1

Temat: Czujnik do czegoś?

Przepraszam, ze znowu tutaj, ale skoro jest podlaczone do pradu (znaczy powinno byc) to nie znalazlem lepszego miejsca. Obok zaworu elektromagnetycznego jest taki plastikowy duzy czujnik i oczywiscie u mnie jest nie podlaczony do niczego.Do zaworu idzie taki podwojny kabel, jeden byl podlaczony do zaworu , a drugi zwisal swobodnie. A do palnika zwisal inny kabel , ktory jak wynalazlem opis na forum powinien byc podlaczony do tegoz zaworu. Ale jak podlaczyc to cos i do czego to jest ? Znowu pozwole sobie dolozyc zdjecie.
http://img206.imageshack.us/img206/5830/czujnikkj6.jpg

2

Odp: Czujnik do czegoś?

TO jest czujnik od załanczania wentylatora tak jak przy samochodach

3

Odp: Czujnik do czegoś?

jedno wyjście  tak jak powiedział amigo a drugie do wskaźnika temperatury

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: Czujnik do czegoś?

Ten przekaźnik ma 2 wejscia (na 2 wsuwki) Rozumiem, ze jednym trzeba podlaczyc wentylator - dziwne w samochodach jest podwojne, a drugi do temperatury ? To jeszcze jedno - przy wentylatorze jest czujnik (zreszta tez z oberwanym kablem - zabic helmuta) to do czego on jest ? Tylko nie mowcie, ze od oleju bo innego nie znalazlem big_smile piotr, a mozesz powiedziec, gdzie sie koncza te kabelki ? znaczy, gdzie je podlaczyc od tego ustrojstwa

5 Ostatnio edytowany przez Figaro (2006-12-10 23:19:30)

Odp: Czujnik do czegoś?

Jeszcze jedno, jak ma sie wlaczac wentylator, ktory jest "sztywny". W samochodach jest albo elektryczny silniczek i ten sterowany jest czujnikiem, albo taki na bimetalu wewnatrz . Jak temperatura jest wyzsza, to bimetal rozciaga sprzegielko i wtedy wentylator dziala z pelna moca. Ale w obu wypadkach na zimnym silniku mozna zakrecic wentylatorem recznie. A tutaj nie moge .... a moze brakuje mi jakiegos drugiego ( w scorpio byly dwa)

6

Odp: Czujnik do czegoś?

A czy ten wentylator w twoim forszaju nie kreci sie nawet zaraz po "zapaleniu" silnika (tzn.nawet gdy silnik jest zimny)?
Bo jesli tak to wentylator jest sztywny tzn. cięzo jest nim poruszyc bo masz go prawdopodobnie połączonego na sztywno z pompa wodna(bez sprzegła do którego powinien być podłączony ten kabel i które powinno włączac wentylator) i wtedy jeden z kabli staje sie zbedny (i jesli jest polączony z tym czujnikiem  to lepiej go odizolowac zeby nie spowodował zbednych spięć)!

7

Odp: Czujnik do czegoś?

Ja też mam w moim forszaju wentylator na sztywno, bez sprzęgła i jest dobrze, może jak kiedyś pompa sie skończy to popatrze za taką ze sprzęgiełkiem, ale narazie nie myśle o tym.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

8

Odp: Czujnik do czegoś?

No wiec chyba jest na sztywno z pompa (tak mysle) zastanawia mnie jednak, do czego jest ten czyjnik w pompie. Na zdrowy rozum (chyba nie moj wink ) powinien byc od temperatury - ale gdzie jest zatem czujnik oleju ??? Obejrzalem dokladnie i nawet zaaslepki nie widze. Ale mozliwe, zem slepy cymbal wink
Drugi akumulator znalazlem dopiero po Waszych instrukcjach - ale ze mnie matoł. Za tydzien zaczynam miec wolne od pracy, wiec bedzie czas zajac sie dokladnie ciagniczkiem. Mam nadzieje, ze do wiosny bede juz go znal duzo lepiej. Wtedy zajme sie wizualizacja, malowaniem i naprawa blachy i oswietlenia. A mam kilka pomyslow, jak go dostosowac do swoich potrzeb big_smile
Musze jesze rozebrac, wyczyscic i przesmarowac caly TUZ, bo helmut tez tam kombinowal smile

9

Odp: Czujnik do czegoś?

Ten czujnik w pompie wodnej to nic innego jak grafitowy wałek który załącza sprzęgło elektromagnetyczne wentylatora jak go odkręcisz to sam zobaczysz. A podłączony jest jednym przewodem do tego czyjnika tem. którego wrzuciłeś foto. Natomiast drugi przewód od tego czujnika na zdjęciu jak pisałem wcześniej podłączony jest do wskaźnika (zegara) temperatury na pulpicie w kabinie. Bo to ustrojstwo na foto to nic innego jak fortschrittowski czujnik temperatury wody a wkręcony jest dokładnie w kolektor wodny.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

10

Odp: Czujnik do czegoś?

A ktora wsuwka do czego? Pewnie ta blizej pompy do pompy? Czy jest jakos oznaczone. A poza tym .... jezeli wentylator sterowany jest plusem, to skad plus na czujniku, a jezeli minusem to jak doprowadzony jest plus do wentylatora (sprzegla)?
To rozwazania czysto teoretyczne oczywiscie, a tymczasem ide podlaczyc to tak, jak powiedziales big_smile Rozwazania maja o tyle sens, ze jezeli mam sztywny wentylator, jak tata, to ten cujnik jest psu na buty.

11

Odp: Czujnik do czegoś?

U mnie podłączopne było tak :
Czujnik wkręcony inaczej niż na Twoim foto nie widać wsuwek ale nie wiem czy to ma znaczenie. Ta bliżej wentylatora to do wentylatora , a druga do wskaźnika i na pewno przewód + a minus idzie z masy. A plus z bezpieczników ale zaraz sprawdzę. Już wiem zegar ma trzy wyjścia do środkowego podpięty mam przewód z czujnika , a dp prawego (patrząc z góry) + od bezpieczników. lewy jest wolny.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

12

Odp: Czujnik do czegoś?

Wielkie dzieki, plus sie znalazl nawet w rozwazaniachteoretycznych. Ide pogrzebac w jednym i drugim. Jeszcze raz dzieki

13

Odp: Czujnik do czegoś?

JA sie moze dołacze.. Od czego ida kable... od deski rozdzielczej ? przed pompa wtryskowa... ?

gg 2215972

14

Odp: Czujnik do czegoś?

A może dokładniej może jakieś foto?

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

15

Odp: Czujnik do czegoś?

Jak jutro sie nie dopatrze gdzie on idzie to zrobie fotke smile

gg 2215972

16

Odp: Czujnik do czegoś?

Te kable, jeśli gdzieś w okolicy pompy wtryskowej, to mogą być od zasilania świecy płomieniowej, oraz od czujnika temperatury wody.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

17

Odp: Czujnik do czegoś?

Chodzi mi o te kabelki co sa pod ta kalpa (strzalka czerwona) jak dzis patrzylem tam jest w parach- czerwony i bialy ; brazowy i bialy , i jakis czarny osobno hmm a Jesli chodzi o swiece plomieniowa to nawet nie jest podlaczona... lol bo na gorze swiecy zadnych kabli nie ma big_smile (wiec moze to sa kabelki od swiecy tongue ale chyba nie siegaja do swiecy hmm ) gosciu mowil ze nawet przy -20 zakrecic i musi palic bez niczego big_smile  a dzis tez (ciagniczek stal jeden dzien niepalony ) przekrecilem kluczyk i pali na dotyk big_smile big_smile

http://images2.fotosik.pl/304/7d8c0352f8c8a86dm.jpg

gg 2215972

18

Odp: Czujnik do czegoś?

U mnie w tym miejscu są przewody od dmuchawy ale ja mam 303 sad

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

19

Odp: Czujnik do czegoś?

Mam pytanie o czujnik zapchania filtra oleju czy kontrolka od tego czujnika powinna sie swiecić na zgaszonym silniku i gasnąć po odpaleniu czy zaświeca sie tylko w momęcie zapchania sie filtra?

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

20

Odp: Czujnik do czegoś?

Z tego co wiem jest to czujnik podciśnieniowy. Włącza się gdy ciśnienie ujemneprzekroczy dopuszczalną wartość (podczas zapchania filtra) przekroczy dopuszczalną wartość. Natomiast na zgaszonym to ciśninienie powinno wynosić zero więc kontrolka powinna się palić TYLKO przy zapchaniu filtra na włączonym ciągniku....