61

Odp: obroty silnika

Zbyt duża dawka to rozumiem, że może grzałby się, ale zbyt mała - nie widzę powodu.

no   własnie   paradoksalnie   tak   jest    Piotrk   ładnie   to  wytłumaczył   pare  postów   wczesniej      ja   taką   sytuacje  miałem  w   golfie  1,6 td

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

62 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2014-03-29 01:15:25)

Odp: obroty silnika

lolekzetor napisał/a:

...dam  pompe  do  sprawdzenia     tylko  teraz  tyle  partaczy     no  ale   moze  jeszcze  sprawdzic  pompe  potrafią;d   bo  broń  boże  dotykac:)   nawet   w  Iławie   nie potrafią  równo   dawki  na  sekcjach  ustawic  (przygoda  szwagra  z  pompą  od  zetora 7245)

Dlatego właśnie, pewnego pięknego dnia, sam w końcu zacząłem robić "moje" pompy. Wszyscy "moi" starzy i nowi pompiarze po kolei wykładali się jeden za drugim, aż w końcu nadszedł czas aby wziąć je w swoje ręce, bo inaczej interes by upadł... Ze sprawdzaniem pomp też jest różnie. Pamiętaj, że pompa na stole kręci się tak, jak pompiarz kręci stołem, a w silniku jest już zupełnie inaczej. To silnik kręci pompą, a pompa silnikiem i nagle może się okazać, że pompa wcale tak ładnie nie chodzi jak to było na stole... Pompiarz już tam pokrętłem czy guziczkiem obrotów nie ustawi, a w rozmowie rozłoży ręce i z rozbrajającą szczerością stwierdzi, że nie ma zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje i ostatecznie winę zwali na zużyty silnik. Przerabiałem to nie raz ale na szczęście te problemy mam już za sobą. Teraz uzależniony jeszcze jestem tylko od szlifierzy, ale i nad tym powoli pracuję....

Jeśli chodzi o te detergenty, to nimi niestety nic już nie wskórasz. One mogły coś pomóc, ale kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu. Dziś cały ten syf z półbloczków musisz wydłubać i wyskrobać ręcznie, bo płukanie jest dobre tylko w przypadku płukania jamy ustnej po myciu zębów. W przypadku silników to zwykły chwyt marketingowy, na który wiele osób się nabiera... Koledzy, którzy to przerabiali, pewnie potwierdzą Ci to zaraz.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

63

Odp: obroty silnika

Kamień w silniku jest tak twardy, ze ciężko go jakimś skrobakiem czy meslem nieraz wydłubać. Ja nadłubałem 3/4 wiaderka ok 10l, a bywa pewnie u niektórych więcej. Silniki niektóre całe życie na wodzie chodzą i tak już się będzie działo coraz częściej. Mi gość który przywiózł z Niemiec powiedział, że płynem zalany,,,, jednak dobrze że sprawdziłem, bo byłbym w lekkim szoku,a silnik do roboty.
Z tym przegrzewaniem nigdy nie pomyślałbym w ten sposób, ale jak to powiedzieliście- paradoksalnie. Bo mi się wydawało, że jak silnik nie ma mocy to redukuję mu obciążenie. No, ale faktycznie dopiero po jakimś roku używania ciągnika w różnych pracach poznałem go i wiedziałem kiedy jest, a kiedy nie jest przeciążony.

64

Odp: obroty silnika

Niedaleko mnie jest taki pompiarz co tak samo siedzi w samochodach, pompowtryski itd. Sąsiad ma warsztat i robił kiedyś ostrówka, pompe zawiózł właśnie do tego gościa a on specjalnie ustawił mu większą dawkę bo mówił że z doświadczenia wie że silnik ma wtedy lżej i wcale nie musi więcej spalic paliwka

E 516 na części
Telefon 695 076 269

65

Odp: obroty silnika

Coś w tym jest, bo w 323 i Jumzie podkręcił mi dawkę i teraz to dopiero grają te silniki. Dyma puści przy dodawaniu gazu, ale palić więcej nie palą.

66

Odp: obroty silnika

Taki dymek przy dodawaniu gazu coś pięknego
https://www.youtube.com/watch?v=M5m4QgmhyCQ  16 sekunda

E 516 na części
Telefon 695 076 269

67

Odp: obroty silnika

Taki dymek to nic innego jak złotówki wydmuchiwane w powietrze .

68

Odp: obroty silnika

Mam pytanie do znawców tematu. W moim forszaju silnik nie trzyma obrotów...jakoś tak dziwnie pracuje ten silnik.. Nie trzyma obrotów tak jak np. bizon tylko jak ma cięzko to obroty mu spadają że ledwo się wlecze.. za to z górki tak się rozbryka, że musze ujmować gazu. IFA tak ma? trochę mnie to denerwuje bo w moich okolicach jest górzysty teren (nie bardzo ale jednak) i do tego jak jest ''cięzka'' odmiana zbóż to po prostu brakuje mocy.

69

Odp: obroty silnika

jak słaby to się zapowietrza albo pompa -wtryski do przejrzenia

70

Odp: obroty silnika

Może silnik z pompą jest z ciężarówki wzięty?

71

Odp: obroty silnika

Albo najprostsze-przytkane sitko w odstojniku.

72

Odp: obroty silnika

Na przydkanym to by nie kosił nawet  z górki smile

73 Ostatnio edytowany przez forszaj303 marek (2015-10-17 20:51:28)

Odp: obroty silnika

jak kopci to wtryski lub pompa,jak nie kopci to sie zapowietrza.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0

74

Odp: obroty silnika

U mnie jest to samo! Z górki bryka a pod górkę spada. Wszystko zaczęło się jak dałem pompę i wtryski do Pankowa sad

75

Odp: obroty silnika

ja mam pompę samochodową i super chodzi nawet lepiej wchodzi na obroty niż zwykły obecnie kupiłem następna 514 (3) silnik po generalce w Niemczech w Polsce kosił 8 sezonów u znajomego 40 ha rocznie sieczkarnia biso 2 hedery  tylko 2 bębny hamulcowe do zrobienia

76

Odp: obroty silnika

Jak miałem 516 z silnikiem jelcza i regulator samochodowy to podczas pracy na obrotach max nie robiło to różnicy, gorzej jak wysypywać zboże powiedzmy na pół gazu wtedy obroty "falowały". Jak założyłem pompę z regulatorem stacjonarnym to chodziło jak należy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

77

Odp: obroty silnika

A ja z uwagi na to że zanabyłem okazyjnie nową pompę do ciągnika przez 2 tygodnie bawiłem się kręcąc regulacjami, w końcu doszedłem drogą obserwacji do wniosku, że wasze problemy to za niska dawka regulowana tą śrubką z lewej strony z kontrą, po prostu regulator nie może uzupełnić dawki, bo mu śrubka nie pozwala. Moja stara pompa tak miała, że zdechł silnik, a nie zadymił. Po jakimś czasie doszło do tego, że zużyta pompa, po rozgrzaniu się w ogóle nie dawała paliwa podczas rozruchu. Wykręcenie śrubki 2,5 obrotu zmieniło sytuację.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

78

Odp: obroty silnika

14K napisał/a:

Mam pytanie do znawców tematu. W moim forszaju silnik nie trzyma obrotów...jakoś tak dziwnie pracuje ten silnik.. Nie trzyma obrotów tak jak np. bizon tylko jak ma cięzko to obroty mu spadają że ledwo się wlecze.. za to z górki tak się rozbryka, że musze ujmować gazu. IFA tak ma? trochę mnie to denerwuje bo w moich okolicach jest górzysty teren (nie bardzo ale jednak) i do tego jak jest ''cięzka'' odmiana zbóż to po prostu brakuje mocy.

To typowe zachowanie pompy dwuzakresowej, potocznie zwanej samochodową. Potocznie, bo w samochodach występowały dwuzakresowe i wielozakresowe, więc samo to, że pompa jest z samochodu, wcale nie świadczy o tym, że jest dwuzakresowa. Oryginalnie było tak, że tam gdzie nie występował gaz ręczny, to zakładano pompę dwuzakresową ("trzyma" tylko minimalne i maksymalne obroty), bo tu i tak cały czas pracowało się stopą na gazie. Tam gdzie występował gaz ręczny to obowiązkowo musiała być pompa wielozakresowa, która sama z siebie "trzyma" obroty mniej więcej na stały poziomie, bez względu na obciążenie, aż do zaduszenia silnika. Dziś na rynku jest wszystko pomieszane i pompę trzeba zobaczyć, żeby wiedzieć jaką się ma i wygląda to tak, duży regulator - pompa dwuzakresowa, mały regulator - pompa wielozakresowa.



MAREKPE napisał/a:

A ja z uwagi na to że zanabyłem okazyjnie nową pompę do ciągnika przez 2 tygodnie bawiłem się kręcąc regulacjami, w końcu doszedłem drogą obserwacji do wniosku, że wasze problemy to za niska dawka regulowana tą śrubką z lewej strony z kontrą, po prostu regulator nie może uzupełnić dawki, bo mu śrubka nie pozwala. Moja stara pompa tak miała, że zdechł silnik, a nie zadymił. Po jakimś czasie doszło do tego, że zużyta pompa, po rozgrzaniu się w ogóle nie dawała paliwa podczas rozruchu. Wykręcenie śrubki 2,5 obrotu zmieniło sytuację.

Ale ta śrubka odpowiada tylko za rozruch silnika i z jego pracą nie ma nic wspólnego. Jeżeli u Ciebie Marku wykręcenie tej śrubki pomogło, to znaczy tylko tyle, że pompa nie pracuje tak jak powinna i jest mocno rozregulowana, bo przy pełnym obciążeniu listwa zamiast swobodnie pływać, opiera się o tą śrubkę, a tak być nie może. Ona opiera się o nią tylko podczas rozruchu, a potem cofa się dość daleko i pracuje razem z regulatorem, w ogóle nie dotykając tej śrubki....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

79

Odp: obroty silnika

PiotrK napisał/a:

Jeżeli u Ciebie Marku wykręcenie tej śrubki pomogło, to znaczy tylko tyle, że pompa nie pracuje tak jak powinna i jest mocno rozregulowana, bo przy pełnym obciążeniu listwa zamiast swobodnie pływać, opiera się o tą śrubkę, a tak być nie może. Ona opiera się o nią tylko podczas rozruchu, a potem cofa się dość daleko i pracuje razem z regulatorem, w ogóle nie dotykając tej śrubki....

No i właśnie dlatego niebawem ta pompa pojedzie do Ciebie na reanimację bo to totalnie zużyty szmelc.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

80

Odp: obroty silnika

Będę zaszczycony wink

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.