Temat: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Witam chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można wyciągnąć  podsiewacz z Kombajnu ??? Czy musowo odczepiać podajnik pochyły ??? Prosił bym o wasze PODPOWIEDZI

GG 16238418

2

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Nie wiem jak w Forszu ale w Bizonie podsiewacz wyciąga się do przodu czyli pochyły trzeba wyjąć.

3

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

raczej na pewno jak w bizonie    hmm troszke roboty cie czeka najgorzej jest pierwszy raz  kolejnym razem bedize ci już łatwiej big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Zdemontowanie przenośnika pochyłego w 512 to dosłownie chwila roboty cool

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

5

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

A ja was zaskoczę w E-512 da radę wyciągnąć tyłem,pod warunkiem że nie ma sieczkarni.
Za pierwszym razem wyciągałem tyłem a teraz mam sieczkarnie i wyciągam już przodem.

6

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

ja dwa lata temu odjeżdżałem pochyłym bo musiałem klepisko wyciągnąć.
wysyarczy postawić jakiś durzy stojak i postawiłem chyba beczkie 200l lewarek i szczerze 30 mni i pochyły odjechany

7

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

kiedyś wyciągalismy podsiewacz w bizonie, i pochyłego wogóle nie odczepialiśmy od hedera a raczej odwrotnie nie zdejmowaliśmy hedera i po odkręceniu podajnika od ramy poprostu wisiał sobe, zaznacze jeszcze że heder leżał na ziemi

8

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

ja w tamtym roku do przodu wysuwałem. oczywiście pochyły też trzeba było wywalić. trochę sprytu i pójdzie sprawnie. szczerze mówiąc więcej roboty miałem ze złożeniem pochyłego niż z podsiewaczem całym

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

9

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Jeśli nie masz sieczkarni wyjdzie tyłem, wiem bo wyciągaliśmy miesiąc temu

10

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

w jakim celu wyciągaliście ten pdsiewacz czychodzi tu o korozje i dziury czy cos innego sie dzieje

11

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

w podsiewaczu są po bokach fartuchy gumowe i u mnie ich nie było. Jak zboże było słabe to ok, ale jak dobre to uciekało bokiem nie raz. Podsiewacz zauważyłem także że może się rozerwać a dokładniej wyrwać z łap mocujących i wzmacniałem to także. Od razy jak go wywaliłem to odmalowałem bo korozji trochę było. W końcu idealnie się go nie wyczyści i bród robi swoje

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

12

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Ja swojego dwa razy wyciągałem za pierwszym razem też uzupełniałem gumy,a za drugim razem wzmacniałem konstrukcje bo wyrwało mi ucho.

13

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

własnie odjechałem bizonem od gardzieli heder razem z pochyłem zostawiłem na ziemi i podparłem. łącznie 15 minut...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Hehe no my wyciągaliśmy jakąś godzinke, wymienialiśmy gumy, trochę go pospawaliśmy, pomalowałem.

15

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Ja jak  zdejmowalem podajnik pochyly to kumpel przyjechal ciagnikiem z widlakiem z tylu i moment i wyjety tak samo byl zakladany piekna sprawa zero kombinacji  szybko , latwo i przyjemnie .

16 Ostatnio edytowany przez jacekrado (2010-01-21 21:28:52)

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Koledzy Forszajowce, stoję przed faktem wymiany podsiewacza ( jest dziurawy jak sito i fartuchy też do wymiany). Wiem, że muszę zdjąć podajnik pochyły. Jak go zdjąć? Może mi ktoś opisać. Czy wystarczy wyjąć kliny, bolce od siłowników i wyjdzie razem z łańcuchami podajnika, czy trzeba je rozpiąć i zrzucić osobno? I co jeszcze przy okazji należy wymienić, poprawić, przejrzeć?Gdzie na dolnym śląsku najlepiej kupić podsiewacz( nie chodzi mi o cenę ,ale o jakość )?

R E S P E C T ! ! !

<a href="http://forum.atnel.pl" >ATNEL tech-forum</a>

17

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

ja w 524 polatalem pospawalem i pomalowalem tej zimy w 524 ale tylko podajnik pochyly  na cegly no i do siebie ciaglemi wyjolem no i podobnie wsadzilem przeje....

18

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Nie wiem jak u was ale ja właśnie wczoraj wyjmowałem podsiewacz z 514..... Robiliśmy to pierwszy raz metodą prób i błędów ale ostatecznie wysunęliśmy go tyłem...... Wydaje mi się że łatwiej i sprawniej.......

19

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

ja bym proponował przodem przypinasz heder kładziesz go na wózek kołki pod pochyły i odjazd wszystko zostaje masz wtedy dojście do podsiewacza,cepów i łożysk na pochyłym

20

Odp: Wjaki spsób można wyyjąc podsiewacz z kombajnu ???????

Generalnie próbowaliśmy przodem ale bez demontażu pochyłego i pewnie tu był błąd hmm Ale na przyszłość będę miał to na uwadze....... Druga sprawa że sprzęt mam troszkę porozkręcany i stoi pod warsztatem a heder jeszcze na wózku w garażu ;p