2,041

Odp: Uprawa bezorkowa

https://images90.fotosik.pl/86/8bb9f77b17a9d575med.jpg

2,042

Odp: Uprawa bezorkowa

A kiedy pojawi się artykuł?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,043

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie wiem...

2,044

Odp: Uprawa bezorkowa

A miały być cycki...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2,045

Odp: Uprawa bezorkowa

szs napisał/a:

A kiedy pojawi się artykuł?

Już jest

https://bezpluga.pl/rolnik-konstruktor/ … 6-2018/793

2,046

Odp: Uprawa bezorkowa

Ooooo pierwsze widzę....

2,047

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek. Pi razy drzwi jaki jest koszt wykonania takiego bezorkowca?

Siły na zamiary zmierz....

2,048

Odp: Uprawa bezorkowa

Brawo TY !!!

2,049 Ostatnio edytowany przez szs (2018-12-12 21:54:30)

Odp: Uprawa bezorkowa

A jak się sprawują te "świńskie ogony" na glinie w tym roku, też udało się utrzymać te 25cm głębokości? Nie uginają się zbytnio? Zdarzyło Ci się urwać je kiedys? Te dłuta o szerokości 6cm to już zzałozyłes od początku czy próbowałeś inne rozmiary/kształty? Z jaka prędkością tym pracujesz?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,050

Odp: Uprawa bezorkowa

:brawo:

2,051 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2018-12-12 22:27:57)

Odp: Uprawa bezorkowa

Te sprężyny dopiero w glinie pokazują o co chodzi w nieoraniu. Bez problemu włażą.
Prędkość zazywyczaj wolna 4 czasami szybka w glinie czasem szybka 3 Generalnie jak w pługu.
Koszt? Hmmm ciężko powiedzieć pazurki z nakładkami jakieś 2,5 tyś koła leżały piasty też, siłownik wyjąłem z pługa masa złomu.....
Materiał na wały jak dobrze pamiętam 1200zł
W h....j spawania....

2,052

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek w przyszłym tygodniu może podjadę do Ciebie o ile się wyrobie z czasem jak będę jechać do Bamberasa.

E 516 na części
Telefon 695 076 269

2,053

Odp: Uprawa bezorkowa

Zapraszam.

2,054

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Te sprężyny dopiero w glinie pokazują o co chodzi w nieoraniu. Bez problemu włażą.
Prędkość zazywyczaj wolna 4 czasami szybka w glinie czasem szybka 3 Generalnie jak w pługu.
Koszt? Hmmm ciężko powiedzieć pazurki z nakładkami jakieś 2,5 tyś koła leżały piasty też, siłownik wyjąłem z pługa masa złomu.....
Materiał na wały jak dobrze pamiętam 1200zł
W h....j spawania....

U mnie każda górka to glina a za górką piach. Coraz intensywniej myślę nad bezorką. Kusi coraz bardziej. Zobaczymy jak sąsiadowi będzie wychodzić.

Siły na zamiary zmierz....

2,055

Odp: Uprawa bezorkowa

Nie patrz na sąsiada..... szkoda czasu.

2,056

Odp: Uprawa bezorkowa

Krzysiek napisał/a:

Te sprężyny dopiero w glinie pokazują o co chodzi w nieoraniu. Bez problemu włażą.

Czyli na zwykłych grządzielach (na kółku ścinalnym) tak łatwo nie zagłebiałby się?

Kompletny noob w temacie Fortschitt

2,057

Odp: Uprawa bezorkowa

Do tych zębów to zakładacie przy projektowaniu nakladki jakieś wstępne ugięcie?

2,058

Odp: Uprawa bezorkowa

Coś tam się ugina.  Jak projektujesz to musisz uwzględnić miejsce za nim by nie było że się oprze o np wał.
A na zwykłych z kołkiem nie ma efektu kruszenia. Ale powiem szczerze nie powiem jak duża różnica. trzeba by 2 obok siebie pociągnąć i porównać. 
Wiem cenowo  sztywny wygląda lepiej ale w polu nie koniecznie.

2,059

Odp: Uprawa bezorkowa

A co jeśli na polu są kamienie ?? Nie połamią się ? Mam na kołku i cały czas chodzi mi pogłowie założenie tego typu redlic, ale na kamienie to chyba słabo ??

2,060

Odp: Uprawa bezorkowa

Co ma się połamać?  Takie jak moje? Mało prawdopodobne.
Mpopis pisał żę wyciągał kamienie których nie szło ręcznie przenieść.
Mi zażyło się ze 2 razy że kamień wyprzedził ciągnik. Na szczęście latają nisko przy ziemi...