201

Odp: Ciągnik na gaz.

Piotr K  w sposób logiczny  zacheca Marcina K  do tego  aby w jakiś sposób przekonał mnie  do tego abym  oddal ciągnik  do podrasowania  - nawiasem  mówiąc podejrzewałem  że jeśli nie gaz  to rasowanie  ukladu paliwowego    wraz z pompą  ale o ukladzie wydechowym  nie przyszlo mi do głowy ? wydaje mi sie  że powinieś  pokazać próbke  swojej działalności  by zachęcić ludzi by Cię odwiedzili  - reklama za  darmo  a korzyści  wymierne z Twojej strony i ruch w interesie  jeśli to co piszesz to panaceum  na oszczędności  paliwa  i moc naszych silników?

202

Odp: Ciągnik na gaz.

Grzegorz89 ja myślałem o diesel+gaz a nie cuda jakie mówi Marcin K

203

Odp: Ciągnik na gaz.

Tomek ale ja to napisałem tylko do Marcina K . Jako do Ciebie nic się nie tyczyło dlatego że Ty opisałeś co zrobiłeś i nie boisz się powiedzieć, i wystawić do opinii publicznej. Czekam na dalsze postępy w pracach.

204

Odp: Ciągnik na gaz.

Tej przeróbki nie da się opisać dokładnie bo  każdy typ silnika inaczej się przerabia na fotkach i filmach tego się nie zobaczy trzeba to zobaczyć na własne oczy i przetestować .

205

Odp: Ciągnik na gaz.

A ogolnie to co przerabiasz   bez wchodzenia  w szczególy  bo to tajemnica  zawodowa? - to chyba możesz zdradzić ? dla  zaspokojenia ciekawości mojej i innych  na tym forum ?

206

Odp: Ciągnik na gaz.

Marcin K coś ściemniasz masz nas za idiotów którzy nic nie rozumieją.

207

Odp: Ciągnik na gaz.

Bla bla bla i tak w kółko masło maślane ! człowieku ogarnij się trochę ! myślisz że masz tu do czynienia z jakimiś tępymi chłopami ? jeśli cokolwiek nakreślisz to my się już reszty domyślimy .A ja ze swojej strony powiem że na 100% nie dam Ci zarobić nawet jednej złotówki i to nie z jakiś powodów osobistych a dlatego że u mnie zarabia tylko i aż ksiądz .

208

Odp: Ciągnik na gaz.

Nie ściemniam przyjedz do mnie to się przekonasz osobiście i zmienisz zdanie .Przerabiam cały układ paliwowy wydechowy a w niektórych typach silników turbiny tłoki i głowice .

209

Odp: Ciągnik na gaz.

Tamci swoje a ten swoje Marcin K bez dowodów albo logicznego wyjaśnienia ciężko uwieżyć .Wiem że w nowych ciągnikach da sie tak zrabić ale tam jakiś chip wstawiają

210

Odp: Ciągnik na gaz.

Marcin K ale przerobić to ja też umiem tylko co mam zrobić???

211

Odp: Ciągnik na gaz.

Tomek 1974 takiej przeróbki nie zrobisz bez  dostosowania odpowiedniego układu paliwowego i odpowiedniej regulacji  do danego typu silnika .

212

Odp: Ciągnik na gaz.

dobra gadanie jest zbyt ogólnikowe ...  moze przejdźmy do standardowego MTZ co mu zrobisz by była to istna rakieta i silnik zyskał na  werwie ??  takie proste całkowicei teoretyczne pytanie .....|
coś gadałeś o  zaworach  rozwiercić ok  wstawić większe jak  wejdą    wstawić turbinę to i bez zaworów i  przestawiania pompy będize porawa po przestawieniu pompy  robi szał ...   po podniesieniu dawki robi kolejny bałagan    i co dalej .. 
tak czysto teoretycznie   skąd wiesz ze po twojej waszej przeróbce silnik zyskuje na mocy ?  jakas hamownia czy standardowa motoda na ucho i oko ?     /

jakoś bez znaczacej ingeręcji w  układ paliwowy czyli zmiana conajmniej pompy i wtrysków na całkowicie innny typ jakoś czarno to widze ... wszelkie inne przeróbki  typu turbo  można w niedziele po kościele w garażu zamontować  i  tak jak wyżej...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

213

Odp: Ciągnik na gaz.

Marcin K to znaczy że pompę od czego chcesz wsadzić ???Nie sądzisz że te twoje przeróbki są zbyt dziwne bo nie chcesz dokładnie powiedzieć o co chodzi a ja dostałem turbinkę za darmo i mam zamiar ją założyć do tego gaz i możemy sprawdzić które przeróbki są lepsze???

214

Odp: Ciągnik na gaz.

Mtz można przerobić dwoma sposobami  montując pompę rozdzielaczową  inne wtryskiwacze zmieniając kąt wtrysku i dostosowanie tłoków i układu wydechowego  lub montując cały układ paliwowy bosch i przerabiając silnik pod ten układ  można też jeszcze zrobić dawkę rozruchową zależną od temperatury otoczenia i wiele takich bajerów .Układ paliwowy reguluje się na stole a potem w polu w pługu lub głęboszu pod maksymalnym obciążeniem co najmniej przez 2 godziny .Do silników wolno ssących nie stosujemy turbiny .

215

Odp: Ciągnik na gaz.

W  belarusie układ paliwowy  boscha  jest już montowany fabrycznie  ... . Co innego Forsch i U 255 , stare Zetki .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

216

Odp: Ciągnik na gaz.

Marcin K  -  tak jak myślałem  to jest to  o czym piszesz    mam pytanie  jak spisują sie silniki u Twoich klientów  i jaka jest opinia o takim rasowaniu silnikow   piszesz żę cena to 5-10 tys zl od silnika  od czego to zależne ?

217

Odp: Ciągnik na gaz.

Silniki sprawują się lepiej jak w oryginale bo nie ma w nich nagaru mają lepsze spalanie większą moc i wydłużony czas pracy i mniejsze spalanie na czym wszystkim zależy, klienci są z tego zadowoleni bo jak by to nie zdawało egzaminu to byśmy  nie mieli zamówień do grudnia ceny są zależne jaki układ ma być zamontowany  ile mniej ma palić i jakie ma mieć przyspieszenie .

218

Odp: Ciągnik na gaz.

No Ciekawe Marcinie to co robisz.. A jak bym ja chciał np do Jumza zwiększyć moc o 10km i żeby mniej palił to ile by to kosztowało i co byś w nim musiał przerabiać ??

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

219

Odp: Ciągnik na gaz.

Jak w każdyum silniku da się coś przerobić a jeżeli chodzi  o stare traktory wiadomo że nie były one tyle nowoczesne co teraźniejsze więc jest co w nich poprawiać (rasować) ae i tak nie wierzę że poprawia się ich żywotność

220

Odp: Ciągnik na gaz.

Koledzy żyjemy w takim kraju gdzie cwany doi głupiego.Ja wstawiłem turbo i moc wzrosła zużycie spadło za 1tyś.zł.