61

Odp: stracił moc

koledzy doradzcie strasznie slaby ten moj 323 pierscienie wymienione tuleje ok oleju nie bierze paliwo dochodzi przez filtry od czego zaczac koncowki wtryskiwaczy tez ok pali na dotyk naprawde slaby w porownaniu z moim 303 po remoncie u piotra przepasc dodam ze przydymia na czarno a oleju jak pisalem nie ubywa ani zdziepka sprawdze jeszcze raz zawory czy to moze byc wina pompy paliwowej czy co

Fortschritt zt 423 a razy 2

62

Odp: stracił moc

Zawory to jak jest różnica w zapalaniu na ciepłym i na zimnym może podparte. A pompa zdrowa? W tych silnikach to na prawdę najważniejszy element. Pompka zasilająca i zawór ciśnieniowy na pompce sprawdź to to co najszybciej sam zrobisz.

63

Odp: stracił moc

michu23 napisał/a:

koledzy doradzcie strasznie slaby ten moj 323 pierscienie wymienione tuleje ok oleju nie bierze paliwo dochodzi przez filtry od czego zaczac koncowki wtryskiwaczy tez ok pali na dotyk naprawde slaby w porownaniu z moim 303 po remoncie u piotra przepasc dodam ze przydymia na czarno a oleju jak pisalem nie ubywa ani zdziepka sprawdze jeszcze raz zawory czy to moze byc wina pompy paliwowej czy co

Może kąt wtrysku przestaw...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

64 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2014-07-05 16:48:43)

Odp: stracił moc

Możliwe że pompa . Jak by ustawienie kąta nie pomogło to daj ją do sprawdzenia lub przeżuć  pompę od 303 .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

65

Odp: stracił moc

Marek ma racje przestaw kat a najlepiej to zwal kolektor wydechowy i bedziesz widzial czy na wszystkich garach jest spalanie moze ktora sekcja padla

66

Odp: stracił moc

kat wtrysku nie mam pojecia jak to zrobic sprawdzilem zawory sa ok odpala na zimno i na cieplo na strzala mam jeszcze inna pompe jeszcze na polce zamienie na ta bo 303 jest nietykalny chodzi idealnie i nic przy nim nie bede grzebal

Fortschritt zt 423 a razy 2

67

Odp: stracił moc

na sprzegielku przestaw

68

Odp: stracił moc

jak przydymia na czarno to może być także zapchany filtr powietrza ale stawiałbym także na pompe

69

Odp: stracił moc

filtr powietrza niejest zapchany popadalo przerwalo akcje zniwa wiec bede grzebal co jest grane

Fortschritt zt 423 a razy 2

70

Odp: stracił moc

Panowie mam taki temat,  jestem swiezak jeśli chodzi o 323 wiec proszę o wyrozumiałość  ...
Mianowicie w wielką sobotę pierwszy raz pracowałem nim w agregacie uprawowym 3,2 m. Przód walki cztery rzędy graczek dwa rzędy  wałków  , ustawiony był dość głęboko i forsz na 4 II  miał już co robić!  Pod górkę nie wielką dodam dochodził do 1400 obr i dalej się dopiero wkrecil jak górka się skończyła!  Myślałem że lepiej sobie poradzi  ...
Dodam że  temp. Płynu chłodzenia ok i zero dymu z komina chociaż gaz do dechy!  Czy one tak mają  czy może mój na np ustawioną za małą dawkę paliwa?  Filtr powietrza nowy,  pali dobrze  jedyne co nie wymieniałem to jeszcze filtrów paliwa i nie czyściec odstoinika  ... czy to może być przyczyną ze jest taki zamulony? hmm

71

Odp: stracił moc

Jak najbardziej ...

72

Odp: stracił moc

jak nie daje dymu to masz pompę można powiedzieć oszczędnie ustawioną ,aby dodać mocy to spróbuj odkręcić z jeden obrót śrubkę m6 z lewej strony pompy nad wałkiem napędowym ,piotrk pisał że to nic nie da ale mnie to nadal ciekawi i chciałbym żebyś to sprawdził bo mój jak ma ciężko to kopci jak lokomotywa na czarno a temperatura idzie w górę bardzo szybko,jak to nie pomoże to tylko na listwie można podciągnąć

73

Odp: stracił moc

Będę miał chwile to zrobię jak piszesz i zobaczymy co się będzie działo  ... na moje oko to też za małą dawka paliwa  ..
Oczywiście dam cynk co z tego wyszło; )

74

Odp: stracił moc

powiedz jeszcze na jakie max obroty się wkręca.

75

Odp: stracił moc

Ja bym zaczął od filtrów paliwa a dopiero potem majstrował przy pompie bo jeżeli tam nie zaglądaleś to pewnie będą nieźle zabrudzone

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

76

Odp: stracił moc

A ja jednak od ostojnika bo tam będzie cud, miód i orzeszki!

77

Odp: stracił moc

Tomek nie m6 z lewej strony bo ona jest od dawki paliwa przy rozruchu i u mnie długi czas była wykręcona na maxa. Maxymalna dawka paliwa jest ustawiana przy pomocy m6 zderzakowej, schowaną w obudowie regulatora. Po odkręceniu górnej pokrywki widac ją. I bezpiecznie jest kręcić nią o około 1/3 obrotu. A najlepiej na stole probierczym ją ustawić..

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

78

Odp: stracił moc

Wkreca się tak na 1850 ... i pod nogą czuć że jest zamulony  (słaba dynamika silnika ) jutro się za to wezmę zacznę od filtrów, odstojnik  i jak to nie pomoże zakrece tą śrubka ...
W pompie juz ktoś grzebal bo plomby żadnej nie widzę hmm

79 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2016-03-30 07:09:32)

Odp: stracił moc

Bamreras dokładnie kręciliśmy tą śrubką pod pokrywką. Najlepsze wrażenie jak ręką się pociągnęło za tą śrubkę. Wchodził w obroty jak samochód, obroty może ze 3tys i dymił jak lokomotywa. Czuć było moc. Jednak, aż strach było stać koło niego...

80

Odp: stracił moc

Wiec tak filtry wymienione!  Pierwszy filtr był dość mocno brudny,  odstojnik czysty!  Jest niby trochę lepiej teraz wkreca się na 2000 obr.! Pierwszy filtr jest taki sam jak w C 330 trochę mały jak na taki silnik ale jeśli nie będzie zabity powinien chyba dać radę. ..