Temat: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

Cześć Chłopcy smile Powiedzcie mi ile może zarabiać kombajnista zatrudniony przez prywaciarza  do koszenia zbóż u ludzi ???

Jaką stawkę można wynegocjować za godzinę lub hektar  pracy ????

GG 16238418

2

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

w mojej okolicy kombajniści biora  35-45zł zależy jakim kombajnem jeśli tam jakiś claas  \JD lub NH to taniej bo tam sie nie narobi a jakimś bizonem lub idnym bez kabiny to wiadomo wiecejno chyba że ci na własnym zdrowiu nie zależy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

W mojej okolicy dwa lata temu brali 10% ceny za ha ,a w zeszłym to trudno było w ogóle kogokolwiek znaleść do pracy.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

4

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

Bo ja mam propozycje Pracy Na Classie 98 2000 roku smile

GG 16238418

5

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

Ten Class Jest z 1998 roku lub 2000 . Tylko nie wiem jaki jest jego symbol ????? Ale myśle ze fajnie bedzie się nim kosić .

GG 16238418

6

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

na pewno fajnie  dżojstik klima  i po drugie że nowy to nie powinien sie jeszcze psuc big_smile   koszenie takim to marzenie w zeszłym roku kosiłem 108SL z 98r   miodzik  nawet sie nie czuje że sie kosi zmeczenia prawie nie ma  na takich kombajnach   zreszta teraz podobego se kupiłem to bede smigał sam dla sebie smile   jak byś dostał ok 35zł to sie nie wachaj

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

Nom Fajniutko Znając Mnie To będę sie jeszcze targował bo muszę sobie dorobić do autka smile Myśle Ze Da Mi 40zł bo będę pracował u kolegi ojca. Kumpel będzie śmigał Case-m w transporcie a ja będe sobie kosił smile

GG 16238418

8

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

Muszę się wtrącić bo coś mi tu niegra z tymi stawkami dla kobbajnisty.40 zł ? tyle nawet w niemczech nie płacą teraz jazda kombajnem to bułka z masłem.Tu na pomorzu kombajnista jezdzi za 10-20 zł na godz. tj.ok.10% kosztu godziny pracy kombajnu i takie są realne stawki koszenia.Przy 40zł na godz. dla kombajnisty jaki będzie koszt skoszenia hektara? Sam jezdze kombajnami w żniwa w spółce rolnej i o takich stawkach jeszcze nie słyszałem

9

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

dokladnie za 10% tyle u nas chodzi

10

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

U mnie  w okolicach godzina koszenia bez sieczkarni kosztuje 230-240 zł a z sieczkarnią 250-280zł

U was na zachodzie  macie dużo kombajnów a u mnie na wschodzie ten kto ma kombajn to jest gość i kasę czesze w żniwa ze szok . W zeszłym Roku z ojcem  zarobiliśmy  na czysto 23 tyś zł .
Kosiliśmy praktycznie po 16-17 godz dziennie 7 dni w tyg  jednym kombajnem . U mnie w okolicy jest 5 wiosek w których nie ma żadnego Kombajnu na początku leci się na te wioski kosić a siebie obkasza się na koniec.

GG 16238418

11

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

u mnie w zeszłym roku kumpel płacił 35zł na godzinke na claasa dominatora 85 i nie było chetnych ja osobiscie  nie najmuje kombajnisty bo sam kosze lub tatko wsiada za stery   w spółdzielniach dostają w mojej okolicy 25-30zł    co do kosztu wykoszenia to ceny wachały sie od 300do 450zł za hektar  wiem ceny kosmos  ale sami ludzie w zesłym roku podbijali stawke bo wszystko lerzało  za lerzace osobiście brałem max340zł  dlatego nie mogłem sobie pozwolic na postój

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

12

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

w moim rejonie płaci się z usługe koszenia od 320 zł w góre... jest nawet firma co kosi  na minuty 6 zł za min koszenia +Vat (Rekord 1998r). a co do kombajnisty  stawki są różne  to zależy od operatora czy przychodzi siadać do zatankowanego, nasmarowanego i po ogólnym przeglądzie kombajnu czy sam to robi przed wyjazdem i w czasie koszenia. od 15zł do 35zł.

13

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

A ile zł może sobie zażądać kombajnista  który będzie przygotowywał kombajn codziennie do pracy ????

GG 16238418

14

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

znaczy wiesz  tam raczej awarji jakichś wiekszych sie nie spodizewaj bo to nowy kombajn a  co najwyrzej cie czeka to przesmarowanie 4 kalamitek dziennie a 5 raz na tydzień  spr oleju w silniku bo tankowac to raczej będize właściciel we własnym zakresie albo na stacji CPN  kto go tam wie tongue ale jak bys dostał 30zł to idź smiało  w razie coś renegocjujesz warunki big_smile jak stwierdzisz ze to bedize ciezka praca  i jeszcze  zalezy ile godzin bedziesz kosił bo jak około 15-20 godzin dziennie albo więcej to dostaniesz po kościach  wiem coś o tym po tygodniu będziesz już troszke zmeczony tongue samym koszeniem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

15

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

wojtas masz może katalog do claasa ???

GG 16238418

16

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

Kosmiczne ceny są u was za koszenie.Tu u mnie koło Słupska za kombajn z sieczkarnią zapłacisz ok. 250zł za godzinę.Starym bizonem to i za 200 znajdziesz usługe.Chyba przyjadę do was kosić i zrobie konkurencje to może stawki za koszenie spadną.

17

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

Właśnie, jak tak czytam te wypowiedzi, to aż się włos na głowie jeży :wow: skąd takie ceny za koszenie, u nas w okolicach 200-250 zł/h lub ha, no ale tak, jeśli na 5 wiosek jest jeden kombajn :hmmm: u nas we wsi na 20 gospodarstw jest 8 kombajnów.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

18

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

gregormax musiał bys przyjechać co najmniej 20 kombajnami żeby zbić cenę. No ale będziesz musiał się liczyć z niezadowoleniem innych kombajnistów smile Jednego Roku Było tak ze  cena dochodziła do 400zł za godz i Kombajniści Na wzajem psuli sobie Kombajny  żeby nie mieć konkurencji (wsypywali cukier do ropy ) i w związku z tym pozacierali silniki mad

Kilku Gości Jednej Nocy Się na wzajem załatwili takim sposobem smile

GG 16238418

19

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

W jakim ciemnogrodzie tam żyjesz człowieku :uuuu:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

20

Odp: Ile Powinien Zarabiać Kombajnista ???

z tym wykańczanim kombajnów to u nas kiedyś było podobnie, jednemu padła skrzynia biegów (w bizonie), drugi ma nh który jest mnij awaryjny ale za to że jest lepszy to dostał od kombajnisty z bizona trzonek od siekiery pod sita który spadł nżej i piach do zbiornika poliwa.