21

Odp: Czujnik do czegoś?

nie pomogę bo u mnie wcale nie działa sad

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

22 Ostatnio edytowany przez macherr (2008-01-19 22:36:26)

Odp: Czujnik do czegoś?

jak jest prawidłowo podpięta instalacja to ta kontrolka powinna się świecić po przekręceniu kluczyka a po odpaleniu gasnąć i nie tylko ona bo i od konserwacji filtra hydrauliki , filtra powietrza  a steruje tym  mostek diodowy podobny do przerywacza umieszczony koło bezpieczników

konstruktorzy myśleli nad tym na pewno bo te kontrolki nie paliły by się nigdy tylko w czasie awarji pod waunkiem ze by działały a tak to przynajmniej wiadomo przy każdym odpalaniu że są sprawne

i jeszcze jedno gdy zabraknie ciśnienia oleju zapalą się wszystkie.

GG 309772

23

Odp: Czujnik do czegoś?

"i od konserwacji filtra hydrauliki" to masz na myśli to ustrojstwo które znajduje sie na pokrywce wlewu oleju  do zbiornika hydrauliki

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

24

Odp: Czujnik do czegoś?

macherr napisał/a:

jak jest prawidłowo podpięta instalacja to ta kontrolka powinna się świecić po przekręceniu kluczyka a po odpaleniu gasnąć i nie tylko ona bo i od konserwacji filtra hydrauliki , filtra powietrza  a steruje tym  mostek diodowy podobny do przerywacza umieszczony koło bezpieczników

konstruktorzy myśleli nad tym na pewno bo te kontrolki nie paliły by się nigdy tylko w czasie awarji pod waunkiem ze by działały a tak to przynajmniej wiadomo przy każdym odpalaniu że są sprawne

i jeszcze jedno gdy zabraknie ciśnienia oleju zapalą się wszystkie.

macherr ma racje,probowałem to tak właśnie zrobić ale mam chyba ten mostek diodowy spieprzony jak zorbie zworke to świeci tak wiec wiem że jest przejście prądu lecz żeby to zrobić jak mówisz to trzeba będzie ten mostek załatwić albo nie wiem co :hmmm:  :nie_wiem:

http://images29.fotosik.pl/44/777b2bad10b1551e.gif

gg6876703

25

Odp: Czujnik do czegoś?

wydaje mi sie że z kupnem czegoś takiego nie powinno być problemów

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

26

Odp: Czujnik do czegoś?

Dżejsi napisał/a:

"i od konserwacji filtra hydrauliki" to masz na myśli to ustrojstwo które znajduje sie na pokrywce wlewu oleju  do zbiornika hydrauliki

właśnie tak o ile to jest sprawne
a taki mostek można zrobic samemu kupić diody połączyć i po sprawie ewntualnie wymienić stare na nowe w tym aluminiowym pojemniku

GG 309772

27

Odp: Czujnik do czegoś?

macherr widzę że dość oblatany jesteś w instalacji forszaja. Ja ten schemat dopiero rozpracowuje na kartce (narazie nie mam czasu do niej fizycznie zajrzeć bo mam sesję do 8 lutego). Jeśli możesz to mógłbyś mi tylko podpowiedzieć czym są na tym schemacie co podałęm następujące elementy: 26,42,45, 81, 43-44 (to chyba jakieś czujniki????) 48-50,52,54 (przełączniki napędów) 91-92 ??????  oraz od czego ten układ diodowy 93 na dole...  z góry dziękuję na za odp na którykolwiek z tych elementów :beer:

28

Odp: Czujnik do czegoś?

Widz, że wgryzacie się Panowie w temat. Tak trzymać !
                                                                        Powodzenia.

29

Odp: Czujnik do czegoś?

u mnie nawet nie ma starego mostka diodowego zostało tylko mocowanie

Ciężko jest i być ciężko musi
gg 8499045

30 Ostatnio edytowany przez macherr (2008-01-20 15:50:15)

Odp: Czujnik do czegoś?

tak się składa że całą instalacje robiłem nie dawno zgodnie ze schematem teraz jest zrobiona tak jak powinna być
93 - mostek diodowy identyczny jakten drugi ale służy do zabezpieczenia cewek zaworów
91 - wyłącznik ciśnieniowy znajduje się na pompie sprzęgła jak jedziesz z włączoną proselekcją  załącza siłownik pneumatyczny
92 - wyłącznik pod pedałem sprzęgła
48 - przedni napęd
50 - blokada mostów
52 - wyłacznik proselekcji załącza mechanizm półbiegów i jeszcze inne opcje
54 - półbiegi czyli w praktyce załączenie siłownika pneumatycznego sprzęgła
42 - czujnik ciśnienia w układzie pneumatycznym
26 - czujnik konserwacji filtra hydrauliki
45 i 81 czujniki załączenia blokad
reszta póżniej bo nie mam opisu schematu przy sobie

GG 309772

31

Odp: Czujnik do czegoś?

to co ty z pamięci pisałeś yikes

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

32

Odp: Czujnik do czegoś?

jest przecież schemat instalacji na forum

GG 309772

33

Odp: Czujnik do czegoś?

Jeśli masz jakiś opis schematu nawet odręczny to mógłbyś go zeskanować i wrzucić w wątku o schemacie big_smile Zrobiłbyś kawał dobrej roboty dla potomnych... :angel:

34

Odp: Czujnik do czegoś?

w instrukcji obsługi jest schemat i opis może dzisiaj  wrzuce wieczorem

GG 309772

35

Odp: Czujnik do czegoś?

No właśnie nie posiadam takowej instrukcji. U pantery jest po 40 zł ale podobno tylko po niemiecku hmm ... żeby była po angielsku to bym od razu wziął i przetłumaczył w tydzien i zamieścił tutaj jako PDFa

36

Odp: Czujnik do czegoś?

jest już opis w temacie schemat instalacji do 323

GG 309772

37

Odp: Czujnik do czegoś?

no i Macherr zarobił plusika wink

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

38

Odp: Czujnik do czegoś?

Jak najbardziej !
Ode mnie też.

39

Odp: Czujnik do czegoś?

mógłby ktoś mi tylko powiedzieć ile przewodów i jakiego koloru dochodzi do czujnika oleju od skrzyni biegów?? U mnie jest tylko brązowy i podczepiony zaraz do masy hmm więc wiem że nie działa...

40

Odp: Czujnik do czegoś?

u mnie tego czujnika to chyba nie ma a tak nawiasem to gdzie on jest