21

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Szkoda że wcześniej nie wiedziałem, najprawdopodobniej będę dzwonił do ciebie w następnym tygodniu wink

22

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

ja  do silnika leje tordus-a  i wg mnie nie ma lepszej oliwy do serduszka

23

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Dlaczego filtry filtron a nie nadaja sie do fortschcriow? Ja od kilku lat stosuje te filtry paliwa oleju powietrza.

24

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Bombay i nigdy filtr oleju nie był wciągnięty do środka???Nie wyglądał jak byś go zgniótł w dłoni?Inne filtry paliwa i powietrza można stosować ale nie oleju

GG 5704394

25

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

A no rzeczywiście miałem tak raz że filtr był zgnieciony i az ta plastikowa rurke zgieło i złamalo. Nie wiedziałem od czego wydawało mi sie ze ktos dawno oleju nie wymieniał bo było to w traktorze który sprowadziłem z niemiec. Czyli ze niemiec tez miał zły filtr?
Dzięki za wytłumaczenie smile pozdro

26

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Witam ja do 512 leję 15 litrów Falco , z resztą do ciągników i sieczkarni też ,jest ok .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

27 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-07-08 10:18:18)

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Bombay napisał/a:

A no rzeczywiście miałem tak raz że filtr był zgnieciony i az ta plastikowa rurke zgieło i złamalo. ....

A ta rurka, to tylko pękła, czy jakaś cześć od niej jeszcze odpadła?

pawelg napisał/a:

Witam ja do 512 leję 15 litrów Falco , z resztą do ciągników i sieczkarni też ,jest ok .

A gdzie masz chłodnicę oleju silnikowego? W misce olejowej, czy poza nią? Tak czy inaczej, 15 litrów, to trochę za mało.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

28

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Chłodnicę oleju mam pod miską , tzn prostokątną , na bagnecie mam max przy 15 litrach . Śmigałem już cztery sezony przy takim stanie i jest ok .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

29

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Chłopaki apropo zgniecionych filtrów to osobiście tak miałem! Problem zniknął jak włożyłem wkład oleju do podstawy i zalałem filtr olejem i po problemie! Pięć wymian od tamtego czasu i po problemie! Odnośnie oleju to co lejecie do pomp wtryskowych? Bo planuję wymienić. Pozro!

30

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

To samo co do silnika.

31

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Myślałem, że coś gęstego z racji, że oddzielne smarowanie i wysoka temp.

32 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2015-02-10 21:00:53)

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

Wysoka temp? raczej nie ..... Ja zazwyczaj leje jakieś resztki co się nie zmieściły do osobówek. A do silnika mobil delvac.

33

Odp: Fortschritt E-512 Jaki olej?

No ja też mobila! Zauważyłem po bączku, że mniej syfu się na nim odkłada jak na turdusie