Temat: Napęd łańcucha podajnika

Koledzy - mam problema. Otóż ściągnąłem podajnik. Muszę wymienić oś na której są osadzone zębatki przekazujące napęd na łańcuch podajnika (jest krzywa - nie wiem od czego). Oś mam, ale przy zakładaniu zębatek i przy dobijaniu klina dwie zębatki najzwyczajniej w świecie się rozpadły - pękły. Macie jakiś patent jak te kliny wbijać nie uszkadzając zębatek ???? Myślałem o tym, żeby klin wbić tylko do lekkiego oporu i żeby nie wypadł to go przypunktować w dwóch miejscach spawarką do osi, albo przewiercić się przez klin, nagwintować otwór i po włożeniu go do lekkiego oporu skontrować go śrubą.... Co o tym myślicie ??
Adam

2

Odp: Napęd łańcucha podajnika

ja bym spawał smile

3

Odp: Napęd łańcucha podajnika

a  klin jakie ma wymiary ?? w mm  zmierz dokładnie i zmież  otwór  w zębatce i na wałku musi byc to samo  czasami sie zdaza ze  rąbią felernie i  dlatego rozsadza zetatki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Klin idzie w stożek, tzn na początku klina jest wysoki na 7,4 mm a przy końcu 7,85 mm - więc różnicy jest prawie 0,5mm. Tak jest i na nowych i na starych klinach. Tak się jeszcze zastanawiam, czy w zębatce wręb na klin też nie jest lekko skośny - po południu sprawdzę - może wsadzam klin od złej strony ??

5

Odp: Napęd łańcucha podajnika

wsadza sie od wiekszej w mniejsza ale to chyba wiesz tongue ale moze koło zebate odwrotną strona zakladasz  jesli jest taka mozliwośc i dlatego podczas wbijania klina  coś idzie nie tak i koło rozsaadza 
a wbijasz starego klina czy nowego ??  bo może  klin jest nie taki  zabiel go leciutko szlifierką i zobacz moze tym razem się uda

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Napęd łańcucha podajnika

No i z moich pomiarów wynika, że wręb w zębatce też idzie po ukosie, różnicy jest ok 0,5 mm, czyli tyle ile jest na różnicy wysokości klina. Pech chciał, że ja wbijałem klina właśnie od tej węższej strony i w momencie, kiedy do dobijałem to siłą rzeczy musiało coś pierdyknąć, bo nie miało gdzie się zmieścić. Czy ktoś może mi potwierdzić, że tak rzeczywiście jest ?? Czy ten klin rzeczywiście tylko z jednej strony można wbijać?? Pzdr

7

Odp: Napęd łańcucha podajnika

taqk własnie czyli dobrze myślałem odwrotnie koło zakładałes i ci je rozsadzało

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Ustrojstwo złożone. Na przyszłość dla potomnych - te koła zębate o których mowa, są z jednej strony w pewnym sensie "toczone". Jak je zobaczycie to zrozumiecie co mam na myśli. I to od tej strony należy wbijać klin. Jak przestanie padać to wrzucę tą oś do podajnika.....

9

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Może to pytanie pojawiło się na tym forum ale chciałbym to przedstawić obrazowo żeby mieć 100 % pewność jak poprawnie ma być założony łańcuch podajnika? oto dwie wersje:
1 - http://img683.imageshack.us/img683/3240/8728141293.jpg
2 - http://img109.imageshack.us/img109/6316/8784677041.jpg

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

10 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2010-01-15 22:45:08)

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Ja mam łańcuch założony tak, jak na zdjęciu 2

Sorry - miało być 1, a wyszło 2. Mam jak na zdjęciu 1

11

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Ja mam tak jak na zdjęciu numer 1. W instrukcji obsługi jest zdjęcie które przedstawia  gardziel od przodu i tam jest identyczny łańcuch jak na tym zdjęciu i tak samo ustawiony.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

12

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Na 1 zdjęciu jest poprawnie.

13

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Takie zalozenie lancuchow chyba w niczym nie przeszkadza?

14

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Witam. Może wzrok nie taki jak kiedyś ale na pierwszym zdjęciu widzę łańcuch od E512 a na nr.2 od E514.

15

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Leszek 2 napisał/a:

Witam. Może wzrok nie taki jak kiedyś ale na pierwszym zdjęciu widzę łańcuch od E512 a na nr.2 od E514.

Zgadza się ale to nie robi różnicy wiem,że tylko jedne założenie jest prawidłowe i oto właśnie mi chodzi

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

16

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Leszek 2 napisał/a:

Witam. Może wzrok nie taki jak kiedyś ale na pierwszym zdjęciu widzę łańcuch od E512 a na nr.2 od E514.

Mylisz się ,514 miały montowane obydwa typy łańcuchów,tak jak pisałem wcześniej w mojej instrukcji  są zdjęcie 514 z łańcuchami z szczebelkami w kształcie litery L a w mojej 514 mam szczebelki w kształcie litery C.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

17

Odp: Napęd łańcucha podajnika

Szanowni przedmówcy,z powyższych wypowiedzi wynika że na zdjęciu nr.1 prawidłowo założono łańcuch w gardzieli podajnika.Powiedzcie mi prosze co jest żle w sposobie założenia na zdięciu nr.2 ?.

18

Odp: Napęd łańcucha podajnika

a nie ma ktoś może zdjęcia na gardzielu w 524 jak jest podłączony ten  rozrusznik od cofania łańcucha udało mi sie dokupić brakującą cewkę i mam zamiar podłączyć kable

19

Odp: Napęd łańcucha podajnika

PRzy smarowaniu łożysk zauważyłem że łańcuch jest dość lużny aż trze po dolnej blasze.Czy tak ma być czy trzeba go troszkę podciągnąć

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

20

Odp: Napęd łańcucha podajnika

On zawsze musi być trochę luźny bo jak dojdzie słoma z tylu metrów to łańcuch się napnie, za mocno go napniesz to się urwie kiedyś..