21

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

Moim Zdaniem Tak Bo czym większe obroty sieczkarni to więcej razy noże przetną słomę ???

GG 16238418

22

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

Spróbuj najpierw dobrze wyregulować noze stałe wzgledem ruchomych.Powymieniaj uszkodzone i naostrz je dobrze i powinno byc dobrze.

Za duze obroty sieczkarni tez nie sa za dobre, łożyska dostaja w d..pe.

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

23

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

Już wyjaśniam,sieczkarnia tnie dobrze.Siekałem raz słomę po pszenicy,na sąsiednim polu kolega też siekł słomę po pszenicy Rekordem.Rekord robił niemal plewę ze słomy do tego stopnia że pole wyglądało tak jak gdyby słoma była zebrana.U mnie natomiast była pocięta drobno,ale na ściernisku była warstewka słomy.

24

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

hmm to moim zdaniem wina tępych norzy  przynajmnije tak słoma sie zachowuje przy tępych norzach  najlepiej   jak by ktoś miał taką samą sieczkarnie i zmierzył średnice kazdego koła i ci podał byś wiedział czy ty masz coś nie teges albo  by wyjaśniło może takowe sieczkarnie tak mają

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

25

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

Chłopcy Norze były WSZYSTKIE  NOWE założone na zeszło roczne żniwa . A co sprawdzenia u kogoś innego to nie mam jak bo znajomi mają pozakładane sieczkarnie bizonoskie .

GG 16238418

26

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

hmm to może jednak nie szukaj na forum tylko sprawdz sam zakupójąc koło pasowe  i zakłądajac  je  sam sprawdzisz   
jeszcze możesz przeprowadzic tego typu doswiadczenie z tymi kołami  wrzuc snopek somy na klawisze i sprawdź jakiej długości wyskakuje słoma z oryginalnym kole na sieczkarni a puzniej przełuż koła pasowe i wrzuc kolejny snopek i znów sprawdz jak będize totalna sieczka to  znaczy ze miałes  za małe obroty na sieczkarni a jak to samo to wruc do oryginału  albo zostaw z nowym kołem i bedizesz musiał szukac przyczyny gdzie indziej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

Tak zrobię tylko musze znaleśc jakąś firmę która produkuje koła pasowe i zamówić u nich owe koło

GG 16238418

28

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

no sieczkarnia według mnie szybciej wyrzuci materiał

GG 7727942 Pisać nawet jak niedostępny

29

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

zobacz w jakims sklepie z czesciami do maszyn moze znajdziesz takie kolo   nawt og bizona jakies dopasujesz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

Znajdz dobrego tokarza to zrobi ci takie koło za niewielkie pieniadze.

Szczyt głupoty-tarcza antyrakietowa....

31

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

witam,troche odświeże temat.Moje pytanie brzmi-jak powinny byc ustawione te noże stałe-bardziej do góry czy do dołu??Ile macie noży w sieczkarni?ja mam 4 rzędy po 5 par a widziałem kiedyś że ktoś miał 4 rzędy po 7 par?jak to jest?chodzi o 514,z góry dziękuje za odpowiedzi

32

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

im bardziej wysunięte tyl  drobniej tnie słome a jak schowasz je to tnie gróbo .. ja na rzepaki chowam ... idzie lżej i szybciej ...  a na pszenice wysuwam ... by ładnie posiekło

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

33

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

kaniuka125 ja ma 6 par noży i jest ok

34 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-05-11 20:59:30)

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

Mam taką sieczkarnię http://www.iagro.pl/kombajn-zbozowy-for … 19263.html
Ma ktoś coś takiego?
Noże ostre stałe są ustawione  ostrzem poziomo ( nawet sie nie zastanawiałem nad tym żeby to zmieniać ale czytam że to się ustawia w mojej chyba też )
Mam ją juz parę lat nigdy nie cieła drobno i nigdy nie rzuciła dalej niż na 4m . Silnik przy obciążeniu ma 2000-2100obr i tego zmieniał nie będę ile powinno być na sieczkarni?
Wyczytałe że ogólnie się przyjmuje od 2600 do 3800 nie rozpadnie mi się?

35

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

W bizonach u nas też takie mają i podziwiali zawsze sieczkę po moim i u siebie jak by na pokos kładli tak wygląda w dobrym zbożu.Ja mam claas sieczkarnię.

36

Odp: Zwiększenie Obrotów Sieczkarni w E 512 W jaki sposób zwiększyć ?????

Odświeżam problem.
U mnie na sieczkarni jest 2600obr.
Na ile to podkręcić?