro w polu max ma 2000?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

31

Odp: obroty silnika

U mnie wcześniej wszystko było ok z nim. Silnik był robiony i dobrze działał. Teraz jak po jakimś czasie przy obrotach do 2000 zaczyna słabnąć.  Wiecie może za co mam się zabrać żeby wrócił do formy?

32

Odp: obroty silnika

Jeśli słabnie to masz zapchany filtr paliwa ,słabą pompke,przypchany przewód albo ciągnie powietrze.Filtr powietrza oczywiście sprawdzony.

33 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2013-08-08 18:14:16)

Odp: obroty silnika

Spokojnie możesz go podkręcić na 2400 obr. Możesz to zrobić na ograniczniku przy dźwigni gazu, a jeśli tam się nie da, to bez ingerencji pompiarza się nie obędzie. Sprawdź jeszcze zaworek ciśnieniowy na pompie przy powrocie paliwa. Poza tym wyreguluj zapłon i zawory.
A pompa wtryskowa przy okazji tego remontu też była remontowana? Wtryskiwacze dobrze pracują?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

34

Odp: obroty silnika

Dzieki za pomoc, doszłem do tego, przyczyną była zła uszczelka przy filtrze paliwa. A teraz kosząc zaczęły spadać mi obroty przy młocarni wiecie może dlaczego?

35

Odp: obroty silnika

Któryś pas się skończył albo naciągnij napinacz.

36

Odp: obroty silnika

tomek mówisz o tym szerokim pasie, tam jest jakaś regulacja na napinaczu? Bo kombinowałem coś na tej sprężynie od dźwigni młocarni, ale chyba za mocno tam naciągnałem bo kiedy młocarnia była wyłączona palił mi pas

37

Odp: obroty silnika

A ja przy swoim wieszam w kabinie na tej korbce odważnik bo podczas pracy nastąpiło rozkręcanie i obroty spadały.

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

38

Odp: obroty silnika

Tak ale nie przesadzaj z dokręcaniem bo łożyska polecą w rolce albo naciąg będzie pękał.

39

Odp: obroty silnika

Po tym jak poluzowałem jest w miare ok, poza tym że pas lata mi na każdą strone i czasami spada, więc jeśli się nie myle typowe oznaki zużycia pasa. Czesto je zmieniacie?

40

Odp: obroty silnika

Ja mam od momentu zakupu kombajnu czyli ok 8 lat