Temat: Kopiowanie Hederu????????????????????

Witam Koledzy smile mam do Was proźbę możecie mi wytłumaczyć o co chodzi w Kopiowaniu Hedru  ???

Nigdzie nie miałem z tym styczności a chciałbym się dowiedzieć o co w tym biega smile

Dzięki Za Pomoc :beer:

GG 16238418

2 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2009-06-24 21:33:38)

Odp: Kopiowanie Hederu????????????????????

kopiowanie to mówiąc wprost powielanie. Jeżeli kosiarka do trawy ma zdolność kopiowania terenu (obecne dyskowe) to znaczy że wysokość koszenia dopasowuje się do terenu automatycznie (bez konieczności podnoszenia jej na podnośniku w trakcie koszenia). Daje to tę zaletę ( w porównaniu do kosiarek bębnowych - popularnych w Polsce) że nie chwyta ziemi (która wg niektórych nie jest korzystna potem w zbieranej trawie - sianokiszonce) i przedłuża żywotność elementów roboczych.

To samo tyczy się hederu. Ustawiasz wysokość (np w centrymetrach) nad ziemią i heder będzie się automatycznie unosił i opuszczał nie ryjąc w niej na nierównościach...... 
.... to tak w teorii wink mechanizmy kopiowania są różne... od mechanicznych do złożonych elektronicznych...

3

Odp: Kopiowanie Hederu????????????????????

i naprzykałd na  nierównym polu gdzie  po prawej będzie górka a po lewej dołek to heder sie przechyli  tak by po prawej nie kosic pod ziemią a po lewej za wysoko  no na takiej zasadzie działa dobre i pożyteczne ustrojstwo:D:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Kopiowanie Hederu????????????????????

Gorzej jak górka będzie na środku wink

5

Odp: Kopiowanie Hederu????????????????????

Dzięki Za Wytłumaczenie smile

GG 16238418