1

Temat: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Witam, mam pewien problem, ponieważ rok temu kupiliśmy Fortschritta E-512. Przed sezonem przeglądaliśmy kombajn, chcielismy wymieniac olej, ale był praktycznie świeżo zalany (jeszcze u poprzedniego właściciela w Czechach) I stąd moje pytanie, na jakich olejach jeździcie w swoich kombajnach? Warto odżałowac pare zł więcej na lepszy olej?

2

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

ja jeżdżę na swoim e 514 i zt 303 na oleju diesl 3 jest to jeden z lepszych olei.polecam są jego rożne gęstości.

3

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Ja Także jeżdżę na Dieslu 3. Nie ma po co kupować lepszego smile

GG 16238418

4

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

on jest mineralny czy syntetyczny?

5

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Ja stosuję w kombajnie Lotos mineralny 20 / 50 i jestem z niego zadowolony pamiętajcie Panowie że nasze maszyny pracują w skrajnie ekstremalnych warunkach gorączka, kurz wielogodzinna praca na maksymalnych obrotach. W traktorach mam zalane Turdusem wystarcza na 250 motogodzin. A w komajnie co roku przed sezonem wymieniam już mam zakupione filtry olejowe od PiotraK pamietajcie że filtry z filtrona nie nadaja sie do forszaja dopiero w tym roku mnie uświadomili fachowcy z Grudziądza.

6

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

to jakie filtry najlepiej kupić kolego i gdzie jak możesz podaj namiary

7

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Filtry to najlepiej od piotrak kupić i jest dobrze a olej to my w 303 i 323 i w bizonie to petro diesel 2 uważam że to dobry olej dodam jeszcze że stosuje go do golfa td i nie nam z nim problemu tak że polecam diesel 2 no i 3

8

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

A ile tego oleju wchodzi do silnika?

9

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

18 Litrów smile

GG 16238418

10

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

ilość jest rożna do 303 leje 22 litry ponieważ przy orce jak się za bardzo przychyli to ciśnienie zaczyna spadać, a do kombajnu wleje 20 tak dla pewności na polu są tez pochyłości znajomi tez leją 20. kup bańkę 20 litrową diesel 3, 20/50 jest to olej do dużych obciążeń i temperatur oraz prac w wysokich temperaturach jest to olej także wielosezonowy cena jego 1l=10 zł.

11

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

A gdzie dostanę ten olej? W grene nie bedzie problemu?

12

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

na pewno dostaniesz w grene  nawet chyba dostaniesz go w sklepie z czesciami do samochodu  ostatnio takowy widizałem   w takim własnie sklepie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

on jest sprzedawany tylko luzem tak jak pisze czesio, czy w bankach tez dostane?

14

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

W bańkach też kupisz tak np. wygląda http://www.orlenoil.pl/oferta/rolnictwo,1,106.html

15

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

dzięki za link, a powiedzcie mi jeszcze jakie są koszta filtrów?

16

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

na allegro porządny filtr 30zł nie kupuj polskiego nie warto.

17

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

marcin napisał/a:

Filtry to najlepiej od piotrak kupić i jest dobrze a olej to my w 303 i 323 i w bizonie to petro diesel 2 uważam że to dobry olej dodam jeszcze że stosuje go do golfa td i nie nam z nim problemu tak że polecam diesel 2 no i 3

a czy piotrk sprzedaje filtry wysyłkowo, czy trzeba jechac do grudziadza?

18

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

w sumie on jest w stanie zrobic wszystko wysyłkowo big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Oczywiście że wysyła cena 30 zl. + koszt wysyłki

20

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

A w Twoim mieście Matey, niedawno silniczek robiłem smile Mogłem Ci wkłady nawet osobiście podrzucić smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.