221

Odp: Ciągnik na gaz.

pytałem speca to założenie gazu do forszaj to kosz 2 tys ale zaleca też turbozpreżarke to wtedy powinna zwiekszyc się moc o co najmniej 1
10-15%czyli koszt 3 tys konczy temat??????????? oczywiście regulacja zaworów, wtrysków ,pompy i mamy cacy maszynkę

222

Odp: Ciągnik na gaz.

Trochę już jeżdżę ciapkiem na gazie i zaczyna mnie denerwować wymiana butli,nie wiem ile jest gazu i na jak długo starczy co gorsza zawsze braknie najdalej od domu.Można by wozić drugą ale gdzie? Co do spalania to koszty ropy a gazu są podobne no może gazu idzie więcej .Co do silnika to od fiesty jest za mały brakuje mocy na wolniejszych obrotach ale na 3000-3500 to już coś czuć .Jak na razie nic się rozwaliło i nie urwało największe obroty na drodze to 4500(więcej się boje)Myślę o wymianie silnika jak ten padnie na mocniejszy ale czy to będzie na gaz to nie wiem bo mam od busa 80km 2300 pojemności.Co do przeróbki forszaja na gaz lub dodanie gazu to szkoda czasu efekt marny a roty kupa jedynie turbo bym założył ale czasu nie ma bo chate ocieplam bo poco palić 120 bel jak można 60.

223

Odp: Ciągnik na gaz.

Masz piec na słomę ?

224

Odp: Ciągnik na gaz.

Czwarty sezon już się zaczął.

225

Odp: Ciągnik na gaz.

To napisz jaki piec i wrażenia z jego użytkowania ?

226

Odp: Ciągnik na gaz.

Na pewno chcesz sobie go zrobić bo jak inaczej to proponuję zapoznaj się z firmą MetalERG z Oławy sporo lat na rynku i z producentów krajowych najlepsze wyroby reszt tylko ich podpatruję.

227

Odp: Ciągnik na gaz.

Ja nigdy nie twierdziłem że chcę go zrobić tylko na razie zbieram opinie aby kupić dobry piec .

228

Odp: Ciągnik na gaz.

Koseś jak bym Cie nie znał to bym uwierzył że chcesz kupić, po tym co pokazałeś ni uwierzę.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

229

Odp: Ciągnik na gaz.

są osoby które muszą popatrzeć, popytać, zebrać oferty.... a i tak na koniec spawarka i jazda...

230

Odp: Ciągnik na gaz.

hehhe jakie to prawdziwe big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

231

Odp: Ciągnik na gaz.

trzy miesiące temu założyłem lpg do c385 koszty miałem śmieszne gdyż mój znajomy montuje gazy w autach i załatwił mi nowy zestaw do montażu wytłumaczył mi co i gdzie przykręcić .i naprzód         jak ktoś potrafi śrubkę przykręcić   samemu można założyć to jest śmiesznie proste. niewielkich kłopotów morze przysporzyć sama regulacja  dawki gazu .niema.żadnych regulacji pompy albo jakiegoś dziwnego czary mary  jeśli chodzi o wtrysk on jest tak jak było . traktor bystrzejszy pod nogą   zero dyma z rury spala aż miło chcecie pytajcie nie wiem jeszcze jak na  żywotności silnika się to odbije ale na razie jestem zadowolony  na początku trochę mnie pokorciło żeby podkręcić trochę  mocy  tak żeby sprawdzić silnik warczał przy przyspieszaniu jak kumpla zetor 9045   czy 9540  na turbinie nie pamiętam nazwy

232

Odp: Ciągnik na gaz.

Dobra ciągnik na gaz, ale do czego podłączyłeś elektrozawór, który odetnie dopływ gazu po zgaszeniu silnika?

233

Odp: Ciągnik na gaz.

to zapodaj jaki koszt sterownika i kabelków bo butlę rurki mam.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

234

Odp: Ciągnik na gaz.

Grzegorz89 napisał/a:

Dobra ciągnik na gaz, ale do czego podłączyłeś elektrozawór, który odetnie dopływ gazu po zgaszeniu silnika?

montujesz włącznik na cięgle od gazu i już np od światła stop z MF 255

235

Odp: Ciągnik na gaz.

a oszczednosci w paliwie sa panowie

236

Odp: Ciągnik na gaz.

panowie   ilość gazu jest sterowana   pneumatycznie czyli zasysana ,    czyli jest przepływ powietrza który steruje  membramą   w parowniku  jak silnik pracuje w kolektorze dolotowym    jest podciśnienie   minimalne nawet otwiera membrane czyli gaz  żadnych pstryczków na pedale gazu tylko plus po zapłonie na elektro zawór otwierania gazu na parownik i to tyle prądu w tej instalacji  jeśli chodzi o oszczędności trudno mi określić bo specjalnie nie liczę  p-ali  tyle ile wleje ale odczułem na pewno jak brakło mi butli gazu na wymianę bo dostawca nie dojechał  to w zbiorniku ubywało szybciej   ba brakło mi paliwa gdzie sądziłem ż e   na dwie godziny jeszcze powinno być w zbiorniku  . po robocie wyciągam kluczyk ze stacyjki  elektrozawór robi pstryk zakręcam butle i to tyle

237

Odp: Ciągnik na gaz.

cytat z http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5550 … ge__st__40
A tak wygląda instalacja gazowa  w moi 820    http://www.agrofoto...._957_180941.jpg    http://www.agrofoto....1_957_64785.jpg
To działa jak pierwsze instalacje do osobówek ,tylko że butla jest od kuchenki (ale można zamontować oryginalną na LPG i jeździć na CPN aby tankować ) butla wystarcza na tyle ile odkręcisz gaz (pierwsza starczyła na 3 godziny ciężkiego talerzowania,przy spaleniu 15l ON) talerzowałem o jeden bieg wyżej jak zawsze,a mocy pod pedałem było jak na 90koni silnik ani na moment nie spadł z obrotów, temperatura wody w normie. teraz po fachowych wskazówkach producenta,(taka ilość gazu była dawką maksymalną lecz nie potrzebną)  butla starcza na 6-7 godzin na butli zaoszczędzam około 20l ON,a silnik ma dalej sporo mocy,jestem pod wrażeniem osiągów uzyskanych na gazie (dodam że to sam propan)
Co ważne instalacja nie ingeruje w przestawianie dawki ON ani innych rzeczy z zapłonem (chociaż gazownik sugerował że niekiedy należy lekko opóźnić zapłon dla lepszego spalania)
Moim zdaniem to super alternatywa dla montowania turbo które jest kosztowne i nie gwarantuje oszczędności a na gazie moc ciągnika możesz sam regulować poprzez dawkę gazu.
Silnik wręcz łapie lepsze życie na gazie ciszej pracuje i ma więcej mocy, co do kosztów założenia to są znikome bo sam montowałem jedyny koszt to zakup pianki do sprawdzenia szczelności instalacji gazowej (bo było lekko czuć gaz)następnie korek 3/8 cala aby zaślepić wejście na sprężarkę w kolektorze ssącym no i zakup filterka do sprężarki reszta montażu z własnych środków , tym samym zaoszczędziłem 1000 zł bo tyle producent liczy sobie za montaż u klienta , koszta zakupu zestawu do samodzielnego montażu to 1500 zł.

238

Odp: Ciągnik na gaz.

szacun dla ciebie krzysiek cool ja nie mam talentu do takiego pisania ale śmiało mogę potwierdzić to co napisałeś mi w osiemdziesiatej butla   11kg starcza na jakieś 5 godzin a jeśli chodzi o pracę silnika to na pewno  nie poddaje się tak na obrotach jak wcześniej jak ustawisz to zagra motor ale nie odpuści a bez obciążenia ciszej pracuje a jeśli chodzi o temperaturę to mam takie wrażenie że na gazie się dłużej nagrzewa  a jest na termostacie

239

Odp: Ciągnik na gaz.

gaz starcza na dość krótko, jakiej pojemności powinna być butla aby starczyła na 10 godzin ciężkiej pracy w ciągniku 100km?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

240

Odp: Ciągnik na gaz.

w butli 11kg jest ok. 18l gazu, to butla na 10h powinna mieć przynajmniej te 50l - 60l pojemności...