21

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

ja dawałem i tak i tak i kurde zawsze w jednym miejscu mokro zawsze ta sama pokrywa ale musze wywalić te pokrywe bo mam aluminiowa i z niej cieknie a z pod żeliwnej obok nic

Nie ma to jak FORTSCHRITT

22

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

No to sam odpowiedziałeś sobie w czym problem -ja mam tylko żeliwne pokrywy i może dlatego nie mam problemu może twoja jest uszkodzona i z tąd problem

23

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

Dobrze głowice też wyczyść

24 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2016-03-08 00:20:48)

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

no teraz mam ciągnik częściowo rozebrany to w wolnej chwili sie tym zajme z reszta i tak musze sprawdzic głowice czy dobrze dokręcone to wtedy to zrobie

Nie ma to jak FORTSCHRITT

25

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

Stachu napisał/a:

Powiedz przy czym?

Oczywiście 323!;)

26

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

Ja mam oczywiście bez silikonu i wszystko dokładnie wyczyszczone uszczelki nowe a moczy się po całości !
Te uszczelki są do bani twarde a po jakimś czasie się rozchodzą i znów można ją dociagac  ... myślę że korek załatwi sprawę smile

27

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

Pokrywy mam żeliwne!

28

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

Ja mam uszczelki oryginalne może dlatego nie mam z tym problemu

29

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

najważniejsze to odtłuścić rozpuszczalnikiem fajny jest też zmywacz do tarcz hamulcowych w spreju i nałożyć cienką warstwę silikonu na obie strony uszczelki ale kupujcie czarny bo go nie widać to znaczy nie rzuca się w oczy jak czerwony i dokręcić pokrywę musi być dobrze

30

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

no faktycznie sprey do odtłuszczania hamulców też polecam zmywa smary do sucha elegancko czysto bez problemu i silikon tez czarny stosuje mam taki jeden troszeczkę gęściejszy niż te z K2 i jest ekstra akurta dziś sie skończył trzeba łatwić drugą tube

Nie ma to jak FORTSCHRITT

31

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

Starter silnika też dobrze zmywa a i są specjalne zmywacze dobre do czyszczenia euro złączek bo zawsze zakurzone jak chcesz coś do hydrauliki podpiąć

32

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

Dziś kupiłem gumokorek jutro wycięcie imontaż uszczelki i zobaczymy czy będzie lepiej trzymało od niby oryginału  ...
Odtluszczenie to podstawa!  Ja używam zwykle rozpuszczalników itp. Bo akurat mam takie pod ręką wink

33

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

Oryginałów tych uszczelek to już dawno nie ma na świecie, a te które pozostały, to raczej się już nie nadają do użytku. Obecne uszczelki to dzisiejsze produkcje, które są lepsze lub gorsze... Podstawa to odpowiednie wyczyszczenie i zmiękczenie tych bardziej twardych np. towotem. Silikon to niezbyt udana ostateczność.
Problem w tych pokrywach leży w tym, że wiele z nich dziś jest już po prostu pokrzywionych i na dodatek mają tylko jedną centralną śrubkę do przykręcenia. Prostowanie przez szlifowanie daje najlepsze rezultaty.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

34

Odp: Uszczelka pod klawiaturę kupić czy wyciąć?

Kończąc temat z wyciekiem pod pokrywami zaworów, gumokorek załatwił sprawę od ręki! Wiec polecam takie rozwiązanie i problem z głowy; )