41 Ostatnio edytowany przez qba514 (2010-08-12 07:54:32)

Odp: Sprzęgło

Ostatnio jakoś tak i jak by bardziej wyło na przyspieszaczu.

Co mam zrobić bo bardzo wyje?? I ile wchodzi oleju do skrzyni?

42

Odp: Sprzęgło

a czy sprzegło w 524 jest awaryjne ?? i czy nie jest olejowe czy hydrauliczne bo jeden gosc mi tak mówił jak ogladałem

43

Odp: Sprzęgło

Witam.
Jak ja się dziś zdziwiłem jak wsiadłem w swojego forsza po 3 tygodniach stania żeby podpiąć w końcu heder a tu biegu nie można wrzucić żadnego, poregulowałem trochę cięgłami dalej nic no to jedynie zostało rozebrać sprzęgło okazało się że tarcze były sklejone i tu moje pytanie do was czy często się to zdarza w 512? i czy winne moglo być to że szwed go wodą umył?

44

Odp: Sprzęgło

tak to się zdarza. Mnie też to spotkało. sprzęgło w 12 nie lubi wody. Nawet jak długo stoi pod chmurką na deszczu i gdzieś zacieknie (tak było u mnie) to potrafi skleić tarcze.

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

45

Odp: Sprzęgło

Nie tylko w 512 ale i 514 ja w zeszłym roku 2 razy musiałem rozbierać,trzeba zabezpieczać folią ,raz mi skleiło po myciu a drugi raz w żniwa po obfitych opadach deszczu ,teraz zabezpieczam folią

46

Odp: Sprzęgło

A ja dowiedziałem się że w U 912 jest takie samo sprzęgło i w instrukcji pisze żeby na dłuższe postoje wcisnąć sprzęgło i czymś zablokować.Ciekawe czy to pomorze?Ja tak w swoim zrobiłem teraz

47

Odp: Sprzęgło

ja 2 razy odblokowałem szarpiąc delikatnie ciągnikiem kombajn na 1 biegu i puszczało ale 3raz pękł pierścień w docisku i 4 stówy w plecy

48

Odp: Sprzęgło

kamilz  nie  słysząłem o przypadku  sklejenia sprzęgła w  cięzkich ursusach ...  hmm łapki od wysprzęglania to pękają  ale by tam tarcze skleiło to niee tongue  ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: Sprzęgło

ja miałem zetora 8011 a to to samo co u 912 i stał nieraz pół roku nie tykany i nic mu się nie działo ze sprzęgłem

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

50

Odp: Sprzęgło

Mi przy maluchu skleiło się sprzęgło big_smile

51

Odp: Sprzęgło

dobra chłopaki ale to nie temat komu się skleiło a komu nie .. tylko  jak tamu zapobiegac ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

52

Odp: Sprzęgło

sposób z wciśniętym pedałem sprzęgła jest dobry ale nie do końca ponieważ tarcza się nie sklei ale sprężyny docisku dostaną w kość od długo trwałego obciążenia i po dłuższym okresie może się okazać ze stracą swoje parametry

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

53

Odp: Sprzęgło

Może się i nie sklejają w ursusach ale w instrukcji jest napisane jak temu zapobiegać w razie czego a z tą sprężyną to masz rację tomcio

54

Odp: Sprzęgło

no to ja sie hyba bede musiał zmieżyć ze sprzegłem nic nie wchodzi tylko zgrzyta na obrotach jak myslicie co to może być hyba sprzęgło

55

Odp: Sprzęgło

rozbierz, złóż i powinno być oki. U mnie było w zeszłym roku tak samo.

56

Odp: Sprzęgło

Spróbuj najpierw wrzucić bieg na zgaszonym silniku, wcisnąć sprzęgło i spróbować uruchomić na rozrusznik. Jak się nie da to szarpnąć traktorem. Powinno puścić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

57

Odp: Sprzęgło

Witam ja u siebie w 514 w tamtym roku też wymieniałęm sprzęgło Docisk nowy + tarcze + łożysko oporowe i włąsnie też mi zgżytały biegi jak kosiłem ale jakos tamten sezon skosiłęm i w tym roku  postanowiłem ustawić na ciegle sprzęgło i ten hamulec co sie znajduje  z lewej strony od skrzyni i dalej to samo.Powiem tylko tyle że na wolnych obrotach nie zgżytają biegi ale jak sie da pełen gaz i  przyspieszacz to zgżyta. Na starym Docisku,tarczach i łożysku oporowym nic mi sie nie działo.Nie wiem w czym może być przyczyna

58

Odp: Sprzęgło

Może być krzywy docisk, albo wadliwe słoneczko i gdzieś lekko ociera o tarcze. Może też być gówniana tarcza i skleja się z dociskiem, miałem to dopiero w C-330. Założenie tarczy z firmy URSUS Chełmno rozwiązało problem.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

59

Odp: Sprzęgło

no to ja mam zamiar podejś jutro z rana do tego sprzegła w moim 524 mam nadzieje ze to tylko ono a nie skrzynia .
Przeczytałem kilka wypowiedzi ale jesli sie myle to poprawcie najpierw koło pużniej śruby z miski wokól sprzegła no i mocowanie , a następnie wyciągnąć w stronę koła obudowe .
Jak ktoś ma jakieś rady to dawajcie bo ja to będe robił pierwszy raz i nie chce coś spierniczyć na co zwrócić uwage po czym poznać ze to sprzegło albo docisk sa złe no i gdze najtaniej części a i jak sprawdzić skrzynie czy wszystko gra bo na zimno wchodzą biegi 2i3iwsteczny a 1 wchodzi ale tak delikatnie zastanawiam sie czy nie skrzynia  panowie pomocy
http://www.fotoload.pl/index.php?id=b64 … 1c8af3e413

60

Odp: Sprzęgło

hej joker mam pytanie jak ustawić sita i wiatr do jęczmienia zimowego?? i opróżnij skrzynkę bo masz zapełniona