41

Odp: wał bębna z cepami

Na młocarni są smarowniczki po obu stronach. Od strony napędu obrotomierza jest na wierzchu, a z drugiej pod kołem - przedłużana wężykiem.
Ja mam problem na odrzutniku słomy. Od strony napędu nie mogę podać smaru bo coś się zatkało. Zaczynam rozbieranie by wymienić łożysko i zamontować nową smarowniczkę.

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

42 Ostatnio edytowany przez mateusz779 (2014-06-20 12:21:13)

Odp: wał bębna z cepami

Witam panowie, może ktoś wie jaka powinna być grubość cepa. Chodzi mi tak mniej więcej orientacyjnie.

43

Odp: wał bębna z cepami

Witam grubość grubośćia ale frezy bym powiedział z długości się wyrabiają tzn mam na myśli ze się skracają wiadomo najbardziej pracują na samym początku tu się ścierają zaokrąglają.Początek freza powinien być taki sam jak koniec w ten sposób można coś już o nim powiedzieć.Ja w poprzednim sezonie założyłem nowe. Stare frezy są tez taskie tepe nowe wiadomo ostre kanty maja.

44

Odp: wał bębna z cepami

Dzięki kolego za odp. Wczoraj wyczyściłem cepy i zauważyłem, że założone są dwa nowe, a stare w stosunku do nich nie wyglądają wcale źle.

45

Odp: wał bębna z cepami

witam, ja mam taki problem... musze wymontować wał ten co jest na nim odrzutnik słomy. Jak to zrobić krok po kroku bo nie mem pojęcia. Wariator mi bije 3mm i mi się grzeje pas (dosłownie topi) i wariator od bębna tak samo.

46

Odp: wał bębna z cepami

witam mam taki problem z obrotami maszyny ze 1000 obrotów maszyny mogę uzyskać  przy 2.400 silnika dodam ze koło na odrzutniku jest dokręcone  do oporu pas jest  równo z kołem odrzutnika a  na  kole bębna  wszedł głęboko  doraćje  mi czego to  może być wina  jak sprawdzić kolo na bębnie czy jest dobre

47

Odp: wał bębna z cepami

Wymienić pasek obrotomierza, bo się ślizga i kłamie

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

48

Odp: wał bębna z cepami

nie inaczej

49

Odp: wał bębna z cepami

witam morze ktoś jest  z okolic  chojnowa  legnickiego dolno  sląskie i czy  morze tam ktos  kupowal częsci

50

Odp: wał bębna z cepami

Mam do Chojnowa 2 km

51

Odp: wał bębna z cepami

rudemenes  kupowałeś części  w chojnowie  czy ma  stare czy nowe  i dobre czy to nie jaki oszukaniec  odpisz

52

Odp: wał bębna z cepami

Ale o kim konkretnie piszesz?? Masz na myśli Szymona??

53

Odp: wał bębna z cepami

pisze o tomku  ma wystawione częsci w internecie  z chojnowa

54

Odp: wał bębna z cepami

Nie kojarzę tego człowieka. Powiesz mi co Cię interesuje, to po niedzieli skontaktuję się z nim i do niego pojadę to obejrzeć.

55

Odp: wał bębna z cepami

chodzi mi o  sito zaluziowe  to byś zobaczył  w jakim sa stanie czy się dobrze zamykaja i czy nie maja  luzu

56

Odp: wał bębna z cepami

oki - po niedzieli sprawdzę.

57

Odp: wał bębna z cepami

jak mowa o sitach to jak by się młócił rzepach gdyby było dolne sito otworkowe 5 mm

58

Odp: wał bębna z cepami

Ojciec kilka lat kosił rzepak i gorczycę na dolnym w e512 sicie 6.3mm czyściutkie było tylko górne mocniej domykał.

59

Odp: wał bębna z cepami

to pewnie się nada bo mam taki plan na góre dwie żaluzje a na dół podorabiać 1,5mx1,5m z blacho otworkowej i 5mm pasowała by mi nie tylko do rzepaku ,a 4,5 nie bardzo by się nadała.

60

Odp: wał bębna z cepami

Cywiny - żaluzja prawie jak nówka. Zakonserwowana, nie pogięta, bez luzów.