Temat: wał bębna z cepami

witam
czy ktoś wymieniał wał bębna tego co są cepy bo mam bicie, albo ktoś mi powie co to może jeszcze być
pozdrawiam

2

Odp: wał bębna z cepami

łożyska

3

Odp: wał bębna z cepami

Posłuchaj gdzie dokładnie bije ale raczej nie cały bemben tylko łozyska;D

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

4

Odp: wał bębna z cepami

łożyska to chyba nie bo jak zdjąłem  koło pasowe to wał ma delikatne bicie a w łożysku stoi sztywno

5 Ostatnio edytowany przez tatamarty.323a (2009-05-03 10:08:47)

Odp: wał bębna z cepami

To marz wał letko  skrzywiony, lub uszkodzone cepy.

Lewandowskicezary - ręce opadają :uuuu:

6

Odp: wał bębna z cepami

Opisz dokładniej jakie to bicie jest czy zaczyna się trząść jak dajesz duże obroty na młocarnie czy jak zatrzymasz młocarnie a potem ją włączysz

7

Odp: wał bębna z cepami

cepy są całe i czyste od środka bo mówili że mogą być zalepione i moga byc takie objawy więc wyczyściłem wszystko i zauważyłem że na obrotach biło koło pasowe zdjąłem koło i zakeciłam wałem i wał widać że ma delikatne bicie tylko nie wiem czy to możliwe że by sie skrzywił czy juz ktoś miał taki przypadek i od czego tu zacząć bo jakoś ciężko mi to idzie

8

Odp: wał bębna z cepami

Bije ci końcówka od koła pasowego czy bęben młócący

9

Odp: wał bębna z cepami

końcówka , to naco zakłada sie koło pasoe

10

Odp: wał bębna z cepami

Ja mam Bizona też ma niewielkie bicie na końcówce chodzi już tak 19 akcji skosił grubo ponad 1000 ha.Tak naprawde to nie widziałem jeszcze przy Bizonach żeby końcówka chodziła idealnie prosto,jeśli jest to niewielkie bicie to bym się tym nie przejmował.

11

Odp: wał bębna z cepami

ja wole zrobić żeby łożyska sie nie rozwalały i wole teraz niż w sezonie rozbierać

12 Ostatnio edytowany przez mocne255 (2009-05-03 22:12:52)

Odp: wał bębna z cepami

Ja przeż tyle lat 2 razy zmieniałem łożyska na bębnie młucącym.
Fakt że co drugą akcje nakładałem nowy smar.

13 Ostatnio edytowany przez gienio79 (2009-05-05 14:00:59)

Odp: wał bębna z cepami

panowie ten wał jest prosty łożysko lipa

14

Odp: wał bębna z cepami

Witam.Czy na kole pasowym młocarni jest jakiś smarownik?Na tym przy odrzutniku jest,a na młocarni nie ma -albo nie widzę,albo nie ma.Pozdrawiam.

15

Odp: wał bębna z cepami

Witam
MAm podobny problem co kolega
Przed pierwszym sezonem trochę włożyliśmy do maszyny tj. założony był nowy wał bębna łożyska i cepy.
jest problem z wibracjami na wysokich obrotach przy 1100 to już tragedia
Co ciekawe na początku sezonu nie było tak źle , ponoć się miał sam wyważyć a było coraz gorzej.
Po założeniu nowych cepów wał  po okręcaniu zawsze opadał tym samym cepem na dół jak by był cięższy bęben z jednej strony
Macie jakieś pomysły na ten problem??

16

Odp: wał bębna z cepami

Sam odpowiedziałeś sobie na swój problem ,jest nie wyważony bęben .Gdy zawsze staje w tym samym miejscu to musisz po drugiej stronie dołożyć np. jedną podkładkę . Po zakręceniu bębnem musi stawać w różnych miejscach .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

17

Odp: wał bębna z cepami

ja odnośnie tego smarownika na kole młocarni jest  czy go nie ma??

18

Odp: wał bębna z cepami

musi byc bo samo łożysko z siebie ile czasu wytrzyma jeszcze rzy takim obciązeniu tongue  może ci sie wykręciło dla tego znaleźc nie możesz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: wał bębna z cepami

Według mnie powinien być smarnik,ale na zewnątrz nie widać,a od środka nie czuć.Nie wiem kto przez te 20 lat łapy tam przykładał i co zmajstrował.Więc proszę o potwierdzenie,czy jest gdzie smarować,czy nie?Tym bardziej,że to nie tylko mój problem.Dzięki.

20

Odp: wał bębna z cepami

Ja osobiście w 514 wymieniałem łożyska na wale i tam niema żadnych kalamitek.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile